Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā

Izdarīt Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2007, 15. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2009, 51. nr.; 2010, 91. nr.; 2011, 117., 155. nr.; 2016, 71. nr.; 2019, 62. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā, izņemot pārejas noteikumu 7. punktu, vārdus "Drošības policija" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Valsts drošības dienests" (attiecīgā locījumā).

2. 5.1 pantā:

izteikt septītās daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

"Valsts drošības dienests ir tiesīgs neizsniegt speciālo atļauju (licenci), atteikt tās pārreģistrāciju, apturēt tās darbību uz laiku līdz diviem mēnešiem vai anulēt to, ja:";

izteikt vienpadsmito daļu šādā redakcijā:

"(11) Dienesta lietošanai Valsts drošības dienests veido speciālo ierīču kolekciju tehnoloģiskās un salīdzinošās izpētes vajadzībām, apkopojot tajā speciālās ierīces, kas iegādātas vai dāvinātas, konfiscētas vai atsavinātas, ieskaitot pašizgatavotas, speciāli pielāgotas vai citādi izveidotas speciālās ierīces. Speciālās ierīces šajā kolekcijā iekļauj ar Valsts drošības dienesta lēmumu."

3. Izteikt VI nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"VI nodaļa
Stratēģiskas nozīmes preču aprites subjekta pienākumi un komitejas lēmumu pārsūdzēšanas kārtība
".

4. Izslēgt 18. pantu.

5. Papildināt likumu ar VII nodaļu šādā redakcijā:

"VII nodaļa
Administratīvie pārkāpumi stratēģiskas nozīmes preču aprites jomā un kompetence administratīvo pārkāpumu procesā

20. pants. Administratīvie pārkāpumi stratēģiskas nozīmes preču aprites jomā

(1) Par komercdarbības uzsākšanu bez Aizsardzības ministrijas izsniegtas speciālās atļaujas (licences) komercdarbībai ar Eiropas Savienības Kopējā militāro preču sarakstā minētajām precēm vai Valsts drošības dienesta izsniegtas speciālās atļaujas (licences) komercdarbībai ar Latvijas Republikas Nacionālajā stratēģiskas nozīmes preču un pakalpojumu sarakstā minētajām speciālajām ierīcēm un programmatūru piemēro naudas sodu fiziskajai personai vai valdes loceklim no piecdesmit sešām līdz simt četrdesmit naudas soda vienībām, atņemot valdes loceklim tiesības ieņemt noteiktus amatus komercsabiedrībās no viena mēneša līdz trim gadiem vai bez tā.

(2) Par tādu stratēģiskas nozīmes preču pārvietošanu starp Eiropas Savienības dalībvalstīm, par kurām nav izsniegta stratēģiskas nozīmes preču licence, vai par starpniecības darījuma veikšanu ar šādām precēm piemēro naudas sodu preču nosūtītājam, preču saņēmējam, preču pārvadātājam vai preču darījuma starpniekam fiziskajai personai no desmit līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit sešām līdz sešsimt naudas soda vienībām.

(3) Par tādu preču deklarēšanu eksportam vai reeksportam, par kurām nav izsniegta stratēģiskas nozīmes preču licence, vai par reeksporta paziņojuma iesniegšanu par šādām precēm piemēro naudas sodu preču nosūtītājam fiziskajai personai no desmit līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit sešām līdz sešsimt naudas soda vienībām.

(4) Par tādu preču deklarēšanu muitas procedūrai - laišana brīvā apgrozībā -, par kurām nav izsniegta stratēģiskas nozīmes preču licence, piemēro naudas sodu preču saņēmējam fiziskajai personai no desmit līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit sešām līdz sešsimt naudas soda vienībām.

(5) Par tādu preču pārvietošanu tranzītā cauri Latvijas Republikas teritorijai, kuras paredzētas saņēmējam trešā valstī un par kurām nav izsniegta stratēģiskas nozīmes preču licence, piemēro naudas sodu preču pārvadātājam fiziskajai personai no desmit līdz septiņdesmit naudas soda vienībām, bet juridiskajai personai - no piecdesmit sešām līdz sešsimt naudas soda vienībām.

21. pants. Kompetence administratīvo pārkāpumu procesā

(1) Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 20. panta pirmajā un otrajā daļā minētajiem pārkāpumiem veic Valsts policija.

(2) Administratīvā pārkāpuma procesu par šā likuma 20. panta trešajā, ceturtajā un piektajā daļā minētajiem pārkāpumiem veic Valsts ieņēmumu dienests."

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2020. gada 9. jūlijā.

Valsts prezidents E. Levits

Rīgā 2020. gada 22. jūlijā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Stratēģiskas nozīmes preču aprites likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 09.07.2020.Stājas spēkā: 23.07.2020.Tēma: Muita un valsts robeža; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 139, 22.07.2020. OP numurs: 2020/139.1
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
316231
23.07.2020
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)