Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Smiltenes novada domes saistošie noteikumi Nr. 9/20

Smiltenē 2020. gada 29. aprīlī

Grozījumi Smiltenes novada domes 2017. gada 29. novembra noteikumos Nr. 18/17 "Smiltenes novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi"

Apstiprināti ar Smiltenes novada domes
2020. gada 29. aprīļa lēmumu Nr. 278 (prot. Nr. 7, 15. § 1)

Izdoti, pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 4. punktu un 43. panta trešo daļu

1. Izdarīt Smiltenes novada domes 2017. gada 29. novembra saistošajos noteikumos Nr. 18/17 "Smiltenes novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi" šādus grozījumus:

1.1. izteikt 52. punktu šādā redakcijā:

"52. Par šo Noteikumu 12.1., 12.2., 12.3., 12.4., 12.6., 12.8. apakšpunktā noteikto prasību neievērošanu fiziskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 50 naudas soda vienībām, bet juridiskām personām piemēro brīdinājumu vai naudas sodu līdz 200 naudas soda vienībām.";

1.2. izteikt 53. punktu šādā redakcijā:

"53. Administratīvā pārkāpuma procesu par Noteikumu 52. punktā minētajiem pārkāpumiem līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai veic Smiltenes novada pašvaldības policijas amatpersonas.";

1.3. izteikt 54. punktu šādā redakcijā:

"54. Administratīvā pārkāpuma lietu izskata Smiltenes novada pašvaldības Administratīvā komisija."

1.4. svītrot 55. punktu;

1.5. svītrot 56. punktu;

1.6. svītrot 57. punktu.

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs E. Avotiņš

 

Saistošo noteikumu "Grozījumi Smiltenes novada domes 2017. gada 29. novembra noteikumos Nr. 18/17 "Smiltenes novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums

 

2018. gada 25. oktobrī Latvijas Republikas Saeima ir pieņēmusi Administratīvās atbildības likumu, kas plānots stājamies spēkā 2020. gada 1. jūlijā, vienlaicīgi spēku zaudējot Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksam. Likums paredz būtiskas izmaiņas administratīvo sodu sistēmā un administratīvo sodu piemērošanas procesā. Saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 2. pantu pašvaldību saistošie noteikumi, kas paredz administratīvo atbildību, ir daļa no administratīvās atbildības sistēmas, tādēļ pašvaldībām ir jānodrošina saistošo noteikumu regulējuma saskaņošana ar Administratīvās atbildības likumā ietvertajām normām.

Izskatot Smiltenes novada domes 2017. gada 29. novembra saistošos noteikumus Nr. 18/17 "Smiltenes novada pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas noteikumi" (turpmāk - Saistošie noteikumi Nr. 18/17), tika konstatēts, ka ir nepieciešams veikt grozījumus šo noteikumu XI nodaļā "Administratīvā atbildība par saistošo noteikumu neievērošanu un saistošo noteikumu izpildes kontrole", tā kā Administratīvās atbildības likums vairs neparedz nedz līdzšinējo vainas izpratni, nedz atkārtotību kā atbildību pastiprinošo apstākli, iekļaujot tiesību normas, kas noteic stingrāku atbildību par atkārtoti izdarītu administratīvo pārkāpumu, nedz paredz vairs tādu dokumenta veidu kā administratīvā pārkāpuma protokols. Tāpat normu sankcijās ir jānorāda visi subjekti, kuriem piemēros sodu turpretim tiks uzskatīts, ka naudas sods piemērojams tikai fiziskai personai. Bez tam, naudas sodu vairs nav pieļaujams izteikt, norādot konkrētu naudas summu euro apmērā kā līdz šim, bet naudas sods turpmāk izsakāms vienībās, kur viena vienība noteikta 5 euro apmērā.

2. Īss projekta satura izklāsts

Saistošie noteikumi paredz grozījumus Saistošo noteikumu Nr. 18/17 kurās iekļauts konkrēts naudas sods euro apmērā, piemērojot naudas soda vienības; noteiktas amatpersonas, kas veic administratīvā pārkāpuma procesu līdz administratīvā pārkāpuma lietas izskatīšanai, kā arī noteikts, ka administratīvā pārkāpuma lietu izskata Smiltenes novada pašvaldības Administratīvā komisija.

Saistošie noteikumi stāsies spēkā vienlaikus ar Administratīvās atbildības likumu.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināms.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sociāli ekonomisko stāvokli (uzņēmējdarbības vidi) pašvaldības teritorijā

Nav attiecināms.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Smiltenes novada domes noteikto Pašvaldības policijas amatpersonu pieņemtos lēmumus var apstrīdēt Pašvaldības policijas nolikuma noteiktajā kārtībā.

Pašvaldības Administratīvās komisijas un Pašvaldības policijas priekšnieka pieņemto lēmumu var pārsūdzēt rajona (pilsētas) tiesā normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Saistošo noteikumu grozījumi tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Informācija par saistošo noteikumu grozījumiem tiks publicēta pašvaldības bezmaksas izdevumā "Smiltenes novada Domes Vēstis" un izlikta redzamā vietā Smiltenes novada domes ēkā un pagastu pārvaldēs.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Pēc saistošo noteikumu projekta un tam pievienotā paskaidrojuma raksta izskatīšanas Smiltenes novada domē un publicēšanas pašvaldības interneta mājaslapā www.smiltene.lv, saņemto priekšlikumu vai iebildumu apkopošanas, tos, izvērtējot lietderības apsvērumus, paredzēts iekļaut saistošajos noteikumos.

Plānotais sabiedrības līdzdalības veids - priekšlikumu un iebildumu izvērtēšana pēc projekta publicēšanas pašvaldības interneta mājaslapā -www.smiltene.lv.

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs E. Avotiņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Smiltenes novada domes 2017. gada 29. novembra noteikumos Nr. 18/17 "Smiltenes novada pašvaldības .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Smiltenes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 9/20Pieņemts: 29.04.2020.Stājas spēkā: 01.07.2020.Tēma:  Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 129, 08.07.2020. OP numurs: 2020/129.18
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
315943
01.07.2020
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)