Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. 24

Rīgā 2020. gada 29. maijā (prot. Nr. 16, 98. §)

Grozījumi Rīgas domes 2012. gada 2. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs"

Izdoti saskaņā ar Izglītības likuma 12. panta 2.1 daļu

1. Izdarīt Rīgas domes 2012. gada 2. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs" (Latvijas Vēstnesis, 2012, Nr. 169; 2013, Nr. 20; 2018, Nr. 110; 2019, Nr. 147; 2020, Nr. 14) šādus grozījumus:

1.1. papildināt 4. punktu aiz vārda "atbilstoši" ar vārdiem "Rīgas domes lēmumā noteiktajam apmēram un";

1.2. izteikt 7. un 8. punktu šādā redakcijā:

"7. Līdzfinansējumu vecāki vai izglītojamais maksā bezskaidras naudas norēķinu veidā, pamatojoties uz izglītības iestādes izdotu grāmatvedības attaisnojuma dokumentu (rēķins, kvīts). Līdzfinansējuma maksa tiek ieskaitīta izglītības iestādes pamatbudžeta norēķinu kontā.

8. Līdzfinansējumu vecāki vai izglītojamais maksā par katru mēnesi saskaņā ar apstiprināto izglītības programmas ilgumu, maksājumus veicot līdz attiecīgā mēneša 25. datumam. Mācību gada sākumā līdzfinansējuma maksājums par septembri jāveic līdz 10. oktobrim.";

1.3. izteikt 11.1. un 11.2. apakšpunktu šādā redakcijā:

"11.1. divi bērni no vienas ģimenes apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu, kurai noteikta līdzfinansējuma maksa, vienā vai dažādās Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs;

11.2. viens bērns no ģimenes apgūst profesionālās ievirzes izglītības programmu, kurai noteikta līdzfinansējuma maksa, bet otrs bērns interešu izglītības programmu, kurai noteikta līdzfinansējuma maksa, vienā vai dažādās Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs.";

1.4. izteikt 13. punktu šādā redakcijā:

"13. Līdzfinansējuma maksas atlaides uzsāk un pārtrauc piemērot no nākamā mēneša pēc saistošo noteikumu 10. un 11. punktā noteikto statusu iegūšanas vai izbeigšanās saskaņā ar Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas (turpmāk - RDVIS) iepriekšējā mēneša pēdējā datuma datiem vai atbilstoši saistošo noteikumu 12. punktā noteiktajai kārtībai. Mācību gada sākumā līdzfinansējuma maksas atlaides uzsāk un pārtrauc piemērot no septembra saskaņā ar RDVIS 30. septembra datiem. Gadījumos, kad informācija par tiesībām saņemt līdzfinansējuma maksas atlaides nav iegūstama no RDVIS vai citiem Rīgas pilsētas pašvaldības reģistriem, izglītības iestāde ir tiesīga pieprasīt vecāku iesniegtajam iesniegumam par atlaides piemērošanu pievienot attiecīgus faktus apliecinošus dokumentus.";

1.5. papildināt saistošos noteikumus ar 14.1 punktu šādā redakcijā:

"14.1 Ja nodarbības nav notikušas izglītības iestādes darba organizatoriska, saimnieciska, tehnoloģiska rakstura vai citu iemeslu dēļ (pedagoga prombūtne, ārkārtas vai avārijas situācija u. tml.), par attiecīgo periodu līdzfinansējuma maksa netiek aprēķināta un iekasēta.";

1.6. izteikt 15. punktu šādā redakcijā:

"15. Ja vairāk nekā 3 mēnešus nav veikta līdzfinansējuma maksa, izglītojamais tiek atskaitīts no izglītības iestādes profesionālās ievirzes izglītības programmas un netiek uzņemts šīs iestādes citā izglītības programmā līdz līdzfinansējuma maksas parāda samaksai."

2. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2020. gada 1. augustā.

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2020. gada 29. maija saistošajiem noteikumiem Nr. 24 "Grozījumi Rīgas domes 2012. gada 2. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts

Saistošie noteikumi nepieciešami, lai aktualizētu un precizētu Rīgas domes 2012. gada 2. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 188 "Par līdzfinansējuma samaksas kārtību profesionālās ievirzes izglītības programmu apguvei Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestādēs" līdzfinansējuma par profesionālās ievirzes programmu apguvi piemērošanas kārtību, ņemot vēra izmaiņas līdzfinansējuma datu apstrādes procesā, kā arī izglītojamo uzņemšanas un atskaitīšanas kārtībā.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un tā padotībā esošās iestādes 2020. gadā ir pārgājušas uz vienotu līdzfinansējuma kvīšu un maksājumu administrēšanas kārtību, izmantojot Rīgas domes Vienotās informācijas sistēmas Klientu attiecību vadības informācijas sistēmas Izglītības pakalpojumu uzskaites moduli.

Grozījumi saistošajos noteikumos ir sagatavoti, lai precizētu pamatnosacījumus un to izmantošanu līdzfinansējuma par profesionālās ievirzes programmu apguvi aprēķināšanai un maksājumu veikšanai Rīgas domes Vienotajā informācijas sistēmā.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu

Neietekmē.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Neietekmē.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām

Neietekmē.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām

Konsultācijas nav notikušas.

Rīgas pilsētas pašvaldības
pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Rīgas domes 2012. gada 2. oktobra saistošajos noteikumos Nr. 188 "Par līdzfinansējuma .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 24Pieņemts: 29.05.2020.Stājas spēkā: 01.08.2020.Tēma: Atbalsts Ukrainas civiliedzīvotājiemPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 114, 13.06.2020. OP numurs: 2020/114.6
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
315378
01.08.2020
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)