Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr. SN/2020/4

Carnikavā 2020. gada 19. februārī

Grozījumi Carnikavas novada domes 2014. gada 21. maija saistošajos noteikumos Nr. SN/2014/10 "Par materiālo atbalstu Carnikavas novadā"

APSTIPRINĀTI
ar Carnikavas novada domes
2020. gada 19. februāra lēmumu (prot. Nr. 3, 27. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
12. pantu, 43. panta trešo daļu

Izdarīt Carnikavas novada domes 2014. gada 21. maija saistošajos noteikumos Nr. SN/2014/10 "Par materiālo atbalstu Carnikavas novadā" (turpmāk - Noteikumi) šādus grozījumus:

1. Papildināt ar 2.10. apakšpunktu šādā redakcijā:

"2.10. atbalsts specializēto nometņu bērniem ar invaliditāti izdevumu apmaksai."

2. Aizstāt 4. punktā skaitli "2.9." ar skaitli "2.10.".

3. Izteikt 28.8 punktu šādā redakcijā:

"28.8 Atbalstu piešķir daudzbērnu ģimenei bērnu ēdināšanas izdevumu apmaksai pirmsskolas izglītības iestādē (privātā vai pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē), ja šī bērna un vismaz viena no bērna vecākiem dzīvesvieta deklarēta Carnikavas novada administratīvajā teritorijā.";

4. Izteikt 28.11 punktu šādā redakcijā:

"28.11 Bērna likumīgais pārstāvis iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu, kurš noformēts atbilstoši Iesniegumu likuma prasībām, pievienojot izziņu no pirmsskolas izglītības iestādes, kas apliecina, ka bērns apmeklē konkrēto iestādi. Atbalsts tiek piešķirts, sākot ar tā mēneša, kurā iesniegts iesniegums, pirmo datumu."

5. Izteikt 28.12 punktu šādā redakcijā:

"28.12 Nākamajā periodā, ja bērns turpina apmeklēt konkrēto iestādi, atkārtots iesniegums atbalsta saņemšanai nav jāiesniedz. Ja bērns pāriet uz citu pirmsskolas izglītības iestādi, bērna likumīgais pārstāvis iesniedz jaunu iesniegumu atbilstoši Noteikumu prasībām."

6. Papildināt ar IX3 nodaļu šādā redakcijā:

"IX.3 Atbalsts specializēto nometņu bērniem ar invaliditāti izdevumu apmaksai

28.15 Atbalsts tiek piešķirts ģimenei, kurā ir bērns ar invaliditāti, Latvijas mēroga specializētās nometnes izdevumu apmaksai, ja šī bērna un viena no viņa vecākiem (aizbildņiem) dzīves vieta deklarēta Carnikavas novada administratīvajā teritorijā.

28.16 Atbalsta apmērs par specializēto nometni bērniem ar invaliditāti ir līdz 400,00 EUR viena gada laikā.

28.17 Lai saņemtu atbalstu, pieprasītājs vēršas Sociālajā dienestā ar iesniegumu, kurš noformēts atbilstoši Iesniegumu likumā noteiktajai kārtībai un kurā norādīts konta numurs, uz kuru pārskaitīt atbalstu. Papildus pieprasītājs iesniedz VDEĀK (Veselības un darbaspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas) lēmuma kopiju par invaliditātes noteikšanu, uzrādot oriģinālu, kā arī dokumentu kopijas, kas apliecina specializētās nometnes izdevumu apmaksu - čeks, kvīts u.tml. (iesniegtajām dokumentu kopijām jābūt apliecinātām normatīvajos aktos noteiktā kārtībā, vai arī, iesniedzot neapliecinātas dokumentu kopijas - jāuzrāda to oriģināli)."

7. Papildināt ar IX4 nodaļu šādā redakcijā:

"IX.4 Pārejas noteikums

28.18 Noteikumu 28.12 punktā minētā kārtība ir attiecināma arī uz tiem atbalstiem, kuri pieprasīti, sākot no 2016. gada 28. jūlija."

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Mieriņa

Carnikavā 2020. gada 20. februārī

 

Paskaidrojuma raksts
Carnikavas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr. SN/2020/4 "Grozījumi Carnikavas novada domes 2014. gada 21. maija saistošajos noteikumos Nr. SN/2014/10 "Par materiālo atbalstu Carnikavas novadā""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu kā brīvā pašvaldības iniciatīva, lai sniegtu materiālu atbalstu ģimenēm, kurās ir bērns invalīds, vai vecākiem, kuri audzina trīs un vairāk bērnus.
2. Īss projekta satura izklāsts Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā pašvaldība sniedz atbalstu ģimenei, kurā ir bērns ar invaliditāti, lai segtu specializēto nometņu izdevumus. Tāpat ar saistošajiem noteikumiem tiek atvieglota dokumentu iesniegšanas kārtība, lai daudzbērnu ģimenes saņemtu atbalstu bērnu ēdināšanas izdevumu apmaksai pirmsskolas izglītības iestādēs. Vecākiem, kuri pieprasījuši minēto atbalstu, bērnam uzsākot mācību gaitas, turpmākajā mācību periodā atkārtots iesniegums atbalsta saņemšanai nav jāiesniedz. Šis noteikums tiek attiecināts arī uz periodu, sākot no 2016. gada 28. jūlija (saistošo noteikumu Carnikavas novada domes 2016. gada 22. jūnija saistošo noteikumu Nr. SN/2016/15 "Grozījumi Carnikavas novada domes 2014. gada 21. maija saistošajos noteikumos Nr. SN/2014/10 "Par materiālo atbalstu Carnikavas novadā"" spēkā stāšanās datums).

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Ir paredzēts, ka nodrošinot atbalstu specializēto nometņu bērniem ar invaliditāti izdevumu apmaksai, varētu tikt izlietoti līdz EUR 2 000, ja pieņemam, ka atbalstu varētu pieprasīt 5-7 ģimenes gadā.

Nodrošinot IX2 nodaļā minētos grozījumus, papildus finansējums netiks izlietots.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Saistošo noteikumu IX3 nodaļas īstenošanai tiek prognozēta labvēlīga ietekme uz konkrēto mērķgrupu - ģimenēm, kurās ir bērns ar invaliditāti.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām 5.1. Institūcijas, kurās personas var vērsties saistošo noteikumu piemērošanā, ir:

5.1.1. pašvaldības Sociālais dienests;

5.1.2. pašvaldības izpilddirektors.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām 6.1. Pēc saistošo noteikumu projekta un tam pievienotā paskaidrojuma raksta izskatīšanas domes pastāvīgās komitejas sēdē un publicēšanas pašvaldības mājaslapā internetā www.carnikava.lv un saņemto sabiedrības pārstāvju izteikto priekšlikumu vai iebildumu apkopošanas, izvērtējot lietderības apsvērumus, tie iekļauti saistošajos noteikumos.

6.2. Sabiedrības līdzdalības veids - informācijas publicēšana pašvaldības mājaslapā internetā un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Mieriņa

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Carnikavas novada domes 2014. gada 21. maija saistošajos noteikumos Nr. SN/2014/10 "Par materiālo .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: SN/2020/4Pieņemts: 19.02.2020.Stājas spēkā: 07.04.2020.Publicēts: Carnikavas novada vēstis, 06.04.2020.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
313793
07.04.2020
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)