Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Militārā dienesta likumā

Izdarīt Militārā dienesta likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 14. nr.; 2003, 2., 15. nr.; 2004, 14. nr.; 2005, 8. nr.; 2006, 14. nr.; 2007, 10. nr.; 2008, 3. nr.; 2009, 2., 14., 15., 21. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2009, 200. nr.; 2010, 51./52., 178. nr.; 2012, 203. nr.; 2013, 40., 187., 191. nr.; 2015, 49., 245. nr.; 2017, 236. nr.) šādus grozījumus:

1. 17.1 pantā:

aizstāt vārdus "Jaunsardzes un informācijas centrs" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Jaunsardzes centrs" (attiecīgā locījumā);

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Jaunsardzes centrs var izsniegt jaunsargam, Jaunsardzes centra darbiniekam un uz Jaunsardzes centru pārvietotam profesionālā dienesta karavīram inventāru, formas tērpu un Jaunsardzes atšķirības zīmes. Jaunsargam, Jaunsardzes centra darbiniekam un uz Jaunsardzes centru pārvietotam profesionālā dienesta karavīram izsniedzamo inventāru un tā izsniegšanas kārtību nosaka Jaunsardzes centra direktors. Jaunsarga un Jaunsardzes centra darbinieka formas tērpu un Jaunsardzes atšķirības zīmes, kā arī to lietošanas kārtību nosaka aizsardzības ministrs. Jaunsarga un Jaunsardzes centra darbinieka formas tērpu var šūt no auduma, kura raksts ir identisks karavīra formas tērpa rakstam."

2. Izteikt 21. panta septīto daļu šādā redakcijā:

"(7) Ja karavīram nepiešķir vai anulē drošības sertifikātu darbam ar Ziemeļatlantijas līguma organizācijas vai Eiropas Savienības klasificēto informāciju, pazemina tā kategoriju, karavīru nekavējoties atbrīvo no amata, kura pildīšanai nepieciešams minētais drošības sertifikāts, un par viņa turpmāko dienesta gaitu lemj Nacionālo bruņoto spēku komandieris."

3. Izteikt 30. pantu šādā redakcijā:

"30. pants. Karavīru atbrīvošana no amata

(1) Karavīru no amata atbrīvo:

1) ieceļot citā amatā;

2) neieceļot citā amatā, bet saglabājot karavīra statusu šā panta otrajā daļā norādītajos gadījumos;

3) atvaļinot no aktīvā dienesta.

(2) Karavīru atbrīvo no amata, saglabājot karavīra statusu, bet nesaglabājot mēnešalgu un piemaksas, šādos gadījumos:

1) karavīrs pārceļas līdzi savam laulātajam - aizsardzības atašejam vai militārajam pārstāvim - uz viņa dienesta vietu ārvalstī;

2) karavīrs dodas līdzi savam laulātajam - karavīram, kas nosūtīts mācību komandējumā uz Nacionālo bruņoto spēku komandiera vai viņa pilnvarotās personas apstiprinātajā sarakstā iekļauto vecāko vai augstāko virsnieku militārās izglītības kursu, kura ilgums pārsniedz 10 mēnešus.

(3) Šā panta otrajā daļā minēto prombūtnes laiku karavīram neieskaita izdienas stāžā, kas dod tiesības uz kārtējās dienesta pakāpes piešķiršanu. Karavīrs pēc atgriešanās Latvijā tiek iecelts viņa dienesta pakāpei atbilstošā amatā. Ja karavīrs pēc tam, kad viņa laulātais dienestu vai mācības ārvalstī beidzis, neatgriežas militārajā dienestā, viņu atvaļina."

4. Izteikt 41. panta trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Atsevišķos gadījumos aizsardzības ministrs, ņemot vērā valsts aizsardzības vajadzības, karavīram, kuram nav augstāka pakāpe par pulkveža pakāpi un kurš ir sasniedzis šā panta pirmajā daļā profesionālajam dienestam noteikto maksimālo vecumu, var pagarināt profesionālo dienestu saskaņā ar terminēto profesionālā dienesta līgumu vienu vai vairākas reizes uz laiku, kas nav mazāks par vienu gadu, bet ne ilgāk kā līdz šā panta pirmajā daļā attiecīgajai dienesta pakāpei dienestam rezervē noteiktā maksimālā vecuma sasniegšanai."

5. Izteikt 46. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Karavīrs aktīvā dienesta laikā, kā arī pildot darba pienākumus Jaunsardzes centrā valkā karavīra formas tērpu un atšķirības zīmes un atkarībā no saņemtā uzdevuma nēsā paredzētos ieročus un uzkabi."

6.  52. pantā:

aizstāt 1. punktā skaitli un vārdus "I grupas invalīdam" ar vārdiem un skaitli "personai ar I grupas invaliditāti";

aizstāt 2. punktā skaitli un vārdus "II grupas invalīdam" ar vārdiem un skaitli "personai ar II grupas invaliditāti";

aizstāt 3. punktā skaitli un vārdus "III grupas invalīdam" ar vārdiem un skaitli "personai ar III grupas invaliditāti".

7. Izteikt 66. panta septītās daļas pirmo un otro teikumu šādā redakcijā: 

"Darba devējs vai izglītības iestāde norīkojumā norādītajā laikā atbrīvo uz militārajām mācībām iesaukto rezerves karavīru no darba (amata) pienākumu pildīšanas vai mācībām (studijām), saglabājot darba (amata) vietu vai tiesības turpināt mācības (studijas) ar tiem pašiem nosacījumiem, kādi bija pirms iesaukšanas uz militārajām mācībām, un ievērojot šā panta trešajā daļā norādīto maksimālo militāro mācību laiku. Darba devējs var izmaksāt darbiniekam atlīdzību par militārajās mācībās pavadīto laiku."

Likums Saeimā pieņemts 2019. gada 7. martā.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2019. gada 21. martā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Militārā dienesta likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 07.03.2019.Stājas spēkā: 04.04.2019.Tēma: Valsts drošība un aizsardzība; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 57, 21.03.2019. OP numurs: 2019/57.3
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Skaidrojumi
305694
04.04.2019
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)