Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr. SN/2018/24

Carnikavā 2018. gada 21. novembrī

Grozījums Carnikavas novada domes 2010. gada 19. maija saistošajos noteikumos Nr. 2010/10 "Carnikavas novada sabiedriskās kārtības saistošie noteikumi"

APSTIPRINĀTI
ar Carnikavas novada domes
2018. gada 21. novembra lēmumu (prot. Nr. 20, 11. §)

PRECIZĒTI
ar Carnikavas novada domes
2019. gada 20. februāra lēmumu (prot. Nr. 2, 36. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 4. punktu un trešo daļu

Izdarīt Carnikavas novada domes 19.05.2010. saistošajos noteikumos Nr. 2010/10 "Carnikavas novada sabiedriskās kārtības noteikumi" šādus grozījumus:

1. Izteikt 6.11. punktu šādā redakcijā:

"6.11. sēdēšana uz sabiedriskās vietās izvietoto solu atzveltnēm, galdiem, kas novietoti sabiedriskās vietās, tai skaitā tirdzniecībai paredzētiem galdiem vai letēm, kā arī stāvēšana un gulēšana uz minētajiem objektiem:

ar brīdinājumu vai naudas sodu līdz 30,00 euro.";

2. Papildināt ar 6.22. punktu šādā redakcijā:

"6.22. atrašanās uz tilta margām un būvkonstrukcijām bez pašvaldības atļaujas vai lēkšana ūdenstilpnēs no infrastruktūras objektiem (hidrotehniskām būvēm, tiltiem, piestātnēm u.tml.) ārpus lēkšanai ūdenī speciāli iekārtotām vietām:

ar brīdinājumu vai naudas sodu līdz 140,00 euro.".

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Mieriņa

Carnikavā 2019. gada 20. februārī

 

Paskaidrojuma raksts
Carnikavas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr. SN/2018/24 "Grozījumi Carnikavas novada domes saistošajos noteikumos Nr. 2010/10 "Carnikavas novada sabiedriskās kārtības saistošie noteikumi""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums 1.1. Likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas 12. punkts nosaka, ka pašvaldību autonomā funkcija ir piedalīties sabiedriskās kārtības nodrošināšanā, apkarot žūpību un netiklību.

1.2. Līdz šim Sabiedriskās kārtības saistošie noteikumi Nr. 2010/10 paredzēja atbildību tikai par sēdēšanu uz solu atzveltnēm un tirdzniecībai paredzētiem galdiem. Novadā ir izvietoti galdi, kas paredzēti atpūtniekiem un nav paredzēti tirdzniecībai. Saskaroties ar situāciju, ka personas mēdz sēdēt arī uz novadā izvietotiem galdiem, radās nepieciešamība grozīt saistošos noteikumus.

1.3. Atrašanās vai lēkšana no tilta margām vai tā konstrukcijām, kā arī citiem infrastruktūras objektiem var būt bīstama veselībai un dzīvībai. Saskaroties ar situācijām, kad personas pārkāpj vispārpieņemtās normas, rādot nepareizu piemēru citām personām, īpaši bērniem, radās nepieciešamība papildināt saistošos noteikumus ar aizliegumiem.

1.4. Carnikavas novada domes informatīvais izdevums ir "Carnikavas Novada Vēstis".

2. Īss projekta satura izklāsts 2.1. Saistošo noteikumu grozījumu mērķis ir panākt, ka administratīvā atbildība ir piemērojama gadījumos, kad personas pārkāpj vispārpieņemtās normas un rada nepareizu piemēru citiem, sēžot uz krēslu atzveltnēm, stāvot, guļot uz galdiem vai letēm.  

2.2. Tā kā atrašanās vai lēkšana ūdenstilpnēs no tilta margām un tā konstrukcijām, slūžu vai citāda veida infrastruktūras vai būvkonstrukcijām apdraud veselību un dzīvību, nepieciešams noteikumos iekļaut aizliegumu veikt šādas darbības.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu īstenošanai netiek prognozēta finansiāla ietekme uz pašvaldības budžetu.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā 4.1. Sabiedrības mērķgrupa, uz kuru attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums, pārsvarā ir novada iedzīvotāji, bet attiecībā uz sēdēšanu vai lēkšanu no objektiem - pārsvarā jaunieši, kuri neapzinās sekas, kas var iestāties, veicot noteikumos minētās darbības, kā arī rādot sliktu piemēru citām personām, īpaši bērniem.

4.2. Saistošo noteikumu tiesiskā regulējuma papildinājumi labvēlīgi ietekmēs iedzīvotāju drošību un kārtību novadā.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām 5.1. Jebkura persona, kas konstatē pārkāpumu, nekavējoties informē pašvaldības policiju, lai tā varētu fiksēt pārkāpumu ar pierādīšanas līdzekļiem. Pašvaldības policija patrulējot, konstatē pārkāpumu.

5.2. Saistošo noteikumu Nr. 2010/10 8. punktā ir minētas amatpersonas, kurām savas kompetences ietvaros ir tiesības sastādīt administratīvos protokolus un kontrolēt saistošo noteikumu izpildi.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Saistošo noteikumu grozījumu nepieciešamība radās, kad privātpersonas ziņoja pašvaldības policijai par minētajām darbībām.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Mieriņa

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījums Carnikavas novada domes 2010. gada 19. maija saistošajos noteikumos Nr. 2010/10 "Carnikavas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: SN/2018/24Pieņemts: 21.11.2018.Stājas spēkā: 28.02.2019.Tēma:  Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Carnikavas novada vēstis, 292, 27.02.2019.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
305263
28.02.2019
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)