Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Tērvetes novada domes saistošie noteikumi Nr. 24

Tērvetes novada Tērvetes pagastā 2018. gada 25. oktobrī

Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā"

APSTIPRINĀTI
ar Tērvetes novada domes
2018. gada 25. oktobra sēdes lēmumu (prot. Nr. 18, 6. §),
ar precizējumiem 2018. gada 29. novembra sēdē (prot. Nr. 19, 6. §)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma
33. panta otro daļu un 35. panta ceturto un piekto daļu,
likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā"
25. panta pirmo daļu,
likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu,
Ministru kabineta 2018. gada 26. jūnija
noteikumu Nr. 354 "Audžuģimenes noteikumi" 78. punktu

Izdarīt Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā" (turpmāk - saistošie noteikumi) šādus grozījumus:

1. Izteikt saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta otro daļu un 35. panta ceturto un piekto daļu, likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 25. panta pirmo daļu, likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu, Ministru kabineta 2018. gada 26. jūnija noteikumu Nr. 354 "Audžuģimenes noteikumi" 78. punktu".

2. Papildināt saistošos noteikumus ar 38.1 punktu šādā redakcijā:

"38.1 Pabalsts ēdināšanai. Pabalsts paredzēts pašvaldības pirmsskolas izglītības grupu izglītojamajiem, kuri vēl nav sasnieguši obligāto pamatizglītības vecumu un kuru ģimenei noteikts trūcīgas ģimenes statuss.".

3. Papildināt saistošos noteikumus ar 38.2 punktu šādā redakcijā:

"38.2 Pabalstu piešķir atbilstoši Tērvetes novada domes apstiprinātajam izcenojumam par ēdināšanu pirmsskolas izglītības grupā, ietverot produktu un pakalpojuma izmaksas.".

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja D. Reinika

 

Saistošo noteikumu Nr. 24 "Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Šobrīd ir spēkā esoši Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošie noteikumi Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā". Ievērojot to, ka spēkā stājušies Ministru kabineta 2018. gada 26. jūnija noteikumi Nr. 354 "Audžuģimenes noteikumi", nepieciešams precizēt saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu.

Ņemot vērā vispārējo iedzīvotāju ekonomisko stāvokli un pašvaldības finansiālās iespējas, ir nepieciešams un iespējams palielināt pašvaldības sniedzamās palīdzības apjomu, sniedzot ēdināšanas pakalpojumus pašvaldības pirmsskolas izglītības grupu izglītojamajiem, kuri vēl nav sasnieguši obligāto pamatizglītības vecumu un kuru ģimenei noteikts trūcīgas ģimenes statuss.

2. Īss projekta satura izklāsts Ar saistošajiem noteikumiem tiek grozīti Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošie noteikumi Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā", precizējot saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu un palielinot pašvaldības sniedzamās palīdzības apjomu pirmsskolas izglītības grupu izglītojamajiem, kuru ģimenēm ir noteikts trūcīgas ģimenes statuss.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav būtiskas ietekmes.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav būtiskas ietekmes.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildi nodrošinās Tērvetes novada domes Sociālais dienests.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Plānotais sabiedrības līdzdalības veids - priekšlikumu un iebildumu izvērtēšana pēc projekta publicēšanas pašvaldības tīmekļa vietnē www.tervetesnovads.lv.

Sabiedrības pārstāvju izteiktie priekšlikumi vai iebildumi - paredzēts izvērtēt pēc to saņemšanas.

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja D. Reinika

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Tērvetes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 24Pieņemts: 25.10.2018.Stājas spēkā: 06.12.2018.Zaudē spēku: 21.10.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 239, 05.12.2018. OP numurs: 2018/239.8
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
303453
06.12.2018
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)