Ministru kabineta noteikumi Nr. 565
Rīgā 2018. gada 4. septembrī (prot. Nr. 41 25.
§)
Grozījumi Ministru kabineta 2014. gada
30. septembra noteikumos Nr. 600 "Kārtība, kādā
piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu
konkursu veidā pasākumam "Ieguldījumi materiālajos
aktīvos""
Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un
lauku attīstības likuma 5. panta ceturto daļu
Izdarīt Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra
noteikumos Nr. 600 "Kārtība, kādā piešķir valsts un
Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā
pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos""
(Latvijas Vēstnesis, 2014, 215. nr.; 2015, 103.,
237. nr.; 2016, 200., 251. nr.; 2017, 194. nr.)
šādus grozījumus:
1. Papildināt 1. nodaļu ar 3.1 punktu
šādā redakcijā:
"3.1 Lauku atbalsta dienests un atbalsta
pretendents apstrādā personas datus (personas vārdu, uzvārdu,
personas kodu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, Lauku atbalsta
dienesta klienta numuru, nekustamā īpašuma adresi, nekustamā
īpašuma kadastra numuru), lai nodrošinātu šo noteikumu
1. punktā minēto apakšpasākumu īstenošanu. Saskaņā ar
normatīvajiem aktiem par Eiropas Lauksaimniecības garantiju
fonda, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, Eiropas
Jūrlietu un zivsaimniecības fonda, kā arī par valsts un Eiropas
Savienības atbalsta lauksaimniecībai un lauku un zivsaimniecības
attīstībai finansējuma administrēšanu 2014.-2020. gada
plānošanas periodā fiziskās personas datus uzglabā līdz
2028. gada 31. decembrim un pēc tam iznīcina saskaņā ar
Arhīvu likumā noteiktajām prasībām."
2. Izteikt 5.11. apakšpunktu šādā redakcijā:
"5.11. stratēģisks projekts ir projekts, kas tiek
īstenots lauksaimniecības produktu pārstrādē pēc vienotas
sistēmas - ar saliedētību lauksaimniecības nozares produktu
ražošanas un pārstrādes jomā, lai veicinātu lauksaimniecības un
tās pārstrādes produktu cenu stabilizēšanu, konkurētspēju un
produktu ražošanu atbilstoši pieprasījumam;".
3. Papildināt 11.1.2, 11.1.2 1. un
11.1.2 2. apakšpunktu aiz skaitļa un vārda
"11.1. apakšpunktā" ar vārdiem un skaitli "un
11.1 punktā".
4. Izteikt 11.2.2.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"11.2.2.1. uzbūvējot vai pārbūvējot vides prasībām
piemērotas kūtsmēslu krātuves;".
5. Izteikt 11.1 punktu šādā redakcijā:
"11.1 Atbalsta pretendents, kura kopējais
apgrozījums kopā ar saistītajiem uzņēmumiem un (vai) vienu
vienotu uzņēmumu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par Eiropas
Lauksaimniecības garantiju fonda, Eiropas Lauksaimniecības fonda
lauku attīstībai, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda, kā
arī par valsts un Eiropas Savienības atbalsta lauksaimniecībai un
lauku un zivsaimniecības attīstībai finansējuma administrēšanu
2014.-2020. gada plānošanas periodā pēdējā noslēgtajā gadā
ir lielāks nekā 50 000 001 euro, papildus
šo noteikumu 11. punktā minētajiem mērķiem izpilda vienu no
šādiem nosacījumiem:
11.1 1. projekta īstenošanā ieguldītās
investīcijas ir vismaz par 25 procentiem lielākas nekā
projekta attiecināmo izmaksu summa;
11.1 2. pēc projekta īstenošanas atbalsta
pretendentam, neņemot vērā saistītos uzņēmumus, vismaz par sešiem
procentiem palielinās darbavietu skaits, salīdzinot ar pēdējā
noslēgtā gada kopējo darbinieku skaitu."
6. Izteikt 18.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"18.1. atbilstoši šo noteikumu 2., 3. un
4. pielikumā minētajiem projektu atlases kritērijiem
priekšroka saņemt publisko finansējumu ir pretendentam, kuram ir
izmaksāts mazāks publiskais finansējums. Ja ir vienāds gan punktu
skaits, gan izmaksātā publiskā finansējuma apmērs, priekšroka
saņemt publisko finansējumu ir:
18.1.1. šo noteikumu 1.1. apakšpunktā minētajā
apakšpasākumā - atbalsta pretendentam, kuram projekta
īstenošanai paredzētas mazākas attiecināmās izmaksas;
18.1.2. šo noteikumu 1.2. apakšpunktā minētajā
apakšpasākumā - atbalsta pretendentam, kuram ir lielāks
koeficients kritēriju grupā par iemaksātajām sociālā nodokļa
iemaksām;".
7. Svītrot 23. un 24. punktu.
8. Papildināt 2.2. apakšnodaļu ar 25.3
punktu šādā redakcijā:
"25.3 Investīcijām atbalstu piešķir, ja
pretendents dzīvnieku novietnē izpilda nosacījumus, kas noteikti
normatīvajos aktos par īpašajām prasībām piesārņojošo darbību
veikšanai dzīvnieku novietnēs. Šo prasību nepiemēro gados jaunam
lauksaimniekam, kas saimniecību dibinājis ne agrāk kā
24 mēnešus pirms projekta iesnieguma iesniegšanas."
9. Papildināt 27.2 8. apakšpunktu aiz
vārdiem un skaitļiem "projekta iesniedzējs, kas darbojas gan
Komisijas regulas Nr. 651/2014 1. panta 3. punkta
"a", "b" vai
"c" apakšpunktā" ar vārdiem un skaitli
"vai 13. panta "a" vai
"b" apakšpunktā".
10. Svītrot 27.2 14. un 27.2
18. apakšpunktu.
11. Papildināt 32.1.5. apakšpunktu aiz vārdiem
"meža zemē" ar vārdiem un skaitli "ietverot
lauksaimniecības zemi, ja lauksaimniecības zemē plānotās
meliorācijas sistēmas pārbūves un atjaunošanas izmaksas nav
lielākas par 30 % no kopējām projekta meliorācijas sistēmas
pārbūves un atjaunošanas izmaksām un projektā plānotā".
12. Aizstāt 37. punktā vārdus "apjomu
neierobežo" ar vārdiem un skaitli "apmērs ir līdz
10 000 000 euro".
13. Papildināt 52.2. apakšpunktu aiz vārdiem
"pārbūves izmaksas" ar vārdiem "un būvmateriālu
izmaksas".
14. Papildināt noteikumus ar 53.2 punktu šādā
redakcijā:
"53.2 Drenu sistēmas pārbūves un
atjaunošanas izmaksas nepārsniedz 20 procentus no šo
noteikumu 53. punktā minētajām projekta izmaksām. Šis
nosacījums neattiecas uz šo noteikumu 32.1.4. apakšpunktā
minēto pretendentu."
15. Aizstāt 55. punktā vārdus "Lauku atbalsta
dienestā" ar vārdiem "Lauku atbalsta dienesta
elektroniskās pieteikšanās sistēmā".
16. Izteikt 55.1. apakšpunktu šādā redakcijā:
"55.1. projekta iesniegumu;".
17. Svītrot 55.4., 55.6.1., 55.6.3. un
55.6.5. apakšpunktā vārdus "(uzrādot
oriģinālu)".
18. Svītrot 56.6. apakšpunktu.
19. Svītrot 56.7.1. apakšpunktu.
20. Svītrot 56.8.3. apakšpunktā vārdus
"(uzrādot oriģinālu)".
21. Aizstāt 56.8.5. apakšpunktā vārdus
"zinātniskās institūcijas" ar vārdiem "Zinātnisko
institūciju reģistrā reģistrētas zinātniskās
institūcijas".
22. Papildināt noteikumus ar 56.1 punktu šādā
redakcijā:
"56.1 Lai saņemtu šo noteikumu 2., 3. un
4. pielikumā minētos projektu atlases kritēriju punktus, kā
arī šo noteikumu 7. pielikumā minēto papildu atbalsta
intensitāti, saskaņā ar normatīvajiem aktiem par prasībām
pārtikas kvalitātes shēmām, to ieviešanas, darbības, uzraudzības
un kontroles kārtību vai saskaņā ar normatīvajiem aktiem par
lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas, uzglabāšanas un
marķēšanas prasībām un kontroles kārtību pretendents kontroles
institūcijas tīmekļvietnē ir iekļauts pārtikas kvalitātes shēmu
reģistrā, bioloģiskās lauksaimniecības shēmas dalībnieku reģistrā
vai lauksaimniecības produktu integrētās audzēšanas
reģistrā."
23. Papildināt noteikumus ar 60.1 punktu šādā
redakcijā:
"60.1 Ja atbalsta pretendents plāno
īstenot stratēģisko projektu, Lauku atbalsta dienests pieprasa
Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvajai padomei
atzinumu par stratēģiskā projekta atbilstību šo noteikumu
5.11. apakšpunktam. Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju
konsultatīvā padome atzinumu par stratēģiskā projekta atbilstību
izsniedz Lauku atbalsta dienestam mēneša laikā pēc pieprasījuma
saņemšanas."
24. Izteikt 61. punktu šādā redakcijā:
"61. Atbalsta saņēmējs (izņemot šo noteikumu
1.3. apakšpunktā minēto atbalsta saņēmēju), sākot ar ceturto
gadu pēc projekta īstenošanas, par pilno noslēgto gadu un turpmāk
visā projekta uzraudzības periodā katru gadu mēneša laikā pēc
gada pārskata iesniegšanas Valsts ieņēmumu dienestā iesniedz
Lauku atbalsta dienestā pārskatu par atbalsta saņēmēja
saimnieciskās darbības rādītājiem par iepriekšējo kalendāra gadu
(11. pielikums)."
25. Izteikt 1. pielikuma B.1. apakšnodaļu šādā
redakcijā:
"B.1. Investīciju rezultātā sasniedzamais
mērķis un tā ieguldījums LAP mērķa virzienos un horizontālajās
prioritātēs
|
Individuālais mērķis |
Mērķa virziens un horizontālā
prioritāte* |
Paskaidrojums |
| Pēc projekta īstenošanas tiek
palielināts saimniecības vai uzņēmuma neto apgrozījums no
lauksaimniecības nozares vismaz par 5 % vai vismaz par
pusi no projekta investīciju apmēra vai arī par 5 %
tiek palielināts fiziskais ražošanas apjoms vai ražošanas
efektivitāte salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto gadu vai
pēdējiem trim noslēgtajiem gadiem pirms projekta pieteikuma
iesniegšanas (norāda B.2. tabulā vienu no
sasniedzamajiem rādītājiem) |
2A |
 |
Piemēram:
• neto apgrozījums;
• apsaimniekotās LIZ platības ha;
• lauksaimniecības dzīvnieku skaits;
• saražotās produkcijas apjoms;
• izmaksu samazinājums uz 1 ha apsaimniekotās LIZ
vai uz 1 saražoto produkcijas vienību
|
| Jaunajiem uzņēmumiem neto
apgrozījums no lauksaimniecības nozares trešajā vai
sestajā** noslēgtajā gadā pēc projekta īstenošanas un
turpmāk visu projekta uzraudzības laiku ir vismaz 20 %
no projekta investīciju apmēra |
2A |
 |
Neto apgrozījums |
| Infrastruktūras uzlabošana
lauksaimniecības attīstībai, meža ražības, audzes veselības
un kokmateriālu kvalitātes paaugstināšanai, kā arī
lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares konkurētspējas
palielināšanai |
2A |
 |
4.3. apakšpasākuma mērķis
(meliorācijas sistēmu atjaunošana un pārbūve, laukumu un
pievadceļu būvniecība un pārbūve) |
| Pēc projekta īstenošanas tiek
palielināts pārstrādes uzņēmuma neto apgrozījums no
lauksaimniecības produktu pārstrādes vismaz par 5 %
vai vismaz par pusi no projekta investīciju apmēra vai arī
par 5 % tiek palielināts fiziskais ražošanas apjoms
vai ražošanas efektivitāte salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto
gadu pirms projekta pieteikuma iesniegšanas (norāda
B.2. tabulā vienu no sasniedzamajiem rādītājiem) |
3A |
 |
Piemēram:
• neto apgrozījums;
• saražotās produkcijas apjoms;
• izmaksu samazinājums uz 1 saražoto produkcijas
vienību;
• saražotās produkcijas apjoma palielinājums uz 1
uzņēmumā nodarbināto
|
| Jaunajiem pārstrādes
uzņēmumiem neto apgrozījums trešajā noslēgtajā gadā pēc
projekta īstenošanas un turpmāk visu projekta uzraudzības
laiku ir vismaz 20 % no projekta investīciju
apmēra |
3A |
|
Neto apgrozījums |
| Nodrošināta efektīva vides
prasību ievērošana - ieviestas gaisa vai ūdens
piesārņojumu samazinošas tehnoloģijas lauksaimniecības
produktu pārstrādes procesā |
3A
(HP-V) |
 |
Šā mērķa sasniegšanu var veicināt ar notekūdeņu un
dūmgāzu attīrīšanas iekārtām un tehniku.
Ja tiek paredzētas attiecīgās investīcijas vides
mērķiem, tad B.2. tabulā nav jānorāda sasniedzamo mērķu
detalizēts apraksts un plānotie rādītāji
|
| Tiek veicināta klimata
pārmaiņu samazināšana - uzbūvētas jaunas vai
atjaunotas vai pārbūvētas esošās būves, panākot 20 %
enerģijas ietaupījumu apkurei un telpu dzesēšanai
(pierādāms ar energoauditu vai energoefektivitātes
aprēķinu) |
5B
(HP-K) |
 |
Šā mērķa sasniegšanu var
veicināt ar energoefektīvu būvju būvniecību, atjaunošanu un
pārbūvi lauksaimniecībā un pārstrādē |
| Tiek veicināta klimata
pārmaiņu samazināšana - ieviestas tehnoloģijas SEG
un/vai amonjaka emisijas samazinājumam |
5D
(HP-K) |
 |
Šā mērķa sasniegšanu var veicināt ar:
• precīzajām tehnoloģijām lopkopībā un augkopībā;
• vides prasībām piemērotu kūtsmēslu krātuvju izbūvi
un pārbūvi;
• iekārtām, kurās fosilais kurināmais tiek aizstāts ar
atjaunojamiem energoresursiem
|
| Kooperatīvā sabiedrība pēc
projekta īstenošanas palielina apgrozījumu ar kooperatīvās
sabiedrības biedriem vismaz par 10 % vai par pusi no
ieguldīto investīciju apmēra vai arī par 10 %
palielina ražošanas efektivitāti vai biedru skaitu
salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto gadu pirms projekta
iesnieguma iesniegšanas (norāda B.2. tabulā vienu no
sasniedzamajiem rādītājiem) |
2A |
 |
Mērķis attiecas, ja projektu
īsteno 4.1. apakšpasākumā |
| Kooperatīvā sabiedrība pēc
projekta īstenošanas palielina neto apgrozījumu no produktu
pārstrādes par 10 % vai par pusi no ieguldīto
investīciju apjoma vai arī par 10 % palielina fizisko
ražošanas apjomu salīdzinājumā ar pēdējo noslēgto gadu
pirms projekta pieteikuma iesniegšanas (norāda
B.2. tabulā vienu no sasniedzamajiem rādītājiem) |
3A |
 |
Mērķis attiecas, ja projektu
īsteno 4.2. apakšpasākumā |
| Uzlabo dzīvnieku labturības
apstākļus vai iegulda investīcijas lauksaimniecības
dzīvnieku novietnes biodrošības pasākumu īstenošanā, lai
mazinātu epizootiju un epifitotiju iespējamās sekas |
2A |
 |
Mērķis attiecas, ja projektu
īsteno 4.1. apakšpasākumā |
* B.12. tabulā jānorāda katras izdevumu pozīcijas
atbilstība izvēlētajam mērķim (piemēram, traktors - 2A,
kūtsmēslu krātuve - 5D, būvniecība - 2A).
** Sestajā gadā sasniedz rādītājus, ja projekts tiek
īstenots gaļas liellopu audzēšanas nozarē vai ja ierīko
ilggadīgos stādījumus.
Ja projektu īsteno 4.2. apakšpasākumā, atbalsta
pretendents, kura kopējais apgrozījums pēdējā noslēgtajā gadā
ir vairāk nekā 50 000 001 euro, ņemot
vērā saistītos uzņēmumus un (vai) vienu vienotu uzņēmumu
atbilstoši normatīvajiem aktiem par Eiropas Lauksaimniecības
garantiju fonda, Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku
attīstībai, Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda, kā arī
par valsts un Eiropas Savienības atbalsta lauksaimniecībai un
lauku un zivsaimniecības attīstībai finansējuma administrēšanu
2014.-2020. gada plānošanas periodā, papildus minētajiem
mērķiem izpilda vismaz vienu no šādiem nosacījumiem:
| Papildu
nosacījums |
Jā/Nē |
| Projekta īstenošanā
ieguldītās investīcijas ir vismaz par 25 % lielākas
nekā projekta attiecināmo izmaksu summa |
|
| Pēc projekta īstenošanas
atbalsta pretendentam, neņemot vērā saistītos uzņēmumus,
darbavietu skaits palielinās vismaz par sešiem procentiem,
salīdzinot ar pēdējā noslēgtā gada kopējo darbinieku
skaitu |
" |
26. Papildināt 1. pielikuma B.3. apakšnodaļu ar
B.3.4. rindu šādā redakcijā:
|
"B.3.4. Pasākumā tiek īstenots stratēģisks
projekts |
Jā |
|
| Nē |
|
| Ja pretendents īsteno
stratēģisku projektu, apraksta plānotā projekta ieviešanas
nepieciešamību, ietekmi uz pārstrādes un lauksaimniecības
nozari un projekta ekonomisko lietderību |
|
"
|
27. Izteikt 1. pielikuma B.13. apakšnodaļu šādā
redakcijā:
"B.13. Projektu īstenos:
| |
Papildu atbalsta intensitāte
(%) |
| jaunais
lauksaimnieks, īstenojot būvju būvniecību, pārbūvi vai
stacionāro iekārtu iegādi kopā ar būvniecību vai
pārbūvi |
|
| jaunais
lauksaimnieks, ja projektā investīcijas tiks ieguldītas
pamatlīdzekļu iegādē bez būvniecības vai pārbūves |
|
|
lopkopības nozarē, kurā audzē zālēdājus |
|
|
sasniedzot mērķi 5B, projekta rezultātā energoefektivitāte
tiks palielināta vismaz par 20 % |
|
|
biodrošības pasākumu ieviešanai - cūkkopības un
putnkopības nozarē |
|
| graudu
kaltei, ja izmanto atjaunojamos energoresursus |
|
|
projektam, kas nodrošina Ministru kabineta 2014. gada
30. septembra noteikumu Nr. 600 "Kārtība,
kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu
projektu konkursu veidā pasākumam "Ieguldījumi
materiālajos aktīvos"" (turpmāk - noteikumi
Nr. 600) 11.2.2.3. un 11.2.2.4. apakšpunktā
minētā mērķa sasniegšanu, un meteostaciju izveidošanai
ilggadīgajiem stādījumiem |
|
| ilggadīgo
stādījumu ierīkošanai, būvēm un tehnikai augļu, ogu,
dārzeņu, augļu koku un ogulāju audzēšanas nozarē |
|
| graudu
novākšanas kombaina iegādei |
|
| kūtsmēslu
krātuves izbūvei vai pārbūvei |
|
|
pārstrādes uzņēmums, kas ražo pārtikas kvalitātes shēmas
produktus |
|
|
pārstrādes uzņēmums, kas ražo vismaz piecus pārtikas
produktus, kuri atbilst ieteicamo pārtikas produktu izvēles
kritērijiem |
|
|
pārstrādes uzņēmuma restrukturizācijai, ja to skāruši citu
valstu noteiktie importa ierobežojumi (eksports uz konkrēto
valsti veidojis vismaz 10 %) |
|
|
inovācijas ieviešanai projekta rezultātā |
|
| lai
projekta īstenošanas rezultātā pārstrādei tiktu izmantoti
vismaz 90 % atbalsta pretendenta saražotās
lauksaimniecības produkcijas |
" |
28. Izteikt 1. pielikuma B.18.1., B.18.2., B.18.3.
un B.18.4. apakšnodaļu šādā redakcijā:
"B.18.1. Atlases kritēriji
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauku
saimniecībās"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu
skaits kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
Atbalsta
pretendenta punktu skaits kritērijā |
| 1. |
Projekta gatavība ieviešanai
(punktu skaitu reizina ar attiecīgo būvniecības izdevumu
proporciju no kopējiem projekta attaisnotajiem
izdevumiem)1 |
Kopā ar projekta iesniegumu ir
iesniegts būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par
projektēšanas nosacījumu izpildi vai plānoto ilggadīgo
augļkopības kultūraugu stādījumu skiču projekts, vai
paskaidrojuma raksts (apliecinājuma karte) ar būvvaldes
atzīmi par būvniecības ieceres akceptu |
15 |
15 |
|
| 2. |
Projektā paredzēti biodrošības
pasākumi |
Atbalsta pretendents,
īstenojot projektu, veic būvniecību, kas saistīta ar
biodrošības palielināšanu, ja projekts tiek īstenots
cūkkopības un putnkopības nozarē2 |
5 |
5 |
|
|
3. |
Saņemtā publiskā
finansējuma apmērs |
Atbalsta pretendenta vidējie
ieņēmumi pēdējos divos noslēgtajos gados no
lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes
salīdzinājumā ar izmaksāto publisko finansējumu LAP
2007-2013 pasākumā "Lauku saimniecību
modernizācija" un noteikumu Nr. 600
1.1. apakšpunktā minētajā apakšpasākumā.3
(Ja pēdējos divos noslēgtajos gados ir bijis apgrozījums,
bet atbalsts nav saņemts, kā arī ja nav bijis ne
apgrozījums, ne saņemts atbalsts, pretendentam piešķir
maksimālo punktu skaitu kritērijā.) |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam maksimāli pieejamais punktu
skaits ir 20 |
30 |
|
| Atbalsta pretendents nav
saņēmis publisko finansējumu noteikumu Nr. 600
1.1. apakšpunktā minētajā apakšpasākumā |
10 |
|
4. |
Projekta mērķis
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 11. punktu) |
Projektā tiek īstenots viens
sasniedzamais mērķis |
20 |
25 |
|
| Projektā tiek īstenoti divi
vai vairāki sasniedzamie mērķi |
25 |
| 5. |
Iemaksātās nodokļu
iemaksas |
Atbalsta pretendenta pēdējā
noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās apdrošināšanas
iemaksas vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto
(t. sk. pašnodarbinātu personu), dalītas ar
1004 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
|
| 6. |
Atbalsta pretendents atbilst
kādai no šīm shēmām |
Bioloģiskās lauksaimniecības
shēmas operators, integrētās dārzkopības produktu ražošana,
segtajām platībām - dalība pārtikas kvalitātes
shēmā |
10 |
10 |
|
|
7. |
Investīciju
ieguldīšana klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumā: projektā
paredzēts sasniegt noteikumu Nr. 600
11.2.2.1. apakšpunktā minēto mērķi |
Saimniecībām, kurās ir ne
vairāk kā 50 liellopu vienību |
20 |
20 |
|
| Saimniecībām, kurās ir vairāk
nekā 50 liellopu vienību |
10 |
|
8. |
Pieteiktā projekta
attiecināmās summas lielums projektu iesniegšanas kārtā
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauku
saimniecībās" (summē visus uz attiecīgo apakšpasākumu
iesniegtos projektus attiecīgajā kārtā) |
līdz 150 000
euro |
15 |
15 |
|
| 150 001-500 000
euro |
10 |
| vairāk par 500 001
euro |
5 |
|
Kopā5 |
135 |
|
| Minimālais
punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 35
punkti |
Piezīmes.
1 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
būvniecības proporciju pret kopējiem attiecināmiem projekta
izdevumiem;
B - punktu skaits kritērijā pēc iesniegto dokumentu
veida;
C - projektā paredzētie būvniecības izdevumi
(euro);
D - projekta kopējie attiecināmie izdevumi
(euro).
Punktus piešķir par vienu kritēriju grupā.
2 Investīciju ieguldījums saistīts ar
pasākuma "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos
cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un
piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana" apakšpasākumā
"Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu
epizootiju iespējamās sekas" plānotajām darbībām, ja
minētajā apakšpasākumā atbalstu par šīm investīcijām nav
iespējams saņemt.
3 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
| A = |
(B + C) / 2 |
x 10, kur |
| D -
70 000 |
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā ieņēmumu
proporciju pret saņemto atbalstu;
B + C - pretendenta ieņēmumi no lauksaimniecības
produktu ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos
gados (B - pirmajā gadā, C - otrajā
gadā). Attiecībā uz jaunu uzņēmumu, ja nav ieņēmumu
pēdējos divos noslēgtajos gados, izmanto pēdējā noslēgtā gada
datus, dalot ar 1;
D - pretendentam izmaksātais publiskais
finansējums.
Ja kritērijā ir negatīvs rezultāts, piešķir kritērijam
maksimālo punktu skaitu - 20.
4 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
pretendenta pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās
apdrošināšanas iemaksas (attiecībā uz zemnieku
saimniecību - arī zemnieku saimniecības īpašnieka par sevi
iemaksātās iemaksas) vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā
nodarbināto (t. sk. pašnodarbināto);
B - pretendenta pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās
valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas;
C - vidējais pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto skaits
(t. sk. pašnodarbinātie).
Kritērija aprēķinā izmanto VID datubāzes datus.
5 Noteikumu Nr. 600 25.2
punktā minētajiem projektiem kritērijus aprēķina, ņemot vērā
visus kopprojekta dalībnieku punktus kopā.
B.18.2. Atlases kritēriji
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem
pārstrādē"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu
skaits kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
Atbalsta
pretendenta punktu skaits kritērijā |
| 1. |
Projekta gatavība ieviešanai
(punktu skaitu reizina ar attiecīgo būvniecības izdevumu
proporciju no kopējiem projekta attiecināmajiem
izdevumiem)1 |
Būvprojekts ar atzīmi
būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi vai
paskaidrojuma raksts (apliecinājuma karte) ar būvvaldes
atzīmi par būvniecības ieceres akceptu ir iesniegti kopā ar
projekta iesniegumu |
10 |
10 |
|
| 2. |
Saņemtā publiskā finansējuma
apmērs |
Atbalsta pretendenta pēdējos
divos noslēgtajos gados gūtie vidējie ieņēmumi no
lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes
salīdzinājumā ar izmaksāto publisko finansējumu LAP
2007-2013 pasākumā "Lauksaimniecības produktu
pievienotās vērtības radīšana" un noteikumu
Nr. 600 1.2. apakšpunktā minētajā
apakšpasākumā.2 (Ja pēdējos divos noslēgtajos
gados ir bijis apgrozījums, bet atbalsts nav saņemts,
pretendentam kritērijā piešķir maksimālo punktu
skaitu.) |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
20 |
|
| 3. |
Iemaksātās nodokļu
iemaksas |
Atbalsta pretendenta pēdējā
noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās apdrošināšanas
iemaksas vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto
(t. sk. pašnodarbinātu personu), dalītas ar
1003 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
|
|
4. |
Projekta mērķis
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 11. punktu) |
Projektā tiek īstenots viens
sasniedzamais mērķis |
20 |
25 |
|
| Projektā tiek īstenoti divi
vai vairāki sasniedzamie mērķi |
25 |
| 5. |
Atbalsta pretendents ir kādas
pārtikas kvalitātes shēmas operators |
Atbalsta pretendents ir
nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas, bioloģiskās
lauksaimniecības shēmas, aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes
norāžu, aizsargātu cilmes vietas nosaukumu shēmas,
garantētu tradicionālo īpatnību shēmas operators |
10 |
10 |
|
| 6. |
Teritorijas attīstības
indekss |
Atbalsta pretendenta
būvniecības (arī iekārtas uzstādīšanas esošā būvē)
īstenošanas vietas teritorijas attīstības indekss novadam
vai republikas nozīmes pilsētai (ja tas ir
negatīvs)4 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
|
| Kopā |
95 |
|
| Minimālais
punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 35
punkti |
Piezīmes.
1 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
būvniecības proporciju pret kopējiem attiecināmiem projekta
izdevumiem;
B - punktu skaits kritērijā pēc iesniegto dokumentu
veida;
C - projektā paredzētie būvniecības izdevumi
(euro);
D - projekta kopējie attiecināmie izdevumi
(euro).
Punktus piešķir par vienu kritēriju grupā.
2 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
| A = |
(B + C) / 2 |
x 10, kur |
| D |
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā ieņēmumu
proporciju pret saņemto atbalstu;
B + C - pretendenta ieņēmumi no lauksaimniecības
produktu ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos
gados (B - pirmajā gadā, C - otrajā
gadā). Attiecībā uz jaunu uzņēmumu, ja nav ieņēmumu
pēdējos divos noslēgtajos gados, izmanto pēdējā noslēgtā gada
datus, dalot ar 1;
D - pretendentam izmaksātais publiskais
finansējums.
3 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
pretendenta (attiecībā uz zemnieku saimniecību - arī
zemnieku saimniecības īpašnieka par sevi iemaksātās iemaksas)
pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās
apdrošināšanas iemaksas vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā
nodarbināto (t. sk. pašnodarbināto);
B - pretendenta pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās
valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas;
C - vidējais pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto skaits
(t. sk. pašnodarbinātie).
Kritērija aprēķinā izmanto VID datubāzes datus.
4 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A = B x (-10), kur
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
teritorijas attīstības indeksu;
B - teritorijas attīstības indekss novadā vai
republikas nozīmes pilsētā, kurā tiks īstenots projekts
(būvniecība, iekārtu uzstādīšana esošā būvē).
B.18.3. Atlases kritēriji pasākumā
"Ieguldījumi materiālajos aktīvos" kooperatīvajām
sabiedrībām
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu
skaits kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
Atbalsta
pretendenta punktu skaits kritērijā |
| 1. |
Projekta gatavība ieviešanai
(punktu skaitu reizina ar attiecīgo būvniecības izdevumu
proporciju no kopējiem projekta attaisnotajiem
izdevumiem)1 |
Būvprojekts ar atzīmi
būvatļaujā par projektēšanas nosacījumu izpildi vai
paskaidrojuma raksts (apliecinājuma karte) ar būvvaldes
atzīmi par būvniecības ieceres akceptu ir iesniegti kopā ar
projekta iesniegumu |
10 |
10 |
|
| 2. |
Saņemtā publiskā finansējuma
apmērs |
Atbalsta pretendenta pēdējos
divos noslēgtajos gados gūtie vidējie ieņēmumi no
lauksaimniecības preču un pakalpojumu apgrozījuma ar
sabiedrības biedriem salīdzinājumā ar izmaksāto publisko
finansējumu LAP 2007-2013 pasākumā "Lauku saimniecību
modernizācija" un "Lauksaimniecības produktu
pievienotās vērtības radīšana" un noteikumu
Nr. 600 1.1. un 1.2. apakšpunktā minētajā
apakšpasākumā.2 (Ja pēdējos divos noslēgtajos
gados ir bijis apgrozījums, bet atbalsts nav saņemts,
pretendentam kritērijā piešķir maksimālo punktu
skaitu.) |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
20 |
|
| 3. |
Apgrozījums |
Lauksaimniecības preču un
pakalpojumu apgrozījums starp kooperatīvo sabiedrību un tās
biedriem procentos no kooperatīvās sabiedrības
lauksaimniecības preču un pakalpojumu kopējā
apgrozījuma |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam par katru pilnu procentu, kas
pārsniedz 75 % no kopējā apgrozījuma apmēra, piešķir 1
punktu |
20 |
|
|
4. |
Projekta mērķis
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 11. punktu) |
Projektā tiek īstenots viens
sasniedzamais mērķis |
20 |
25 |
|
| Projektā tiek īstenoti divi
vai vairāki sasniedzamie mērķi |
25 |
| 5. |
Atbalsta pretendents iekļauts
bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā |
Bioloģiski sertificēts
kooperatīvs |
5 |
5 |
|
|
6. |
Kooperatīvās
sabiedrības apgrozījums starp sabiedrību un tās
biedriem |
Lauksaimniecības preču un
pakalpojumu apgrozījums vidēji starp sabiedrību un vienu
tās biedru pēdējā noslēgtajā gadā nepārsniedz
50 000 euro |
10 |
10 |
|
| Lauksaimniecības preču un
pakalpojumu apgrozījums vidēji starp sabiedrību un vienu
tās biedru pēdējā noslēgtajā gadā pārsniedz
50 000 euro |
5 |
| 7. |
Teritorijas attīstības
indekss |
Atbalsta pretendenta
būvniecības (arī iekārtas uzstādīšanas esošā būvē)
īstenošanas vietas teritorijas attīstības indekss novadam
(ja tas ir negatīvs)3 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
|
| Kopā |
105 |
|
| Minimālais
punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 35
punkti |
Piezīmes.
1 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
būvniecības proporciju pret kopējiem attiecināmiem projekta
izdevumiem;
B - punktu skaits kritērijā pēc iesniegto dokumentu
veida;
C - projektā paredzētie būvniecības izdevumi
(euro);
D - projekta kopējie attiecināmie izdevumi
(euro).
Punktus piešķir par vienu kritēriju grupā.
2 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
| A = |
(B + C) / 2 |
x 10, kur |
| D |
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā ieņēmumu
proporciju pret saņemto atbalstu;
B + C - pretendenta ieņēmumi no lauksaimniecības preču
un pakalpojumu apgrozījuma ar sabiedrības biedriem pēdējos
divos noslēgtajos gados;
D - pretendentam izmaksātais publiskais finansējums LAP
2007-2013 pasākumos "Lauksaimniecības produktu pievienotās
vērtības radīšana" un "Lauku saimniecību
modernizācija".
3 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A = B x (-10), kur
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
teritorijas attīstības indeksu;
B - teritorijas attīstības indekss novadā, kurā tiks
īstenots projekts (būvniecība, iekārtu uzstādīšana esošā
būvē).
B.18.4. Atlases kritēriji
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un
mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu
skaits kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
Atbalsta
pretendenta punktu skaits kritērijā |
| 1. |
Projektā paredzēti būvniecības
darbi |
Kopā ar projekta iesniegumu ir
iesniegts būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par
projektēšanas nosacījumu izpildi vai paskaidrojuma raksts
laukumu un pievadceļu būvniecībai un pārbūvei |
30 |
30 |
|
|
2. |
Tiek īstenots
kopprojekts, kurā notiek meliorācijas sistēmu pārbūve vai
atjaunošana |
Projekts attiecas uz vairāk
nekā piecu īpašnieku meliorācijas sistēmām |
20 |
20 |
|
| Projekts attiecas uz piecu
īpašnieku meliorācijas sistēmām |
10 |
| 3. |
Projektā izmantoti videi
draudzīgas meliorācijas sistēmas elementi |
Projekts paredz posmu ar
meandriem, sedimentācijas dīķu, divpakāpju meliorācijas
grāvju vai akmeņu krāvumu izveidi, kontrolētās drenāžas
akas un mākslīgos mitrājus |
30 |
30 |
|
| 4. |
Atbalsta pretendents |
Atbalsta pretendents ir
pašvaldība (arī pašvaldības kapitālsabiedrība), kas
pārbūvēs vai atjaunos pašvaldības īpašumā esošu
meliorācijas sistēmu un hidrotehniskās būves
lauksaimniecības vai meža zemē un pārbūvēs vai atjaunos
pašvaldības nozīmes koplietošanas meliorācijas sistēmu
lauksaimniecības vai meža zemē |
15 |
15 |
|
|
5. |
Pieteiktā projekta
attiecināmās summas lielums projektu iesniegšanas kārtā
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības
un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā" (summē
visus uz attiecīgo apakšpasākumu iesniegtos projektus
attiecīgajā kārtā) |
līdz 50 000
euro |
15 |
15 |
|
| 50 001-150 000
euro |
10 |
| vairāk par 150 001
euro |
5 |
|
Kopā |
110 |
|
| Minimālais
punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 35
punkti" |
29. Papildināt C.4. apakšnodaļu aiz vārdiem
"saimniecisko darbību" ar vārdiem "(attiecas uz
atbalsta pretendentiem, kas negatavo gada pārskatus)".
30. Izteikt 1. pielikuma D.1. apakšnodaļu šādā
redakcijā:
"D.1. Iesniedzamie dokumenti
|
Iesniedzamie dokumenti
(ja veidlapu iesniedz saskaņā ar normatīvajos aktos par
elektronisko dokumentu noformēšanu noteiktajām prasībām,
arī pavaddokumenti iesniedzami atbilstoši minēto
normatīvo aktu prasībām)
|
Aizpilda atbalsta pretendents |
| Atzīmē ar X atbilstošo atbildi |
| Jā |
Nē |
Neattiecas |
| 1. |
Projekta
iesnieguma pilns komplekts ar attiecīgu biznesa plānu
saskaņā ar projekta iesnieguma C1., C.2., C.3. un
C.4. sadaļu |
|
|
|
| 2. |
Kredītiestādes lēmums par kredīta piešķiršanu, ja projekta
īstenošanai tiks ņemts kredīts, - projektiem, kuru
attiecināmās izmaksas pārsniedz
500 000 euro1 |
|
|
|
| 3. |
Ja
atbalsta pretendents projekta īstenošanā plāno ieguldīt
privātos naudas līdzekļus (izņemot kredītu) un attiecināmās
izmaksas pārsniedz 500 000 euro, -
dokumenti, kas pierāda naudas līdzekļu
pieejamību1 |
|
|
|
| Ja
projektu iesniedz 4.1. un 4.2. apakšpasākumā |
| 4. |
Sertificēta speciālista izsniegts ēkas energoaudita
pārskats ar energoefektivitātes aprēķinu (noteikumu
Nr. 600 16. pielikums) vai nacionālajā
akreditācijas institūcijā akreditēta uzņēmumu
energoauditora atzinums brīvā formā, vai SEG un (vai)
amonjaka emisijas aprēķins (saskaņā ar noteikumu
Nr. 600 13. un 14. pielikumu) |
|
|
|
| 5. |
Vides
pārraudzības valsts biroja atzinums par noslēguma ziņojumu,
ja bijis ietekmes uz vidi novērtējums1 |
|
|
|
| Ja
projektu iesniedz 4.1. apakšpasākumā |
| 6. |
Skiču
projekts (projektā iekļaujot plānoto stādījumu izvietojuma
skici, kopējo platību, plānotās sugas, attālumu starp
rindām un augiem, stādījumu skaitu) - ja plānots ierīkot
ilggadīgos stādījumus |
|
|
|
| 7. |
Pārtikas
un veterinārā dienesta saskaņots biodrošības plāns |
|
|
|
| 8. |
Pārtikas
un veterinārā dienesta atzinums, ka projektā plānotās
investīcijas uzlabos dzīvnieku labturības apstākļus |
|
|
|
| 9. |
Sertifikāts iekšzemes kravas pašpārvadājumiem - ja
plānots iegādāties transporta puspiekabes2 |
|
|
|
| 10. |
Informācija par lauksaimniecības un mežsaimniecības preču
un pakalpojumu apgrozījumu starp sabiedrību un sabiedrības
biedriem par pēdējiem diviem noslēgtajiem gadiem (iesniedz
kooperatīvās sabiedrības) |
|
|
|
| 11. |
Ja
projektu īsteno gados jauns lauksaimnieks, - izglītību
apliecinošs dokuments vai izziņa no mācību iestādes |
|
|
|
| Ja
projektu iesniedz 4.2. apakšpasākumā |
| 12. |
Deklarācija par komercsabiedrības atbilstību mazajai
(sīkajai) vai vidējai komercsabiedrībai atbilstoši
normatīvajiem aktiem par komercsabiedrības deklarēšanas
kārtību atbilstoši mazajai (sīkajai) vai vidējai
komercsabiedrībai |
|
|
|
| 13. |
Valsts
vides dienesta reģionālās vides pārvaldes izsniegta izziņa
par to, kāda piesārņojoša darbība notiks, īstenojot
projektu, un kuru atļauju - A vai B kategorijas
piesārņojošas darbības atļauju vai C kategorijas
piesārņojošas darbības apliecinājumu - atbalsta
pretendentam ir nepieciešams saņemt, ja šī prasība attiecas
uz pretendentu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par
piesārņojošo darbību veikšanu |
|
|
|
| 14. |
Tehnoloģiskā procesa apraksts, skices, pēdējā
inventarizācijas lieta un iekārtu izvietojuma shēma |
|
|
|
| 15. |
Dokumenti, kas pierāda pamatizejvielu nodrošinājumu |
|
|
|
| 16. |
Sadarbības līgums par vietējās izcelsmes pamatizejvielas
iepirkšanu |
|
|
|
| 17. |
Marķējumi
no pārtikas produktiem, kas atbilst ieteicamo pārtikas
produktu izvēles kritērijiem |
|
|
|
| 18. |
Atzinums
par projekta plānotās inovācijas atbilstību |
|
|
|
| Ja
projektu iesniedz 4.3. apakšpasākumā |
| 19. |
Meliorācijas sistēmu un hidrotehnisko būvju tehniskās
pārbaudes atzinums (ja projekta iesniegumam nav pievienots
tehniskais projekts) |
|
|
|
| 20. |
Lēmums
par ietekmes uz vidi novērtējuma vai ietekmes
uz Natura 2000 teritoriju novērtējuma
procedūras nepiemērošanu - projektiem, kam ir veikts
sākotnējais ietekmes uz vidi izvērtējums un ietekmes uz
vidi novērtējuma vai ietekmes uz Natura
2000 teritoriju novērtējuma procedūra nav
jāpiemēro |
|
|
|
| 21. |
Vides
pārraudzības valsts biroja atzinums par ietekmes uz vidi
novērtējuma noslēguma ziņojumu vai par ietekmes
uz Natura 2000 teritoriju novērtējuma
ziņojumu un noslēguma vai novērtējuma ziņojums, ja
projektam ir veikts ietekmes uz vidi novērtējums |
|
|
|
| 22. |
Dabas
aizsardzības pārvaldes izsniegts apliecinājums par
paredzētās darbības atbilstību īpaši aizsargājamo dabas
teritoriju dabas aizsardzības plānam, ja meliorācijas
sistēmu pārbūve vai atjaunošana notiek īpaši aizsargājamās
dabas teritorijās |
|
|
|
| 23. |
Tiesisko
valdījumu apliecinošs dokuments par zemi, uz kuras notiks
projektā paredzētie darbi, ja zeme nav pretendenta
īpašumā |
|
|
|
| 24. |
Pašvaldības domes lēmums par piedalīšanos projektā un visu
ar projekta īstenošanu saistīto saistību uzņemšanos |
|
|
|
| 25. |
Apliecinājums par īpašuma vai valdījuma tiesībām uz
pārbūvējamo vai atjaunojamo meliorācijas sistēmu |
|
|
|
| Ja
projektu iesniedz 4.1. un 4.3. apakšpasākumā |
| 26. |
Notariāli
apliecināts līgums starp kopprojekta dalībniekiem (ja tiek
īstenots kopprojekts) |
|
|
|
| Ja
jāpiemēro iepirkuma procedūra saskaņā ar Publisko iepirkumu
likumu3 |
| 27. |
Iepirkuma
procedūras dokumenti saskaņā ar Publisko iepirkumu
likumu |
|
|
|
| Ja
jāpiemēro Latvijas Republikas normatīvie akti par iepirkuma
procedūrām pasūtītāja finansētiem projektiem, -
iepirkuma procedūru apliecinošie
dokumenti3 |
| 28. |
Iepirkuma
priekšmeta tehniskā specifikācija |
|
|
|
| 29. |
Saņemtie
piedāvājumi no iespējamiem piegādātājiem |
|
|
|
| 30. |
Vērtēšanas ziņojums (cenu aptaujas gadījumā) vai atbalsta
pretendenta apraksts par piedāvājumu salīdzinājumu
konkrētajai iegādei un informācija par aptaujātajiem
komersantiem, kura apliecina noteiktās cenas
objektivitāti4 |
|
|
|
| Jaunas
būvniecības, būves pārbūves un būves atjaunošanas
projektiem |
| 31. |
Zemesgrāmatā reģistrēta ilgtermiņa nomas līguma kopija vai
apliecinājums par zemesgrāmatā ierakstītām apbūves
tiesībām, ja projektā plānota jauna būvniecība |
|
|
|
| 32. |
Būvatļauja ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres
akceptu, ja iesniegšanas dienā nav apstiprināts tehniskais
projekts3 |
|
|
|
| 33. |
Paskaidrojuma raksts (apliecinājuma karte) ar būvvaldes
atzīmi par būvniecības ieceres akceptu (izstrādāts
atbilstoši būvniecību reglamentējošiem normatīvajiem aktiem
un attiecīgās pašvaldības saistošajiem
noteikumiem)3 |
|
|
|
| 34. |
Sagatavota būvniecības izmaksu tāme, ja atbilstoši
plānotajai būvniecības iecerei būvvalde atbalsta
pretendentam izsniegusi paskaidrojuma rakstu (apliecinājuma
karti)3 |
|
|
|
| 35. |
Būvmateriālu iegādei - būvprojekts un būvatļauja ar
būvvaldes atzīmi par projektēšanas nosacījumu izpildi, ja
būvvalde atbilstoši plānotajai būvniecības iecerei nav
izsniegusi paskaidrojuma rakstu (apliecinājuma
karti)1 |
|
|
|
| 36. |
Būvprojekts ar būvatļaujā izdarītu atzīmi par projektēšanas
nosacījumu izpildi3 |
|
|
|
| 37. |
Papildināta būvatļauja vai papildināts paskaidrojuma raksts
(apliecinājuma karte) ar būvvaldes atzīmi par būvdarbu
uzsākšanas nosacījumu izpildi5 |
|
|
|
| Citi
iesniegtie dokumenti |
| 38. |
|
|
|
|
Piezīmes.
1 Var iesniegt sešu mēnešu laikā pēc tam,
kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par projekta
iesnieguma apstiprināšanu.
2 Var iesniegt līdz maksājuma pieprasījuma
iesniegšanas brīdim.
3 Var iesniegt sešu mēnešu laikā
(saistībā ar valsts nozīmes meliorācijas sistēmām - ne
vēlāk kā mēneša laikā pēc pēdējās iepirkuma procedūras
pabeigšanas) pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta
lēmums par projekta iesnieguma apstiprināšanu (attiecas uz
iepirkuma dokumentiem par izmaksām, kas saistītas ar
būvniecību, kā arī arhitektu, inženieru, konsultantu
u. c. honorāriem, kuri ietilpst vispārējās
izmaksās).
4 Saskaņā ar normatīvajiem aktiem par valsts
un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauku un
zivsaimniecības atbalstam.
5 Var iesniegt deviņu mēnešu laikā
pēc tam, kad stājies spēkā Lauku atbalsta dienesta lēmums par
projekta iesnieguma apstiprināšanu.
Personas datu apstrāde notiek saskaņā ar noteikumu
Nr. 600 3.1 punktu.
| Atbalsta pretendents |
|
| |
(vārds,
uzvārds, paraksts)" |
31. Izteikt 2., 3., 4., 5., 6. un 7. pielikumu šādā
redakcijā:
"2. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Projektu atlases kritēriji pasākuma
"Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumā
"Atbalsts ieguldījumiem lauku saimniecībās"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu skaits
kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
| 1. |
Projekta gatavība ieviešanai
(punktu skaitu reizina ar attiecīgo būvniecības izdevumu
proporciju no kopējiem projekta attaisnotajiem
izdevumiem)1 |
Kopā ar projekta iesniegumu ir
iesniegts būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par projektēšanas
nosacījumu izpildi vai plānoto ilggadīgo augļkopības
kultūraugu stādījumu skiču projekts, vai paskaidrojuma raksts
(apliecinājuma karte) ar būvvaldes atzīmi par būvniecības
ieceres akceptu |
15 |
15 |
| 2. |
Projektā paredzēti biodrošības
pasākumi |
Atbalsta pretendents, īstenojot
projektu, veic būvniecību, kas saistīta ar biodrošības
palielināšanu, ja projekts tiek īstenots cūkkopības un
putnkopības nozarē2 |
5 |
5 |
|
3. |
Saņemtā publiskā
finansējuma apmērs |
Atbalsta pretendenta pēdējos
divos noslēgtajos gados gūtie vidējie ieņēmumi no
lauksaimniecības produktu ražošanas un pārstrādes
salīdzinājumā ar izmaksāto publisko finansējumu LAP 2007-2013
pasākumā "Lauku saimniecību modernizācija" un
Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra
noteikumu Nr. 600 "Kārtība, kādā piešķir valsts un
Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā
pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos""
(turpmāk - noteikumi Nr. 600) 1.1. apakšpunktā
minētajā apakšpasākumā.3 (Ja pēdējos divos
noslēgtajos gados ir bijis apgrozījums, bet atbalsts nav
saņemts, kā arī ja nav bijis ne apgrozījums, ne saņemts
atbalsts, pretendentam piešķir maksimālo punktu skaitu
kritērijā.) |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam maksimāli pieejamais punktu skaits
ir 20 |
30 |
| Atbalsta pretendents nav saņēmis
publisko finansējumu noteikumu Nr. 600
1.1. apakšpunktā minētajā apakšpasākumā |
10 |
|
4. |
Projekta mērķis
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 11. punktu) |
Projektā tiek īstenots viens
sasniedzamais mērķis |
20 |
25 |
| Projektā tiek īstenoti divi vai
vairāki sasniedzamie mērķi |
25 |
| 5. |
Iemaksātās nodokļu iemaksas |
Atbalsta pretendenta pēdējā
noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās apdrošināšanas
iemaksas vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto
(t. sk. pašnodarbinātu personu), dalītas ar
1004 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
| 6. |
Atbalsta pretendents atbilst
kādai no šīm shēmām |
Bioloģiskās lauksaimniecības
shēmas operators, integrētās dārzkopības produktu ražošana,
segtajām platībām - dalība pārtikas kvalitātes
shēmā |
10 |
10 |
|
7. |
Investīciju
ieguldīšana klimata pārmaiņu mazināšanas pasākumā: projektā
paredzēts sasniegt noteikumu Nr. 600
11.2.2.1. apakšpunktā minēto mērķi |
Saimniecībām, kurās ir ne vairāk
kā 50 liellopu vienību |
20 |
20 |
| Saimniecībām, kurās ir vairāk
nekā 50 liellopu vienību |
10 |
|
8. |
Pieteiktā projekta
attiecināmās summas lielums projektu iesniegšanas kārtā
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauku
saimniecībās" (summē visus uz attiecīgo apakšpasākumu
iesniegtos projektus attiecīgajā kārtā) |
līdz 150 000
euro |
15 |
15 |
| 150 001-500 000
euro |
10 |
| vairāk par 500 001
euro |
5 |
|
Kopā5 |
135 |
| Minimālais punktu skaits, lai
pretendētu uz atbalstu, ir 35 punkti |
Piezīmes.
1 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
būvniecības proporciju pret kopējiem attiecināmiem projekta
izdevumiem;
B - punktu skaits kritērijā pēc iesniegto dokumentu
veida;
C - projektā paredzētie būvniecības izdevumi
(euro);
D - projekta kopējie attiecināmie izdevumi
(euro).
Punktus piešķir par vienu kritēriju grupā.
2 Investīciju ieguldījums saistīts ar
pasākuma "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos
cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un
piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana" apakšpasākumā
"Atbalsts profilaktiskajiem pasākumiem, lai mazinātu
epizootiju iespējamās sekas" plānotajām darbībām, ja
minētajā apakšpasākumā atbalstu par šīm investīcijām nav
iespējams saņemt.
3 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
| A = |
(B + C) / 2 |
x 10, kur |
| D -
70 000 |
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā ieņēmumu
proporciju pret saņemto atbalstu;
B + C - pretendenta ieņēmumi no lauksaimniecības
produktu ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos
gados (B - pirmajā gadā, C - otrajā
gadā). Jaunam uzņēmumam, ja nav ieņēmumu pēdējos divos
noslēgtajos gados, izmanto pēdējā noslēgtā gada datus, dalot ar
1;
D - pretendentam izmaksātais publiskais
finansējums.
Ja kritērijā ir negatīvs rezultāts, piešķir kritērijam
maksimālo punktu skaitu - 20.
4 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
pretendenta pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās
apdrošināšanas iemaksas (attiecībā uz zemnieku
saimniecību - arī zemnieku saimniecības īpašnieka par sevi
iemaksātās iemaksas) vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā
nodarbināto (t. sk. pašnodarbināto);
B - pretendenta pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās
valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas;
C - vidējais pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto skaits
(t. sk. pašnodarbinātie).
Kritērija aprēķinā izmanto VID datubāzes datus.
5 Noteikumu Nr. 600 25.2
punktā minētajiem projektiem kritērijus aprēķina, ņemot vērā
visus kopprojekta dalībnieku punktus kopā.
3. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Projektu atlases kritēriji pasākuma
"Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumā
"Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu skaits
kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
| 1. |
Projekta gatavība ieviešanai
(punktu skaitu reizina ar attiecīgo būvniecības izdevumu
proporciju no kopējiem projekta attiecināmajiem
izdevumiem)1 |
Kopā ar projekta iesniegumu ir
iesniegts būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par projektēšanas
nosacījumu izpildi vai paskaidrojuma raksts (apliecinājuma
karte) ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres
akceptu |
10 |
10 |
| 2. |
Saņemtā publiskā finansējuma
apmērs |
Atbalsta pretendenta vidējie
ieņēmumi pēdējos divos noslēgtajos gados no lauksaimniecības
produktu ražošanas un pārstrādes salīdzinājumā ar izmaksāto
publisko finansējumu LAP 2007-2013 pasākumā
"Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības
radīšana" un Ministru kabineta 2014. gada
30. septembra noteikumu Nr. 600 "Kārtība, kādā
piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu
projektu konkursu veidā pasākumam "Ieguldījumi
materiālajos aktīvos"" (turpmāk - noteikumi
Nr. 600) 1.2. apakšpunktā minētajā
apakšpasākumā.2 (Ja pēdējos divos noslēgtajos
gados ir bijis apgrozījums, bet atbalsts nav saņemts,
pretendentam piešķir maksimālo punktu skaitu kritērijā.) |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
20 |
| 3. |
Iemaksātās nodokļu iemaksas |
Atbalsta pretendenta pēdējā
noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās apdrošināšanas
iemaksas vidēji uz vienu nodarbināto (t. sk. pašnodarbinātu
personu), dalītas ar 1003 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
|
4. |
Projekta mērķis
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 11. punktu) |
Projektā tiek īstenots viens
sasniedzamais mērķis |
20 |
25 |
| Projektā tiek īstenoti divi vai
vairāki sasniedzamie mērķi |
25 |
| 5. |
Atbalsta pretendents ir kādas
pārtikas kvalitātes shēmas operators |
Atbalsta pretendents ir
nacionālās pārtikas kvalitātes shēmas, bioloģiskās
lauksaimniecības shēmas, aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes
norāžu, aizsargātu cilmes vietas nosaukumu shēmas vai
garantētu tradicionālo īpatnību shēmas operators |
10 |
10 |
| 6. |
Teritorijas attīstības
indekss |
Atbalsta pretendenta būvniecības
(arī iekārtu uzstādīšanas esošā būvē) īstenošanas vietas
teritorijas attīstības indekss novadam vai republikas nozīmes
pilsētai (ja tas ir negatīvs)4 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
| Kopā |
95 |
| Minimālais punktu skaits, lai
pretendētu uz atbalstu, ir 35 punkti |
Piezīmes.
1 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
būvniecības proporciju pret kopējiem attiecināmiem projekta
izdevumiem;
B - punktu skaits kritērijā pēc iesniegto dokumentu
veida;
C - projektā paredzētie būvniecības izdevumi
(euro);
D - projekta kopējie attiecināmie izdevumi
(euro).
Punktus piešķir par vienu kritēriju grupā.
2 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
| A = |
(B + C) / 2 |
x 10, kur |
| D |
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā ieņēmumu
proporciju pret saņemto atbalstu;
B + C - pretendenta ieņēmumi no lauksaimniecības
produktu ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos
gados (B - pirmajā gadā, C - otrajā gadā). Jaunam
uzņēmumam, ja nav ieņēmumu pēdējos divos noslēgtajos gados,
izmanto pēdējā noslēgtā gada datus, dalot ar 1;
D - pretendentam izmaksātais publiskais
finansējums.
3 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
pretendenta (attiecībā uz zemnieku saimniecību - arī
zemnieku saimniecības īpašnieka par sevi iemaksātās iemaksas)
pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās valsts sociālās
apdrošināšanas iemaksas vidēji uz vienu pēdējā noslēgtajā gadā
nodarbināto (t. sk. pašnodarbināto);
B - pretendenta pēdējā noslēgtajā gadā iemaksātās
valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas;
C - vidējais pēdējā noslēgtajā gadā nodarbināto skaits
(t. sk. pašnodarbinātie).
Kritērija aprēķinā izmanto VID datubāzes datus.
4 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A = B x (-10), kur
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
teritorijas attīstības indeksu;
B - teritorijas attīstības indekss novadā vai
republikas nozīmes pilsētā, kurā tiks īstenots projekts
(būvniecība, iekārtu uzstādīšana esošā būvē).
4. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Projektu atlases kritēriji kooperatīvajām
sabiedrībām pasākumā "Ieguldījumi materiālajos
aktīvos"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu skaits
kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
| 1. |
Projekta gatavība ieviešanai
(punktu skaitu reizina ar attiecīgo būvniecības izdevumu
proporciju no kopējiem projekta attaisnotajiem
izdevumiem)1 |
Kopā ar projekta iesniegumu ir
iesniegts būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par projektēšanas
nosacījumu izpildi vai paskaidrojuma raksts (apliecinājuma
karte) ar būvvaldes atzīmi par būvniecības ieceres
akceptu |
10 |
10 |
| 2. |
Saņemtā publiskā finansējuma
apmērs |
Atbalsta pretendenta pēdējos
divos noslēgtajos gados gūtie vidējie ieņēmumi no
lauksaimniecības preču un pakalpojumu apgrozījuma ar biedriem
pret izmaksāto publisko finansējumu LAP 2007-2013 pasākumos
"Lauku saimniecību modernizācija" un
"Lauksaimniecības produktu pievienotās vērtības
radīšana" un Ministru kabineta 2014. gada
30. septembra noteikumu Nr. 600 "Kārtība, kādā
piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu
projektu konkursu veidā pasākumam "Ieguldījumi
materiālajos aktīvos"" (turpmāk - noteikumi
Nr. 600) 1.1. un 1.2. apakšpunktā minētajā
apakšpasākumā.2 (Ja pēdējos divos noslēgtajos
gados ir bijis apgrozījums, bet atbalsts nav saņemts,
pretendentam piešķir maksimālo punktu skaitu kritērijā.) |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
20 |
| 3. |
Apgrozījums |
Lauksaimniecības preču un
pakalpojumu apgrozījums starp kooperatīvo sabiedrību un tās
biedriem procentos no kooperatīvās sabiedrības
lauksaimniecības preču un pakalpojumu kopējā apgrozījuma |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam par katru pilnu procentu, kas
pārsniedz 75 % no kopējā apgrozījuma apmēra, piešķir 1
punktu |
20 |
|
4. |
Projekta mērķis
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 11. punktu) |
Projektā tiek īstenots viens
sasniedzamais mērķis |
20 |
25 |
| Projektā tiek īstenoti divi vai
vairāki sasniedzamie mērķi |
25 |
| 5. |
Atbalsta pretendents iekļauts
bioloģiskās lauksaimniecības kontroles sistēmā |
Bioloģiski sertificēts
kooperatīvs |
5 |
5 |
|
6. |
Kooperatīvās
sabiedrības apgrozījums starp sabiedrību un sabiedrības
biedriem |
Lauksaimniecības preču un
pakalpojumu apgrozījums vidēji starp sabiedrību un vienu tās
biedru pēdējā noslēgtajā gadā nepārsniedz
50 000 euro |
10 |
10 |
| Lauksaimniecības preču un
pakalpojumu apgrozījums vidēji starp sabiedrību un vienu tās
biedru pēdējā noslēgtajā gadā pārsniedz
50 000 euro |
5 |
| 7. |
Teritorijas attīstības
indekss |
Atbalsta pretendenta būvniecības
(arī iekārtu uzstādīšanas esošā būvē) īstenošanas vietas
teritorijas attīstības indekss novadam (ja tas ir
negatīvs)3 |
Atbilstoši
aprēķinātajam koeficientam |
15 |
| Kopā |
95 |
| Minimālais
punktu skaits, lai pretendētu uz atbalstu, ir 35
punkti |
Piezīmes.
1 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
būvniecības proporciju pret kopējiem attiecināmiem projekta
izdevumiem;
B - punktu skaits kritērijā pēc iesniegto dokumentu
veida;
C - projektā paredzētie būvniecības izdevumi
(euro);
D - projekta kopējie attiecināmie izdevumi
(euro).
Punktus piešķir par vienu kritēriju grupā.
2 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
| A = |
(B + C) / 2 |
x 10, kur |
| D |
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā ieņēmumu
proporciju pret saņemto atbalstu;
B + C - pretendenta ieņēmumi no lauksaimniecības preču
un pakalpojumu apgrozījuma ar biedriem pēdējos divos
noslēgtajos gados;
D - pretendentam izmaksātais publiskais finansējums LAP
2007-2013 pasākumā "Lauksaimniecības produktu pievienotās
vērtības radīšana" un "Lauku saimniecību
modernizācija".
3 Kritēriju aprēķina, izmantojot šādu
formulu:
A = B x (-10), kur
A - punktu skaits, kas aprēķināts, ņemot vērā
teritorijas attīstības indeksu;
B - teritorijas attīstības indekss novadā, kurā tiks
īstenots projekts (būvniecība, iekārtu uzstādīšana esošā
būvē).
5. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Projektu atlases kritēriji pasākuma
"Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumā
"Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības un mežsaimniecības
infrastruktūras attīstībā"
Nr.
p. k. |
Kritēriju grupa |
Kritērijs |
Punktu skaits
kritērijā |
Maksimāli
iespējamais punktu skaits grupā |
| 1. |
Projektā paredzēti būvniecības
darbi |
Kopā ar projekta iesniegumu ir
iesniegts būvprojekts ar atzīmi būvatļaujā par projektēšanas
nosacījumu izpildi vai paskaidrojuma raksts laukumu un
pievedceļu būvniecībai un pārbūvei |
30 |
30 |
|
2. |
Tiek īstenots
kopprojekts, kurā notiek meliorācijas sistēmu pārbūve vai
atjaunošana |
Projekts attiecas uz vairāk nekā
piecu īpašnieku meliorācijas sistēmām |
20 |
20 |
| Projekts attiecas uz piecu
īpašnieku meliorācijas sistēmām |
10 |
| 3. |
Projektā izmantoti videi
draudzīgas meliorācijas sistēmas elementi |
Projekts paredz posmu ar
meandriem, sedimentācijas dīķu, divpakāpju meliorācijas
grāvju vai akmeņu krāvumu izveidi, kontrolētās drenāžas akas
un mākslīgos mitrājus |
30 |
30 |
| 4. |
Atbalsta pretendents |
Atbalsta pretendents ir
pašvaldība (arī pašvaldības kapitālsabiedrība), kas pārbūvēs
vai atjaunos pašvaldības īpašumā esošu meliorācijas sistēmu
un hidrotehniskās būves lauksaimniecības vai meža zemē un
pārbūvēs vai atjaunos pašvaldības nozīmes koplietošanas
meliorācijas sistēmu lauksaimniecības vai meža zemē |
15 |
15 |
|
5. |
Pieteiktā projekta
attiecināmās summas lielums projektu iesniegšanas kārtā
apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem lauksaimniecības
un mežsaimniecības infrastruktūras attīstībā" (summē
visus uz attiecīgo apakšpasākumu iesniegtos projektus
attiecīgajā kārtā) |
līdz 50 000
euro |
15 |
15 |
| 50 001-150 000
euro |
10 |
| vairāk par 150 001
euro |
5 |
|
Kopā |
110 |
| Minimālais punktu skaits, lai
pretendētu uz atbalstu, ir 35 punkti |
6. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Vienam pretendentam programmēšanas periodā
pieejamais maksimālais attiecināmo izmaksu apmērs
Nr.
p. k. |
Apakšpasākumi un to
darbības |
Pretendents |
Attiecināmo
izmaksu apmērs (euro) |
|
I. Apakšpasākums "Atbalsts ieguldījumiem lauku
saimniecībās" |
|
1. |
Pamatlīdzekļu iegāde, būvju
būvniecība un pārbūve1 |
Lauku saimniecība un
pārstrādes uzņēmums, kas plāno uzsākt nepārstrādāto
lauksaimniecības produktu ražošanu |
2 000 000 |
| t. sk. pamatlīdzekļu
iegāde2 |
700 000 |
| 2. |
Pamatlīdzekļu iegāde, būvju
būvniecība un pārbūve, t. sk. pamatlīdzekļu iegāde |
Jauna lauku saimniecība un
jaunie lauksaimnieki, kas plāno pārņemt, nodibināt zemnieku
saimniecību vai iegūt komersanta statusu |
150 000 |
| 3. |
Pamatlīdzekļu iegāde, būvju
būvniecība un pārbūve, t. sk. pamatlīdzekļu
iegāde3 |
Jaunie lauksaimnieki |
400 000 |
|
II. Apakšpasākums "Atbalsts ieguldījumiem
pārstrādē" |
|
4. |
Pamatlīdzekļu
iegāde, būvju būvniecība un pārbūve5 |
Pārstrādes uzņēmums, t. sk.
kooperatīvā sabiedrība |
5 000 000 |
| Nozares stratēģiskie
projekti6 |
5 000 001-10 000 000 |
| Ražotājs, kas ražo mājas
apstākļos |
100 000 |
| Ražotājs, kas ražo mājas
apstākļos, ja līdz ar projekta īstenošanu uzņēmums kļūst par
augu izcelsmes produktu reģistrētu uzņēmumu vai dzīvnieku
izcelsmes produktu atzītu uzņēmumu |
300 000 |
| Jauna pārstrādes uzņēmuma
izveidošanai |
200 000 |
| Jauna pārstrādes uzņēmuma
izveidošanai, ja vismaz vienam tā valdes vai padomes loceklim
ir vismaz divu gadu darba pieredze ražošanas vai apstrādes
uzņēmuma vadīšanā un tā darbības laikā uzņēmumā viena gada
neto apgrozījums ir vismaz 250 000 euro un
uzņēmumā nav uzsākts maksātnespējas process |
500 000 |
| Lauku saimniecībai jauna
pārstrādes uzņēmuma izveidošanai7 |
2 000 000 |
|
III. Apakšpasākums "Atbalsts ieguldījumiem
lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras
attīstībā" |
|
5. |
Meliorācijas sistēmu
pārbūve un atjaunošana (gan viena īpašnieka, gan
koplietošanas), t. sk. meliorācijas objektam pieguloša
brauktuvju klātņu pārbūve vai atjaunošana (bez seguma) |
Lauku saimniecība, fiziska vai
juridiska persona - saimnieciskās darbības veicējs, kura
īpašumā ir mežs, pašvaldība (arī pašvaldības
kapitālsabiedrība) |
300 000 |
| Valsts nozīmes meliorācijas
sistēmu apsaimniekotājs |
bez
ierobežojuma |
|
6. |
Lauksaimniecības
infrastruktūras (laukumi pie ražošanas objektiem, pievedceļi)
attīstība - būvniecība, pārbūve |
Lauksaimnieki |
50 000 |
| Kooperatīvā sabiedrība |
300 000 |
Piezīmes.
1 Attiecībā uz būvniecību vai būvniecību un
pamatlīdzekļu iegādi - attiecināmo izmaksu apmērs
nepārsniedz pretendenta ieņēmumus no lauksaimniecības produktu
ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos gados,
izvēloties noslēgto gadu ar augstāko ieņēmumu rādītāju, vai, ja
saimniecība dibināta pēdējā noslēgtajā gadā, nepārsniedz pēdējā
noslēgtā gada ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas
vairāk par piecām reizēm, turklāt attiecināmo izmaksu apmērs
pamatlīdzekļu iegādei - vairāk par trim reizēm. (Šo nosacījumu
nepiemēro pretendentam, kura kopējā atbalstīto attiecināmo
izmaksu summa programmēšanas periodā ir mazāka par
150 000 euro vai - ja pretendents ir
bioloģiskās lauksaimniecības shēmas operators un apsaimniekotās
zemes platība pārsniedz 100 ha - mazāka par
210 000 euro.)
2 Ja projektā iegādājas tikai
pamatlīdzekļus - attiecināmo izmaksu apmērs nepārsniedz
pretendenta ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas un
pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos gados, izvēloties noslēgto
gadu ar augstāko ieņēmumu rādītāju, vai, ja saimniecība
dibināta pēdējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesniegšanas,
nepārsniedz pēdējā noslēgtā gada ieņēmumus no lauksaimniecības
produktu ražošanas vairāk par trim reizēm. (Šo nosacījumu
nepiemēro pretendentam, kura kopējā atbalstīto attiecināmo
izmaksu summa programmēšanas periodā ir mazāka par
150 000 euro vai - ja pretendents ir
bioloģiskās lauksaimniecības shēmas operators un apsaimniekotās
zemes platība pārsniedz 100 ha - mazāka par
210 000 euro.)
3 Pieejamais maksimālais finansējums,
ieskaitot šā pielikuma 7. punktā minēto finansējumu.
Attiecībā uz būvniecību vai būvniecību un pamatlīdzekļu
iegādi - attiecināmo izmaksu apmērs nepārsniedz
pretendenta ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas un
pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos gados, izvēloties noslēgto
gadu ar augstāko ieņēmumu rādītāju, vai, ja saimniecība
dibināta pēdējā noslēgtajā gadā pirms projekta iesniegšanas,
nepārsniedz pēdējā noslēgtā gada ieņēmumus no lauksaimniecības
produktu ražošanas vairāk par piecām reizēm, turklāt
attiecināmo izmaksu apmērs pamatlīdzekļu iegādei - vairāk par
trim reizēm. (Šo nosacījumu nepiemēro pretendentam, kura kopējā
atbalstīto attiecināmo izmaksu summa programmēšanas periodā ir
mazāka par 150 000 euro vai - ja
pretendents ir bioloģiskās lauksaimniecības shēmas operators un
apsaimniekotās zemes platība pārsniedz 100 ha -
mazāka par 210 000 euro.) Attiecībā uz
pamatlīdzekļu iegādi - attiecināmo izmaksu apmērs
nepārsniedz pretendenta ieņēmumus no lauksaimniecības produktu
ražošanas un pārstrādes pēdējos divos noslēgtajos gados pirms
projekta iesnieguma iesniegšanas, izvēloties noslēgto gadu ar
augstāko ieņēmumu rādītāju, vai, ja saimniecība dibināta pēdējā
noslēgtajā gadā pirms projekta iesniegšanas, nepārsniedz pēdējā
noslēgtā gada ieņēmumus no lauksaimniecības produktu ražošanas
vairāk par trim reizēm. (Šo nosacījumu nepiemēro pretendentam,
ja tā kopējā atbalstīto attiecināmo izmaksu summa
programmēšanas periodā ir mazāka par
150 000 euro vai - ja pretendents ir
bioloģiskās lauksaimniecības shēmas operators un apsaimniekotās
zemes platība pārsniedz 100 ha - mazāka par
210 000 euro.) Pretendentam ir iespēja
pieteikties uz šā pielikuma 1. punktā minēto finansējumu
(pieejamo maksimālo finansējumu, ieskaitot šā pielikuma
3. punktā minēto finansējumu), nepiemērojot Ministru
kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumu
Nr. 600 "Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas
Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā pasākumam
"Ieguldījumi materiālajos aktīvos""
7. pielikumā minēto papildu atbalsta intensitāti jaunajiem
lauksaimniekiem.
4 Pieejamais maksimālais finansējums,
ieskaitot šā pielikuma 5. un 7. punktā minēto
finansējumu.
5 Attiecināmo izmaksu apmērs nepārsniedz
pretendenta neto apgrozījumu no lauksaimniecības produktu
pārstrādes un ražošanas pēdējā noslēgtajā gadā vairāk par
piecām reizēm. (Šo nosacījumu nepiemēro pretendentam, kura
mērķis ir izveidot jaunu pārstrādes uzņēmumu.)
6 Tai skaitā tāda projekta attiecināmās izmaksas,
kuram nav stratēģiska projekta statuss. Plānošanas periodā
pretendents īsteno vienu nozares stratēģisku projektu.
7 Attiecināmo izmaksu apmērs lauku
saimniecībai nepārsniedz neto apgrozījumu no lauksaimniecības
produktu pārstrādes un ražošanas pēdējā noslēgtajā gadā vairāk
par piecām reizēm, ja jaunā pārstrādes uzņēmuma pārstrādes
jauda nav lielāka par atbalsta pretendenta saražoto primāro
lauksaimniecības produktu apjomu, ko plānots pārstrādāt, un ja
pārstrādes uzņēmumā tiek pārstrādāti vismaz 70 % no
atbalsta pretendenta saražoto primāro lauksaimniecības produktu
apjoma.
7. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Atbalsta intensitāte
(procentos no projekta attiecināmajiem izdevumiem)
Nr.
p. k. |
Attiecināmo
izmaksu veids |
Atbalsta pretendenta (t. sk. kooperatīvās sabiedrības)
kopējais apgrozījums (euro) |
|
01 |
līdz
70 000 |
70 001-
1 000 000 |
1 000 001-
50 000 000 |
vairāk
par
50 000 001 |
|
I. Apakšpasākums "Atbalsts ieguldījumiem lauku
saimniecībās"2 |
|
1. |
Būvju būvniecība, pārbūve,
atjaunošana, stacionāro iekārtu iegāde kopā ar būvniecību vai
pārbūvi, ilggadīgo stādījumu ierīkošana |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
- |
| Papildu atbalsta intensitāte
jaunajiem lauksaimniekiem, veicot būvniecību, pārbūvi vai
stacionāro iekārtu iegādi kopā ar būvniecību vai pārbūvi vai
ierīkojot ilggadīgos stādījumus. Papildu atbalsta intensitāti
nepiemēro kopprojekta dalībniekiem |
20 % |
20 % |
10 % |
- |
- |
| Papildu atbalsta intensitāte, ja
projekts tiek īstenots lopkopības nozarē, kurā audzē
zālēdājus |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
- |
| Papildu atbalsta intensitāte
Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra
noteikumu Nr. 600 "Kārtība, kādā piešķir valsts un
Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā
pasākumam "Ieguldījumi materiālajos aktīvos""
(turpmāk - noteikumi Nr. 600) 11.2.2.1. apakšpunktā
minētajām investīcijām un amonjaka emisiju samazināšanai
lauksaimniecības dzīvnieku novietnēs (piespiedu ventilācijas
sistēmas izveidošanai vai pārbūvei) |
20 % |
20 % |
20 % |
20 % |
- |
| Papildu atbalsta intensitāte
būvei un iekārtām, kas nodrošina noteikumu Nr. 600
11.2.1. apakšpunktā minētā mērķa sasniegšanu, ja
projekts tiek īstenots noteikumu Nr. 600
11.2.1. apakšpunktā minētā mērķa sasniegšanai (projekta
rezultātā energoefektivitāte palielinās vismaz par
20 %) |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
|
| Papildu atbalsta intensitāte
biodrošības pasākumos, ja projektu īsteno cūkkopības un
putnkopības nozarē |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
- |
| 2. |
Papildu atbalsta intensitāte
jaunajiem lauksaimniekiem, ja investīcijas iegulda
pamatlīdzekļu iegādei bez būvniecības vai
pārbūves. Papildu atbalsta intensitāti nepiemēro
kopprojekta dalībniekiem |
10 % |
10 % |
10 % |
- |
- |
| 3. |
Papildu atbalsta intensitāte, ja
projektā paredzētajai graudu kaltei izmanto atjaunojamos
energoresursus |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
- |
| 4. |
Papildu atbalsta intensitāte
investīcijām, kas nodrošina noteikumu Nr. 600
11.2.2.3. un 11.2.2.4. apakšpunktā minētā mērķa
sasniegšanu, un meteostaciju izveidošanai |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
- |
| 5. |
Papildu atbalsta intensitāte
stādījumu iegādei, ierīkošanai, būvēm un tehnikai, ja
projektu īsteno augļu, ogu, dārzeņu, augļu koku un ogulāju
audzēšanas nozarē, un graudaugu novākšanas kombaina
iegādei |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
- |
| 6. |
Saimniecībā pirmā
lauksaimniecībā izmantojamā traktora iegāde, ja visi pārējie
Eiropas Savienības finansētajā projektā iegādātie traktori ir
vecāki par 10 gadiem |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
- |
| 7. |
Lauksaimniecībā izmantojamā
traktora iegāde, ja pretendents nav saņēmis finansējumu un
uzņēmies saistības jauna traktora iegādei LAP 2014-2020
pasākumos |
30 % |
30 % |
20 % |
20 % |
- |
| 8. |
Piekabju, agregātu,
traktortehnikas (izņemot lauksaimniecībā izmantojamus
traktorus), iekārtu un graudu kombainu iegāde (ja pretendents
nav saņēmis finansējumu un uzņēmies saistības graudu kombaina
iegādei LAP 2014-2020 pasākumos) |
40 % |
40 % |
40 % |
30 % |
- |
| 9. |
Būvju būvniecība, pārbūve,
stacionāro iekārtu iegāde kopā ar būvniecību vai pārbūvi un
specializētā transporta iegāde kooperatīviem |
- |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
| 10. |
Piekabju, agregātu,
traktortehnikas (izņemot lauksaimniecībā izmantojamus
traktorus) un iekārtu iegāde kooperatīvajām sabiedrībām |
- |
25 % |
25 % |
25 % |
25 % |
|
II. Apakšpasākums "Atbalsts ieguldījumiem
pārstrādē"3 |
| 11. |
Būves un iekārtas |
40 % |
40 % |
40 % |
30 % |
30 % |
| 12. |
Papildu atbalsta intensitāte
pārstrādes uzņēmumiem, kas ražo pārtikas kvalitātes shēmas
produktus |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
| 13. |
Papildu atbalsta intensitāte, ja
atbalsta pretendents ražo vismaz piecus pārtikas produktus,
kas atbilst ieteicamo pārtikas produktu izvēles kritērijiem
(saskaņā ar noteikumu Nr. 600 10. pielikumu) |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
| 14. |
Papildu atbalsta intensitāte
uzņēmuma restrukturizācijai, ja to skāruši citu valstu
noteiktie importa ierobežojumi (eksports uz konkrēto valsti
veidojis vismaz 10 %) |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
| 15. |
Papildu atbalsta intensitāte, ja
projekts tiek īstenots noteikumu Nr. 600
11.2.1. apakšpunktā minētā mērķa sasniegšanai (projekta
īstenošanas rezultātā energoefektivitāte palielinās vismaz
par 20 %)4 |
- |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
| 16. |
Papildu atbalsta intensitāte, ja
projekta īstenošanas rezultātā tiek ieviesta
inovācija4 |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
| 17. |
Papildu atbalsta intensitāte, ja
projekta īstenošanas rezultātā pārstrādei (tostarp
kooperatīvajām sabiedrībām) vismaz 90 % apmērā tiek
izmantota atbalsta pretendenta saražotā izejviela |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
10 % |
| 18. |
Ražotājiem, kas ražo mājas
apstākļos5 |
- |
50 % |
40 %6 |
- |
- |
|
III. Apakšpasākums "Atbalsts ieguldījumiem
lauksaimniecības un mežsaimniecības infrastruktūras
attīstībā" |
| 19. |
Meliorācijas sistēmu pārbūve un
atjaunošana |
50 % |
50 % |
50 % |
50 % |
50 % |
| 20. |
Noteikumu Nr. 600
12. pielikumā minēto videi draudzīgu meliorācijas
sistēmu ierīkošana |
60 % |
60 % |
60 % |
60 % |
60 % |
| 21. |
Meliorācijas sistēmu pārbūve vai
atjaunošana kopprojektos |
60 % |
60 % |
60 % |
60 % |
60 % |
| 22. |
Pašvaldības meliorācijas
sistēmas un hidrotehniskās būves un pašvaldības nozīmes
koplietošanas meliorācijas sistēmas pārbūve un
atjaunošana |
90 % |
90 % |
90 % |
90 % |
90 % |
| 23. |
Meliorācijas sistēmu pārbūve un
atjaunošana valsts nozīmes sistēmās |
100 % |
100 % |
100 % |
100 % |
100 % |
| 24. |
Laukumi, pievedceļi u. tml.
infrastruktūra kooperatīvajām sabiedrībām |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
| 25. |
Laukumi, pievedceļi u. tml.
infrastruktūra lauku saimniecībām, tostarp jaunajiem
lauksaimniekiem |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
40 % |
Piezīmes.
1 Jauna pārstrādes uzņēmuma vai lauku
saimniecības dibināšana.
2 Maksimālā atbalsta intensitāte
apakšpasākumā nepārsniedz 50 %. Ja projektu īsteno jaunie
lauksaimnieki vai ja projektu īsteno apgabalā, kurā ir dabas un
citi specifiski ierobežojumi, un projektā plāno sasniegt
noteikumu Nr. 600 11.2.2.1. apakšpunktā minēto mērķi, kā arī ja
projektu īsteno amonjaka emisiju samazināšanai lauksaimniecības
dzīvnieku novietnēs (piespiedu ventilācijas sistēmas
izveidošanai vai pārbūvei), atbalsta intensitāte nepārsniedz
70 %. Jaunajiem lauksaimniekiem papildu atbalsta
intensitāte tiek piemērota līdz 400 000 euro
attiecināmajām izmaksām. Atbalsta intensitāte valsts
zinātniskajām institūcijām ir 50 %.
3 Maksimālā atbalsta intensitāte
apakšpasākumā nepārsniedz 50 %. Pretendentiem, kuru
projekta īstenošanā iegūtais gala produkts nav minēts Līguma
par Eiropas Savienības darbību I pielikumā, atbalsta
intensitāte nepārsniedz 40 %, bet lielajiem
komersantiem - 35 %.
4 Lielāku atbalsta intensitāti nevar iegūt
atbalsta pretendenti, kuriem projekta īstenošanas rezultātā
iegūtais gala produkts ir minēts noteikumu Nr. 600
27.2. apakšpunktā.
5 Netiek piemērota lielāka atbalsta
intensitāte.
6 Uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz
200 000 euro."
32. Izteikt 9. pielikumu šādā redakcijā:
"9. pielikums
Ministru kabineta
2014. gada 30. septembra
noteikumiem Nr. 600
Maksimālās attiecināmās izmaksas publiskā
finansējuma aprēķināšanai jaunas būvniecības un pārbūves
projektiem (galvenajiem būvju tipiem un būvdarbu veidiem)
Nr.
p. k. |
Būves tips |
Mērvienība |
Jaunbūvei un pārbūvei par
kopējo būves platību (bez PVN) |
Būvmateriāli |
| 1. |
Lauksaimniecības un pārstrādes
uzņēmumu nojumes (bez sienas apšuvuma, vārtiem un
logiem) |
euro/m2
|
189,00 |
104,00 |
| 2. |
Lauksaimniecības šķūņi, mašīnu
un tehnikas novietnes |
euro/m2
|
211,00 |
116,00 |
| 3. |
Noliktavas un glabātavas: |
|
|
|
| 3.1. |
lauksaimniecības un pārstrādes
uzņēmumu produkcijas uzglabāšanas pagrabi |
euro/m3
|
186,00 |
117,00 |
| 3.2. |
graudu uzglabāšanas būves ar
horizontālu slodzi uzņemošām sienu konstrukcijām
(angāri) |
euro/m2
|
261,00 |
100,00 |
| 3.3. |
dārzeņu un augļu pirmapstrādes
būves un noliktavas |
euro/m2
|
595,00 |
326,00 |
| 4. |
Lauksaimniecības un pārstrādes
uzņēmumu saldētavas (no 0 līdz +8 °C) |
euro/m3
|
236,00 |
144,00 |
| 5. |
Lauksaimniecības un pārstrādes
uzņēmumu saldētavas (no 0 līdz -8 °C) |
euro/m3
|
241,00 |
149,00 |
| 6. |
Lauksaimniecības un pārstrādes
uzņēmumu saldētavas (no -8 līdz -25 °C) |
euro/m3
|
249,00 |
156,00 |
| 7. |
Dzīvnieku
novietnes: |
| 7.1. |
sivēnmāšu novietnes |
euro/m2
|
508,00 |
278,00 |
| 7.2. |
gaļas liellopu novietnes |
euro/m2
|
318,00 |
111,00 |
| 7.3. |
piena mājas |
euro/m2
|
479,00 |
234,00 |
| 7.4. |
piena liellopu un pārējās
dzīvnieku novietnes |
euro/m2
|
455,00 |
150,00 |
| 8. |
Betonētas kūtsmēslu
krātuves |
euro/m3
|
58,00 |
32,00 |
| 9. |
Lagūnas tipa kūtsmēslu
krātuves |
euro/m3
|
35,00 |
19,00 |
| 10. |
Virszemes metāla konstrukciju
kūtsmēslu krātuves |
euro/m3
|
46,00 |
24,00 |
| 11. |
Siltumnīcas: |
| 11.1. |
vasaras un tuneļveida |
euro/m2
|
58,00 |
32,00 |
| 11.2. |
apsildāmās |
euro/m2
|
331,00 |
154,00 |
| 12. |
Kautuves |
euro/m2
|
598,00 |
328,00 |
| 13. |
Dzīvnieku izcelsmes produktu
pārstrādes būves pārtikas ražošanai |
euro/m2
|
743,00 |
408,00 |
| 14. |
Augu izcelsmes produktu
pārstrādes būves pārtikas ražošanai |
euro/m2
|
662,00 |
363,00 |
| 15. |
Nepārtikas un lopbarības
produktu ražošanas būves |
euro/m2
|
581,00 |
319,00 |
| 16. |
Inženierkomunikāciju būves
ražošanas vajadzībām (piemēram, katlumāja, sūkņu stacija)
(attiecas uz atsevišķi izvietotām būvēm) |
euro/m2
|
388,00 |
212,00 |
| 17. |
Zemes darbi ūdens rezervuāru un
tiem piegulošās infrastruktūras izveidošanai (rakšana un
zemes līdzināšana) |
euro/m3
|
2,30 |
|
| 18. |
Labiekārtošanas izmaksas: |
|
|
13,20 |
| 18.1. |
betonēti laukumi |
euro/m2
|
43,00 |
24,00 |
| 18.2. |
asfaltēti, bruģēti laukumi bez
komunikācijām |
euro/m2
|
43,00 |
23,00 |
| 18.3. |
grants seguma laukumi |
euro/m2
|
17,00 |
9,00 |
| 18.4. |
dolomīta šķembu laukumi |
euro/m2
|
20,00 |
11,00 |
| 18.5. |
zāliena ierīkošana |
euro/m2
|
2,00 |
1,00 |
| 19. |
Skābbarības tvertnes |
euro/m3
|
74,00 |
39,50 |
| 20. |
Apsildāmās garāžas un
remontdarbnīcas |
euro/m2
|
360,00 |
150,00 |
| 21. |
Administratīvās telpas |
euro/m2
|
403,00 |
207,00 |
| 22. |
Betona plākšņu klājuma ceļš |
euro/m2
|
64,00 |
42,00 |
| 23. |
Žogi (preventīvai
aizsardzībai): |
|
|
|
| 23.1. |
betona stabu/koka vairogu žogs,
hmax = 1,65 m |
euro/tek. m
|
60,00 |
44,00 |
| 23.2. |
vieglas konstrukcijas žogs,
hmax = 2,0 m |
euro/tek. m
|
37,50 |
26,00 |
| 23.3. |
briežu dārza nožogojums,
hmax 2,8 m |
euro/tek. m
|
34,00 |
23,30" |
Ministru prezidents Māris
Kučinskis
Zemkopības ministrs Jānis
Dūklavs