Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Tērvetes novada domes saistošie noteikumi Nr. 10

Tērvetes novada Tērvetes pagastā 2018. gada 26. aprīlī

Grozījumi Tērvetes novada domes 2013. gada 21. novembra saistošajos noteikumos Nr. 29 "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Tērvetes novadā"

APSTIPRINĀTI
ar Tērvetes novada domes 2018. gada 26. aprīļa sēdes lēmumu
(prot. Nr. 7, 8. §), ar precizējumiem 2018. gada 28. jūnija
sēdē (prot. Nr. 11, 1. §)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 15. panta pirmās daļas
1. punktu, 21. panta pirmās daļas 14. punkta "e" apakšpunktu
un 16. punktu, 43. panta trešo daļu, Atkritumu apsaimniekošanas
likuma
8. panta pirmās daļas 3. punktu

Izdarīt Tērvetes novada domes 2013. gada 21. novembra saistošajos noteikumos Nr. 29 "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Tērvetes novadā", turpmāk tekstā - Saistošie noteikumi, šādus grozījumus:

1. Izteikt Saistošo noteikumu 33. punktu šādā redakcijā:

"33. Nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas (izņemot sadzīves atkritumu reģenerāciju) maksu atkritumu radītājam vai valdītājam veido:

33.1. pašvaldības lēmumā apstiprinātā maksa par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs;

33.2. sabiedrisko pakalpojumu regulatora apstiprinātais tarifs par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos.".

2. Izteikt Saistošo noteikumu 35. punktu šādā redakcijā:

"35. Pašvaldība 30 (trīsdesmit) kalendārās dienas iepriekš informē atkritumu radītājus par noteikumu 33.1. apakšpunktā noteiktās, ar pašvaldības lēmumu apstiprinātās maksas par atkritumu apsaimniekošanu izmaiņām, ievietojot attiecīgu paziņojumu novada domes informatīvajā izdevumā un pašvaldības tīmekļvietnē.".

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja D. Reinika

 

Tērvetes novada domes saistošo noteikumu Nr. 10 "Grozījumi Tērvetes novada domes 2013. gada 21. novembra saistošajos noteikumos Nr. 29 "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Tērvetes novadā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Saskaņā ar pēdējiem grozījumiem Atkritumu apsaimniekošanas likumā (pieņemti 07.12.2017., stājās spēkā no 01.01.2018) ir veiktas izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas regulējumā, t.sk. par atkritumu apsaimniekošanas maksas sastāvu. Tie paredz, ka, sākot ar 2018. gada 1. janvāri, pašvaldība ar lēmumu nosaka maksu tikai par sadzīves atkritumu savākšanu, pārvadāšanu, pārkraušanu, šķirošanu un citām normatīvajos aktos noteiktajām darbībām, ko veic pirms atkritumu reģenerācijas un kas samazina apglabājamo atkritumu apjomu, par uzglabāšanu, dalītās atkritumu savākšanas, pārkraušanas un šķirošanas infrastruktūras objektu uzturēšanu atbilstoši līgumam, kuru noslēgusi pašvaldība un atkritumu apsaimniekotājs. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (turpmāk - SPRK) apstiprinās tarifu par sadzīves atkritumu apglabāšanu atkritumu poligonos, kurā būs ietverts arī dabas resursu nodoklis par atkritumu apglabāšanu. Mainoties SPRK apstiprinātajam tarifam vai dabas resursu nodokļa likmei par atkritumu apglabāšanu, pašvaldībai vairs nebūs jāgroza lēmums par atkritumu apsaimniekošanas maksu un apsaimniekotājs to piemēros ar tās spēkā stāšanās dienu.

Vadoties no minētajām izmaiņām, ir nepieciešams arī attiecīgi grozīt Tērvetes novada domes 2013. gada 21. novembra saistošos noteikumus Nr. 29 "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Tērvetes novadā".

2. Īss projekta satura izklāsts Ar saistošajiem noteikumiem tiek grozīts Tērvetes novada domes 2013. gada 21. novembra saistošo noteikumu Nr. 29 "Par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Tērvetes novadā" 33. un 35. punkts, lai nodrošinātu tā atbilstību Atkritumu apsaimniekošanas likuma regulējumam.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav ietekmes.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Nav ietekmes.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Netiek ieviestas jaunas administratīvās procedūras.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Plānotais sabiedrības līdzdalības veids - priekšlikumu un iebildumu izvērtēšana pēc saistošo noteikumu projekta publicēšanas pašvaldības tīmekļa vietnē www.tervetesnovads.lv.

Sabiedrības pārstāvju izteiktie priekšlikumi vai iebildumi - paredzēts izvērtēt pēc to saņemšanas.

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja D. Reinika

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Tērvetes novada domes 2013. gada 21. novembra saistošajos noteikumos Nr. 29 "Par sadzīves .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Tērvetes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 10Pieņemts: 26.04.2018.Stājas spēkā: 05.07.2018.Tēma:  Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 132, 04.07.2018. OP numurs: 2018/132.33
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
300105
05.07.2018
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)