Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr. SN/2018/8

Carnikavā 2018. gada 25. aprīlī

Grozījumi Carnikavas novada domes 2013. gada 18. septembra saistošajos noteikumos Nr. SN/2013/38 "Saistošie noteikumi par reklāmas materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Carnikavas novadā''

APSTIPRINĀTI
ar Carnikavas novada domes
2018. gada 25. aprīļa lēmumu (prot. Nr. 6, 16. §)

PRECIZĒTI
ar Carnikavas novada domes
2018. gada 20. jūnija lēmumu (prot. Nr. 11, 6. §)

Izdoti pamatojoties uz likuma "Par pašvaldībām"
43. panta pirmās daļas 7. punktu, Reklāmas likuma
7. panta trešo daļu, Ministru kabineta
2012. gada 30. oktobra noteikumu Nr. 732
"Kārtība, kādā saņemama atļauja reklāmas izvietošanai
publiskās vietās vai vietās, kas vērstas
pret publisku vietu
" 45. punktu

Izdarīt Carnikavas novada domes 2013. gada 18. septembra saistošajos noteikumos Nr. SN/2013/38 "Saistošie noteikumi par reklāmas materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Carnikavas novadā" šādus grozījumus:

1. Papildināt izdošanas tiesisko pamatojumu aiz skaitļa un vārda "45. punktu" ar vārdiem un skaitļiem "Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 22.1 panta otro daļu"

2. Papildināt ar 2.1 punktu šādā redakcijā:

"2.1 Pašvaldībai piederošajos īpašumos publiskā vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Carnikavas novadā, netiek izvietoti priekšvēlēšanu aģitācijas materiāli un preču un pakalpojumu reklāmas materiāli. Šis aizliegums neattiecas uz vizuālo informāciju (izkārtni), kas izvietota tieši fiziskās vai juridiskās personas uzņēmējdarbības veikšanas vietā vai uz fiziskās vai juridiskās personas uzņēmējdarbības veikšanas vietas ēkas fasādes un informē par tās veiktās darbības raksturu, darba laiku un citiem saimnieciskās darbības veikšanai nepieciešamie datiem par iestādes, uzņēmuma vai komersanta nosaukumu, pārdodamās produkcijas sortimentu, pakalpojumu veidiem."

3. Papildināt ar 14.1 punktu šādā redakcijā:

"14.1 Aizliegts izvietot priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus un preču un pakalpojumu reklāmas materiālus piekrastes joslā, izņemot vizuālo informāciju (izkārtni), kas izvietota tieši fiziskās vai juridiskās personas uzņēmējdarbības veikšanas vietā vai uz fiziskās vai juridiskās personas uzņēmējdarbības veikšanas vietas ēkas fasādes un informē par tās veiktās darbības raksturu, darba laiku un citiem saimnieciskās darbības veikšanai nepieciešamie datiem par iestādes, uzņēmuma vai komersanta nosaukumu, pārdodamās produkcijas sortimentu, pakalpojumu veidiem."

4. Svītrot 21. punktu.

5. Svītrot 24. punktu.

6. Svītrot 34. un 35. punktus.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Jurēvica

Carnikavā 2018. gada 20. jūnijā

 

Paskaidrojuma raksts
Carnikavas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr. SN/2018/8 "Grozījumi Carnikavas novada domes 2013. gada 18. septembra saistošajos noteikumos Nr. SN/2013/38 "Saistošie noteikumi par reklāmas materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Carnikavas novadā""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums 1.1. Priekšvēlēšanu aģitācijas likuma 22.1 panta 2. daļa nosaka, ka "Pašvaldībai vismaz 150 dienas pirms vēlēšanu dienas, ievērojot šā likuma un citu normatīvo aktu noteikumus, ir tiesības izdot saistošos noteikumus par priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanu publiskās vietās un vietās, kas vērstas pret publisku vietu, paredzot ierobežojumus priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izmēram, veidam, gaismas un skaņas efektiem atbilstoši videi, ēku un būvju arhitektūrai, kā arī noteikt šā panta pirmajā daļā minētajām vietām papildu vietas, kurās aizliegta priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošana. Priekšvēlēšanu aģitācijas materiāliem noteiktie ierobežojumi nedrīkst būt stingrāki par pašvaldības noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz preču un pakalpojumu reklāmas materiālu izvietošanu."
2. Īss projekta satura izklāsts Tiek veikti grozījumi Carnikavas novada domes 18.09.2013. saistošajos noteikumos Nr. SN/2013/38 "Saistošie noteikumi par reklāmas materiālu izvietošanu publiskās vietās vai vietās, kas vērstas pret publisku vietu Carnikavas novadā", paredzot, ka tiks aizliegta priekšvēlēšanas aģitācijas materiālu izvietošana uz pašvaldības zemes un pašvaldības stendiem.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu 3.1. Saistošo noteikumu grozījumu īstenošana neietekmēs pašvaldības budžetu;

3.2. Saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai nav nepieciešams veidot jaunas pašvaldības institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Sabiedrības mērķgrupa, kuras intereses ietekmē šis likumprojekts, ir partijas, vēlēšanu apvienības un vēlētāji.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Institūcija, kurā privātpersona vai juridiskā persona var vērsties saistošo noteikumu piemērošanā, ir Carnikavas novada Pašvaldības policija un pašvaldības institūcijas un amatpersonas, kas ir tiesīgas kontrolēt saistošo noteikumu ievērošanu un piemērot administratīvo sodu par to pārkāpumu.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām 6.1. Pēc saistošo noteikumu projekta un tam pievienotā paskaidrojuma raksta izskatīšanas domes pastāvīgās komitejas sēdē un publicēšanas pašvaldības mājaslapā internetā www.carnikava.lv un saņemto sabiedrības pārstāvju izteikto priekšlikumu vai iebildumu apkopošanas, izvērtējot lietderības apsvērumus, tie iekļauti saistošajos noteikumos;

6.2. Sabiedrības līdzdalības veids - informācijas publicēšana pašvaldības mājaslapā internetā un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D. Jurēvica

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Carnikavas novada domes 2013. gada 18. septembra saistošajos noteikumos Nr. SN/2013/38 "Saistošie .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: SN/2018/8Pieņemts: 25.04.2018.Stājas spēkā: 22.06.2018.Tēma:  Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Carnikavas novada vēstis, 279, 21.06.2018.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
299901
22.06.2018
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)