Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Tērvetes novada domes saistošie noteikumi Nr. 5

Tērvetes novada Tērvetes pagastā 2018. gada 22. februārī

Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā"

APSTIPRINĀTI
ar Tērvetes novada domes
2018. gada 22. februāra sēdes lēmumu
(prot. Nr. 3, 13. §),
ar precizējumiem 2018. gada 29. marta sēdē
(prot. Nr. 5, 20. §)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma
33. panta otro daļu un
35. panta ceturto un piekto daļu, likuma
"Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā"
14. panta sesto daļu, likuma "Par pašvaldībām"
43. panta trešo daļu, Ministru kabineta
2006. gada 19. decembra noteikumu Nr. 1036
"Audžuģimenes noteikumi" 43. punktu

Izdarīt Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā" (turpmāk tekstā - saistošie noteikumi) šādus grozījumus:

1. Izteikt saistošo noteikumu izdošanas tiesisko pamatojumu šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 33. panta otro daļu un 35. panta ceturto un piekto daļu, likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājuma risināšanā" 14. panta sesto daļu, likuma "Par pašvaldībām" 43. panta trešo daļu, Ministru kabineta 2006. gada 19. decembra noteikumu Nr. 1036 "Audžuģimenes noteikumi" 43. punktu".

2. Papildināt saistošo noteikumu IV nodaļu ar jaunu 37. un 38.punktu, attiecīgi mainot turpmāko saistošo noteikumu punktu numerāciju, šādā redakcijā:

"37. Pabalsti un atlīdzība audžuģimenei. Audžuģimene, ja lēmumu par bērna ārpusģimenes aprūpi pieņēmusi Tērvetes novada bāriņtiesa, saņem atlīdzību par audžuģimenes pienākumu veikšanu, pabalstu bērna uzturam, kā arī pabalstu apģērba un mīkstā inventāra iegādei. Audžuģimene saņem atlīdzību par audžuģimenes pienākumu veikšanu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem.

38. Pabalsti audžuģimenei tiek piešķirti sekojoši:

38.1. Ikmēneša pabalsts audžuģimenei bērna uzturam divkāršā Ministru kabineta noteikto minimālo uzturlīdzekļu bērnam apmērā;

38.2. Gadījumā, ja bērnu ievieto audžuģimenē uz laiku, kas īsāks par mēnesi, pabalsta apmēru audžuģimenei bērna uzturam nosaka proporcionāli dienu skaitam, par pamatu ņemot šo noteikumu 38.1. apakšpunktā noteikto atlīdzības apmēru mēnesī;

38.3. Ikgadējs pabalsts bērna apģērba un mīkstā inventāra iegādei 75.00 EUR apmērā.".

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja D. Reinika

 

Saistošo noteikumu Nr. 5 "Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums Saistošie noteikumi Nr. 5 "Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu par trūcīgu vai maznodrošinātu un sociālās palīdzības pabalstiem Tērvetes novada pašvaldībā"" ir nepieciešami, lai precizētu sociālo pabalstu sistēmu Tērvetes novada pašvaldībā, papildinot tiesību normas, kuras nosaka sociālās palīdzības pabalstu veidus, apmērus un piešķiršanas kārtību ar pabalstiem audžuģimenēm.
2. Īss projekta satura izklāsts Tiek precizēts saistošo noteikumu izdošanas tiesiskais pamatojums. Saistošie noteikumi tiek papildināti ar tiesību normām, kuras nosaka pabalstu audžuģimenēm piešķiršanas kārtību un apmērus. Saistošajos noteikumos tiek mainīta punktu numerācija.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Nav būtiskas ietekmes.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Netiek ievestas jaunas administratīvās procedūras.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Plānotais sabiedrības līdzdalības veids - priekšlikumu un iebildumu izvērtēšana pēc projekta publicēšanas pašvaldības tīmekļa vietnē www.tervetesnovads.lv.

Sabiedrības pārstāvju izteiktie priekšlikumi vai iebildumi - paredzēts izvērtēt pēc to saņemšanas.

Tērvetes novada domes priekšsēdētāja D. Reinika

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Tērvetes novada domes 2017. gada 30. novembra saistošajos noteikumos Nr. 16 "Par ģimenes .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Tērvetes novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 5Pieņemts: 22.02.2018.Stājas spēkā: 10.04.2018.Zaudē spēku: 21.10.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 70, 09.04.2018. OP numurs: 2018/70.12
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
298208
10.04.2018
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)