Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos"

Izdarīt likumā "Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2008, 1. nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 27., 205. nr.) šādus grozījumus:

1. Aizstāt visā likumā vārdus "siltumnīcefekta gāzu emisijas vienības" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Kioto vienības" (attiecīgā locījumā).

2. Izteikt 1. pantu šādā redakcijā:

"1. pants. Likumā lietotie termini

Likumā ir lietoti šādi termini:

1) Kioto protokola elastīgie mehānismi - Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām (turpmāk - Konvencija) Kioto protokola (turpmāk - Kioto protokols) 6. pantā noteiktais kopīgi īstenojamais projekts, 12. pantā noteiktais tīras attīstības mehānisms un 17. pantā noteiktā starptautiskā emisiju tirdzniecība;

2) Kioto vienības - noteiktā daudzuma vienības, emisijas samazināšanas vienības, sertificētie emisiju samazinājumi, piesaistes vienības, ilglaicīgi sertificētie emisiju samazinājumi un pagaidu sertificētie emisiju samazinājumi Eiropas Komisijas 2013. gada 2. maija regulas Nr. 389/2013, ar ko izveido Savienības reģistru saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvu 2003/87/EK un Eiropas Parlamenta un Padomes lēmumu Nr. 280/2004/EK un lēmumu Nr. 406/2009/EK un atceļ Komisijas regulu Nr. 920/2010 un regulu Nr. 1193/2011 3. panta 12. punkta izpratnē;

3) klimata pārmaiņu finanšu instruments - finanšu instruments, kura līdzekļi iegūti, pārdodot valstij piederošās noteiktā daudzuma vienības Kioto protokola 17. pantā noteiktajā kārtībā, un izmantoti saskaņā ar šā likuma nosacījumiem."

3. Izteikt 4. pantu šādā redakcijā:

"4. pants. Kioto vienību īpašumtiesības

Noteiktā daudzuma vienības, emisijas samazināšanas vienības, sertificētie emisiju samazinājumi, ilglaicīgi sertificētie emisiju samazinājumi un pagaidu sertificētie emisiju samazinājumi, kas atrodas Kioto vienību un emisijas kvotu reģistrā atvērtajā Latvijas Republikas valsts kontā, kā arī piesaistes vienības ir valsts īpašums, un tā tiesiskais valdītājs ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija."

4. 5. pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Latvijas Republika var pārdot tās Kioto vienības, kuras nav vai potenciāli netiks izmantotas, lai nodrošinātu Latvijas Republikas siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas saistību izpildi.";

izteikt trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija risina pārrunas saistībā ar līguma noslēgšanu par Kioto vienību, tai skaitā noteiktā daudzuma vienību, tirdzniecību un sagatavo līguma projektu. Līguma projektā obligāti iekļaujami noteikumi par Kioto vienību veidu, skaitu, cenu un maksāšanas kārtību."

5. Izslēgt 6. pantu.

6. Papildināt 8. pantu ar trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) No starptautiskās emisijas vienību tirdzniecības iegūto līdzekļu atlikumu izmanto atbilstoši likuma "Par piesārņojumu" 32.2 pantā minētajiem nosacījumiem."

7. Aizstāt 10. panta pirmās daļas 6. punktā skaitli un vārdu "1. aprīlim" ar skaitli un vārdu "1. jūnijam".

8. Aizstāt 12. panta sestajā daļā vārdu "emisijas" ar vārdiem "noteiktā daudzuma".

9. Izteikt 13. panta pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Kioto protokola projektu mehānismi ir:

1) kopīgi īstenojamais projekts - Kioto protokola 6. pantā noteiktā mehānisma projekts, kuru veic Konvencijas 1. pielikumā ietvertā valsts ar Kioto protokola B pielikumā noteiktām saistībām citā Konvencijas 1. pielikumā ietvertajā valstī ar Kioto protokola B pielikumā noteiktajām saistībām un kura rezultātā var tikt piešķirtas emisiju samazināšanas vienības;

2) tīras attīstības mehānisma projekts - Kioto protokola 12. pantā noteiktā mehānisma projekts, kuru veic Konvencijas 1. pielikumā ietvertā valsts ar Kioto protokola B pielikumā noteiktām saistībām valstī, kas nav ietverta Konvencijas 1. pielikumā, un kura rezultātā var tikt piešķirti sertificētie emisiju samazinājumi, ilglaicīgi sertificētie emisiju samazinājumi un pagaidu sertificētie emisiju samazinājumi."

10. Izteikt 14. pantu šādā redakcijā:

"14. pants. Ministru kabineta kompetence Kioto protokola projektu mehānismu īstenošanā

Ministru kabinets nosaka kārtību, kādā:

1) Latvijas Republikā īsteno Kioto protokola projektu mehānismus, tai skaitā piešķir Kioto vienības;

2) izsniedz apliecinājumu Kioto protokola projektu mehānismu īstenošanai ārpus Latvijas teritorijas."

11. Papildināt pārejas noteikumus ar 3. punktu šādā redakcijā:

"3. Līdz šā likuma 14. pantā minēto Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2018. gada 31. janvārim ir piemērojami Ministru kabineta 2008. gada 7. jūlija noteikumi Nr. 510 "Kioto protokola projektu mehānismu īstenošanas kārtība", ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu."

Likums Saeimā pieņemts 2017. gada 9. novembrī.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2017. gada 22. novembrī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi likumā "Par Latvijas Republikas dalību Kioto protokola elastīgajos mehānismos" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 09.11.2017.Stājas spēkā: 06.12.2017.Tēma: Vides tiesībasPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 231, 22.11.2017. OP numurs: 2017/231.10
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
295229
06.12.2017
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)