Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomes lēmums Nr. 1/27

Rīgā 2017.gada 26.oktobrī (prot. Nr.38, 5.p.)

Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2015.gada 3.decembra lēmumā Nr. 1/18 "Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesībām"

Izdoti saskaņā ar Elektronisko sakaru likuma
47.panta pirmo un trešo daļu un
likuma "Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem"
25.panta pirmo daļu

1. Izdarīt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2015.gada 3.decembra lēmumā Nr. 1/18 "Noteikumi par numerācijas lietošanas tiesībām" (Latvijas Vēstnesis, 2015, 240.nr.; 2016, 61.nr.) šādus grozījumus:

1.1. papildināt noteikumus ar 7.1-7.3punktu šādā redakcijā:

"7.1 Regulators, izskatot pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu, izvērtē, vai attiecībā uz komersantu pastāv kāds no šo noteikumu 22.punktā noteiktajiem nosacījumiem.

7.2 Ja Regulators, izvērtējot pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu, attiecībā uz komersantu nekonstatē nevienu no šo noteikumu 22.punktā noteiktajiem nosacījumiem, nav nepieciešami komersanta papildu paskaidrojumi un šajā pieprasījumā izteikto lūgumu var apmierināt pilnā apmērā, Regulators piešķir numerācijas lietošanas tiesības komersantam ar priekšsēdētāja lēmumu, bez iesniegtā pieprasījuma par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu izskatīšanas Regulatora padomes sēdē. Regulators, piešķirot numerācijas lietošanas tiesības ar priekšsēdētāja lēmumu, vienlaikus norāda par Regulatora tiesībām anulēt komersantam piešķirtās numerācijas lietošanas tiesības saskaņā ar šo noteikumu 33.punktu.

7.3 Regulators pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu izskata Regulatora padomes sēdē, uzaicinot tajā piedalīties komersantu, ja izpildās vismaz viens no šādiem nosacījumiem:

7.31. Regulators attiecībā uz komersantu konstatē kādu no šo noteikumu 22.punktā noteiktajiem nosacījumiem;

7.32. pieprasījuma par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu izskatīšanas gaitā, pirms numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanas komersantam, Regulators konstatē, ka ir nepieciešams uzklausīt komersanta papildu paskaidrojumus attiecībā uz numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu;

7.33. pieprasījumā par numerācijas lietošanas tiesību piešķiršanu izteikto lūgumu nav iespējams apmierināt pilnā apmērā.";

1.2. izteikt 9.punktu šādā redakcijā:

"9. Regulators piešķir komersantam numerācijas lietošanas tiesības uz publiskā fiksētā telefonu tīkla numuriem blokos pa 100 (simts) numuriem.";

1.3. aizstāt 17.punktā vārdu "telefonu" ar vārdiem "elektronisko sakaru";

1.4. izteikt 26.punktu šādā redakcijā:

"26. Komersants, lai anulētu numerācijas lietošanas tiesības, Regulatorā iesniedz šo noteikumu 2.punktā noteikto pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu pēc tam, kad ir informējis galalietotāju par elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu un elektronisko sakaru pakalpojumu līguma izbeigšanu, ja tāds ar galalietotāju noslēgts. Ja komersants ir nodevis numuru lietošanā galalietotājam un cits komersants pārņem elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu galalietotājam, tas norāda komersantu, kurš pārņem elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu un kuram piešķiramas numerācijas lietošanas tiesības, un pievieno tā komersanta piekrišanu pārņemt elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu.";

1.5. aizstāt 27.punktā vārdus "publisko telefonu" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "publisko elektronisko sakaru" (attiecīgā locījumā);

1.6. aizstāt 1.pielikuma 5.punktā vārdus "publiskajā mobilajā telefonu tīklā" ar vārdiem "publiskajā mobilajā elektronisko sakaru tīklā";

1.7. izteikt 1.pielikuma 6.punktu šādā redakcijā:

"6. Ja elektronisko sakaru komersantam nav sava publiskā mobilā elektronisko sakaru tīkla, elektronisko sakaru komersants pieprasījumam pievieno tā elektronisko sakaru komersanta piekrišanu, kura publiskajā mobilajā elektronisko sakaru tīklā, izmantojot Latvijas Republikas radiofrekvenču spektru, lietos publiskā mobilā telefonu tīkla numurus.";

1.8. izteikt 3.pielikumu šādā redakcijā:

"3.pielikums
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
2015.gada 3.decembra lēmumam Nr. 1/18

Pieprasījums par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu

1. Informācija par elektronisko sakaru komersantu:

1.1. Elektronisko sakaru komersanta nosaukums 1.2. Vienotais reģistrācijas numurs
   

2. Informācija par anulējamajiem numerācijas resursiem:

2.1. Nacionālie numuri:

Nr.p.k. Numerācijas veids Pieprasīto numuru skaits Numerācijas diapazons
1 2 3 4
1. Publiskā fiksētā telefonu tīkla numuri    
2. Publiskā mobilā telefonu tīkla numuri    
3. Bezmaksas izsaukuma pakalpojuma numuri    
4. Dalītās samaksas pakalpojuma numuri    
5. Papildu samaksas pakalpojuma numuri    
6. Citu veidu pakalpojumu numuri    

2.2. Īsie kodi un numuri:

Nr.p.k. Īsā koda veids Pieprasīto kodu skaits Īsais kods
1 2 3 4
1. Operatora izvēles pakalpojuma sniegšanai    
2. Uzziņu dienesta pakalpojuma sniegšanai    
3. Operatoru pakalpojumu sniegšanai    
4. Operatoru pakalpojumu sniegšanai (16XX)    
5. Eiropas Savienības elektronisko sakaru saskaņoto pakalpojumu ar sociālo vērtību sniegšanai (116(XXX))    

2.3. Identifikācijas kodi:

Nr.p.k. Identifikācijas koda veids Pieprasīto kodu skaits Identifikācijas kods Starptautiskā signalizācijas punktu koda unikālais vārds
1 2 3 4 5
1. Starptautiskais signalizācijas punktu kods      
2. Nacionālais signalizācijas punktu kods     -
3. Operatora publisko mobilo telefonu tīklu kods     -
4. Datu pārraides tīklu identifikācijas kods     -

3. Numerācijas lietošanas tiesību anulēšanas datums _________________________

Piezīme: Saskaņā ar šo noteikumu 26.punktu elektronisko sakaru komersants, lai anulētu numerācijas lietošanas tiesības, Regulatorā iesniedz pieprasījumu par numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu pēc tam, kad ir informējis galalietotāju par elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanas pārtraukšanu un elektronisko sakaru pakalpojumu līguma izbeigšanu, ja tāds ar galalietotāju noslēgts. Ja elektronisko sakaru komersants ir nodevis numuru lietošanā galalietotājam un cits elektronisko sakaru komersants pārņem elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu galalietotājam, tas norāda elektronisko sakaru komersantu, kurš pārņem elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu un kuram piešķiramas numerācijas lietošanas tiesības, un pievieno tā komersanta piekrišanu pārņemt elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu.

4. Informācija par numerācijas lietošanas tiesību izmantošanas pārtraukšanu:

4.1. vai galalietotājs, kurš izmantoja numuru, ir informēts par elektronisko sakaru pakalpojumu pārtraukšanu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā:

 

4.2. kad (norādot konkrētu datumu) un kādā veidā galalietotājs ir informēts par elektronisko sakaru pakalpojumu pārtraukšanu:

 

4.3. vai kāds numurs (norādot konkrētu numuru) ir nodots lietošanā galalietotājam un cits elektronisko sakaru komersants pārņem elektronisko sakaru pakalpojumu sniegšanu galalietotājam? Ja jā, lūdzu norādīt elektronisko sakaru komersantu, kurš turpina šim galalietotājam sniegt elektronisko sakaru pakalpojumu.

 

5. Numurs (norādot konkrētu numuru), kuru numura saglabāšanas pakalpojuma kārtībā izmanto cita elektronisko sakaru komersanta elektronisko sakaru tīklā:

 

6. Apliecinu, ka pēc šī pieprasījuma iesniegšanas Regulatorā, elektronisko sakaru komersants nevienu numuru nenodos lietošanā galalietotājam.

7. Apliecinu, ka sniegtā informācija ir patiesa, un apzinos, ka par nepatiesas informācijas sniegšanu atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 1583.pantam varu tikt saukts pie normatīvajos aktos noteiktās atbildības.

Datums _________________

Persona, kura tiesīga pārstāvēt komersantu

   
  /paraksts un tā atšifrējums/
   
/sagatavotāja vārds, uzvārds/  

Tālrunis____________________

Elektroniskā pasta adrese _______________________________".

2. Lēmums stājas spēkā 2018.gada 1.janvārī.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas
padomes priekšsēdētājs R.Irklis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas 2015.gada 3.decembra lēmumā Nr.1/18 "Noteikumi .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija Veids: lēmums Numurs: 1/27Pieņemts: 26.10.2017.Stājas spēkā: 01.01.2018.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 217, 01.11.2017. OP numurs: 2017/217.14
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
294659
01.01.2018
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)