Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Jēkabpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.15

Rīgā 2017.gada 10.augustā

Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2015.gada 27.augusta saistošajos noteikumos Nr.19 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā"

Izdoti saskaņā ar likuma
"Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 9.1punktu,
2.1 daļu, 2.panta 8.1 daļu, 3.panta pirmo daļu,
3.panta 1.4, 1.5, 1.6 daļu, 9.panta otro daļu un
Pārejas noteikumu 58., 59.punktu

Izdarīt Jēkabpils pilsētas domes 2015.gada 27.augusta saistošajos noteikumos Nr.19 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā" ("Latvijas Vēstnesis" 2015., 189 nr.) šādu grozījumu:

Papildināt noteikumus ar 2.5 punktu šādā redakcijā:

"2.5 Šo noteikumu 2.1 punktu nepiemēro:

2.51. ja nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākums iestājas taksācijas gada laikā (objekts iegūts īpašumā izsoles rezultātā, privatizēts vai atsavināts valsts vai pašvaldības īpašums, beigušās tiesības uz atbrīvojumu no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākuma, reģistrēts jauns objekts);

2.52. ja taksācijas gada laikā tiek veikts nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķins par objektiem, kuriem mainīts lietošanas veids vai izbeigta saimnieciskā darbība."

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs R.Ragainis

 

Jēkabpils pilsētas domes 10.08.2017. saistošo noteikumu Nr.15 "Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2015.gada 27.augusta saistošajos noteikumos Nr.19 "Par likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" normu piemērošanu Jēkabpils pilsētas administratīvajā teritorijā""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 7.panta pirmajā daļā noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokli sāk maksāt ar nākamo taksācijas gadu pēc īpašuma tiesību vai valdījuma tiesību rašanās, izņemot gadījumus, kad nekustamais īpašums iegūts izsolē, privatizēts vai atsavināts valsts vai pašvaldības īpašums, beigušās tiesības uz atbrīvojumu no nekustamā īpašuma nodokļa, reģistrēts jauns nodokļa objekts. Līdz ar to nepieciešams noteikt piemērojamās nodokļa likmes gadījumos, kad nodokļa maksāšanas pienākums neiestājas ar taksācijas gada 1.janvāri, jo nav izpildāms nosacījums par dzīvesvietas deklarēšanu nekustamajā īpašumā šajā datumā. Arī gadījumos, ja taksācijas gada laikā nodoklis tiek pārrēķināts atbilstoši likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta desmitajai daļai (mainīts nekustamā īpašuma lietošanas veids vai izbeigta saimnieciskā darbība objektā), nepieciešams noteikt nodokļa likmju piemērošanas kārtību.
2. Īss projekta satura izklāsts Ar 2017.gadu Jēkabpilī ir paredzēts noteikt nekustamā īpašuma nodokļa likmi par telpu grupām, kuru lietošanas veids ir dzīvošana, 1,5% apmērā gadījumā, ja objektā taksācijas gada 1.janvārī plkst. 0.00 personas nav deklarējušas dzīvesvietu. Ar saistošajiem noteikumiem paredzēts nepiemērot šo nosacījumu gadījumos, ja nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas pienākums iestājas taksācijas gada laikā vai nodoklis tiek pārrēķināts sakarā ar nekustamā īpašuma objekta lietošanas veida maiņu vai saimnieciskās darbības izbeigšanu objektā.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpildei nav nepieciešams veidot jaunas institūcijas, paplašināt esošo institūciju kompetenci vai veidot jaunas štatu vietas.
4. Informācija par plānoto projekta

ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi nevar noteikt.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Nekustamā īpašuma nodokļa aprēķinu un maksāšanas paziņojumu izdošanu atbilstoši šo saistošo noteikumu nosacījumiem veic Jēkabpils pilsētas pašvaldības Finanšu ekonomikas nodaļa.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas netika veiktas.

Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs R.Ragainis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījums Jēkabpils pilsētas domes 2015.gada 27.augusta saistošajos noteikumos Nr.19 "Par likuma .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Jēkabpils pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 15Pieņemts: 10.08.2017.Stājas spēkā: 05.09.2017.Zaudē spēku: 01.01.2022.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 175, 04.09.2017. OP numurs: 2017/175.18
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
293240
05.09.2017
424
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"