Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā

Izdarīt Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā (Latvijas Vēstnesis, 2010, 206. nr.; 2012, 59., 190. nr.; 2013, 188. nr.; 2015, 107., 248. nr.; 2016, 241. nr.) šādus grozījumus:

1. 5. pantā:

papildināt pantu ar 4.1 daļu šādā redakcijā:

"(41) Ja normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos transportlīdzekli atsavina normatīvajos aktos noteikta persona (valsts iestāde, zvērināts tiesu izpildītājs, maksātnespējas procesa administrators), kas nav transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs, reģistrāciju veic, ja samaksāta viena divpadsmitā daļa no transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa apmēra par kārtējo kalendāra gadu.";

papildināt pantu ar 5.2, 5.3 un 5.4 daļu šādā redakcijā:

"(52) Persona, kurai transportlīdzeklis kriminālprocesa ietvaros ar tiesas nolēmumu ir konfiscēts kā noziedzīgi iegūts, 30 dienu laikā pēc nolēmuma par transportlīdzekļa konfiskāciju spēkā stāšanās samaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par iepriekšējiem taksācijas periodiem, ja tas nav bijis samaksāts, un par kārtējo kalendāra gadu, ko aprēķina saskaņā ar šādu formulu:

transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis = transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis gadam x 1/12 x kārtējā kalendāra gadā aizvadīto mēnešu skaits (ieskaitot mēnesi, kurā veikta transportlīdzekļa konfiskācija).

(53) Ja zvērināts tiesu izpildītājs, pamatojoties uz izpildu dokumentu, pārdod nodokļa maksātāja apķīlāto transportlīdzekli, tad 30 dienu laikā pēc apķīlātā transportlīdzekļa pārdošanas šis nodokļa maksātājs samaksā transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokli par iepriekšējiem taksācijas periodiem, ja tas nav bijis samaksāts, un par kārtējo kalendāra gadu, ko aprēķina saskaņā ar šādu formulu:

transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis = transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis gadam x 1/12 x kārtējā kalendāra gadā aizvadīto mēnešu skaits (ieskaitot mēnesi, kurā veikta nosolītās summas samaksa).

(54) Ja transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis 30 dienu laikā pēc transportlīdzekļa konfiskācijas vai apķīlātā transportlīdzekļa pārdošanas nav samaksāts, nodokļu administrācija veic piedziņu no nodokļa maksātāja, kuram transportlīdzeklis saskaņā ar tiesas nolēmumu konfiscēts vai transportlīdzeklis ir bijis apķīlāts, pamatojoties uz lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu, kas pieņemts saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām"."

2. 6. panta pirmajā daļā:

izteikt 8. punktu šādā redakcijā:

"8) laiku, kad transportlīdzeklis noziedzīga nodarījuma rezultātā, ko apliecina procesa virzītāja vai ārvalsts kompetentās iestādes izsniegti dokumenti vai informācija reģistrā par transportlīdzekli, nav bijis nodokļa maksātāja rīcībā;";

izslēgt 11. punktu.

3. Papildināt 13. pantu ar 3.3, 3.4, 3.5 un 3.6 daļu šādā redakcijā:

"(33) Ja tiek realizēts transportlīdzeklis, kas kriminālprocesa ietvaros atzīts par noziedzīgi iegūtu un konfiscēts, pamatojoties uz tiesas nolēmumu, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli maksā, sākot ar mēnesi, kurā tiek reģistrēta transportlīdzekļa īpašnieka maiņa. Ja mēnesī, kurā transportlīdzeklis ir konfiscēts, veic arī šā transportlīdzekļa īpašnieka maiņas reģistrāciju, uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli maksā, sākot ar nākamo mēnesi pēc transportlīdzekļa reģistrācijas mēneša. Persona, kurai transportlīdzeklis kriminālprocesa ietvaros ar tiesas nolēmumu ir konfiscēts kā noziedzīgi iegūts, 30 dienu laikā pēc nolēmuma par transportlīdzekļa konfiskāciju spēkā stāšanās samaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli par iepriekšējiem taksācijas periodiem, ja tas nav bijis samaksāts, un par periodu līdz transportlīdzekļa konfiskācijai, ieskaitot mēnesi, kurā veikta transportlīdzekļa konfiskācija.

(34) Ja zvērināts tiesu izpildītājs, pamatojoties uz izpildu dokumentu, pārdod nodokļa maksātāja apķīlāto transportlīdzekli, tad 30 dienu laikā pēc apķīlātā transportlīdzekļa pārdošanas šis nodokļa maksātājs samaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli par iepriekšējiem taksācijas periodiem, ja tas nav bijis samaksāts, un par periodu līdz transportlīdzekļa pārdošanai, ieskaitot to mēnesi, kurā samaksāta nosolītā summa.

(35) Ja uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis 30 dienu laikā pēc transportlīdzekļa konfiskācijas vai apķīlātā transportlīdzekļa pārdošanas nav samaksāts, nodokļu administrācija veic piedziņu no nodokļa maksātāja, kuram transportlīdzeklis saskaņā ar tiesas nolēmumu konfiscēts vai transportlīdzeklis ir bijis apķīlāts, pamatojoties uz lēmumu par nokavēto nodokļu maksājumu piedziņu, kas pieņemts saskaņā ar likumu "Par nodokļiem un nodevām".

(36) Ja tiek veikta tāda transportlīdzekļa reģistrācija, kurš atsavināts noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas izpildes rezultātā vai kuru atsavinājis zvērināts tiesu izpildītājs, izpildot amata darbības, nodokļa maksātājs pirms iegādātā transportlīdzekļa reģistrācijas samaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokli par vienu mēnesi."

4. Izteikt 14. panta pirmās daļas 7. punktu šādā redakcijā:

"7) par laiku, kad transportlīdzeklis noziedzīga nodarījuma rezultātā, ko apliecina procesa virzītāja vai ārvalsts kompetentās iestādes izsniegti dokumenti vai informācija reģistrā par transportlīdzekli, nav bijis nodokļa maksātāja rīcībā;".

5. Papildināt pārejas noteikumus ar 24. un 25. punktu šādā redakcijā:

"24. Šā likuma 5. panta 4.1 daļa stājas spēkā 2019. gada 1. janvārī.

25. Līdz 2018. gada 31. decembrim, ja normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos transportlīdzekli atsavina normatīvajos aktos noteikta persona (valsts iestāde, zvērināts tiesu izpildītājs, maksātnespējas procesa administrators), kas nav transportlīdzekļa īpašnieks vai turētājs, tad, reģistrējot šādu transportlīdzekli, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa summai jābūt samaksātai apmērā, ko aprēķina saskaņā ar šādu formulu:

transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis = transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis gadam x 1/12 x kārtējā kalendāra gadā atlikušo pilno mēnešu skaits (neskaitot mēnesi, kurā veikta nosolītās summas samaksa)."

Likums stājas spēkā 2017. gada 1. augustā.

Likums Saeimā pieņemts 2017. gada 22. jūnijā.

Valsts prezidents R. Vējonis

Rīgā 2017. gada 5. jūlijā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 22.06.2017.Stājas spēkā: 01.08.2017.Tēma: Nodokļi un nodevasPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 132, 05.07.2017. OP numurs: 2017/132.19
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
292025
01.08.2017
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)