Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojums Nr.107

Rīgā 2016.gada 22.jūlijā

Par Āfrikas cūku mēra skarto savvaļas cūku karantīnas teritorijas noteikšanu Ķeguma novada Birzgales pagastā

Sakarā ar to, ka tika konstatēta savvaļas cūkas saslimšana ar Āfrikas cūku mēri (Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" 2016. gada 22. jūlija testēšanas pārskats Nr. DZ-2016-V-48353.01) Ķeguma novada, Birzgales pagastā, pamatojoties uz Ministru kabineta 2004. gada 17. februāra noteikumu Nr. 83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība" (turpmāk tekstā - Noteikumi) 65. punktu, X nodaļu, EK Lēmumu 2003/422/EK, kas apstiprina Āfrikas cūku mēra diagnostikas rokasgrāmatu, nosaku:

1. Āfrikas cūku mēra (turpmāk tekstā - ĀCM) savvaļas cūku karantīnas teritoriju, kurā ietilpst šāda administratīvā teritorija: Ķeguma novada Birzgales pagasts (turpmāk - karantīnas teritorija).

2. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, izvest dzīvas cūkas (t.sk. nebrīvē audzētas savvaļas cūkas) bez Pārtikas un veterinārā dienesta (turpmāk tekstā - PVD) valsts veterinārā inspektora izsniegtas atļaujas uz citu Latvijas teritoriju.

3. Aizliegts no novietnēm, kas atrodas karantīnas teritorijā, izvest uz citu Latvijas teritoriju, kā arī Eiropas Savienības dalībvalsti un trešajām valstīm cūku spermu, olšūnas vai embrijus.

4. Aizliegts no karantīnas teritorijas izvest cūkgaļas produkciju (svaiga cūkgaļa, cūkgaļas izstrādājumi un produkti, kas satur cūkgaļu) izņemot, ja tiek izpildītas Noteikumu 71.21 punktā minētās prasības.

5. Visām personām, kuras karantīnas teritorijā ir atradušas mirušas savvaļas cūkas vai to ķermeņa daļas, nekavējoties informēt PVD.

6. Aizliegts veikt eviscerāciju, ādas novilkšanu vai to sadalīšanu, kā arī paraugu noņemšanu karantīnas teritorijā nomedītajām un atrastajām mirušajām savvaļas cūkām bez saskaņošanas ar PVD uzraugošās teritoriālās struktūrvienības (turpmāk tekstā - TSV) inspektoru un neievērojot viņa sniegtos norādījumus.

7. Aizliegts laist pārtikas apritē galapatērētājiem un piegādāt mazumtirdzniecības uzņēmumiem (veikali, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi, tirgus tirdzniecības vietas) svaigu savvaļas cūku gaļu (t.sk. sadalītu savvaļas cūkas gaļu, maltu savvaļas cūkas gaļu, savvaļas cūkas gaļas izstrādājumus), kas iegūta karantīnas teritorijā.

8. Medniekiem karantīnas teritorijā:

8.1. informēt par visām nomedītajām un atrastajām mirušajām savvaļas cūkām PVD TSV inspektoru;

8.2. nodrošināt nomedīto savvaļas cūku ķermeņu (ādu, galvu un diafragmu) un blakusproduktu identificēšanu un uzglabāšanu līdz laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanai;

8.3. nodrošināt savvaļas cūku ķermeņu, trofeju un subproduktu iznīcināšanu saskaņā ar veterinārā inspektora norādījumiem, pēc pozitīvo ĀCM laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas;

8.4. pēc negatīvo ĀCM laboratorisko izmeklējumu rezultātu saņemšanas:

8.4.1. svaigu savvaļas cūku gaļu ir atļauts izmantot savā uzturā paredzētu produktu iegūšanai, neizvedot to no karantīnas teritorijas vai

8.4.2. savvaļas cūkas ķermeni (ar ādu, diafragmu un galvu) ir atļauts nosūtīt uz atzītu medījumu apstrādes uzņēmumu ar PVD izsniegtu atļauju.

8.4.3. iegūto savvaļas cūkas liemeni ir atļauts nosūtīt ar PVD izsniegtu atļauju gaļas produktu iegūšanai uz atzītiem gaļas pārstrādes uzņēmumiem.

8.4.4. savvaļas cūkas āda, citas trofejas un pārtikā neizmantojamie savvaļas cūkas izcelsmes blakusprodukti ir jāiznīcina saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Eiropas Padomes (EK) Regulu Nr. 1069/2009 (21.10.2009.), ar ko nosaka veselības aizsardzības noteikumus attiecībā uz dzīvnieku izcelsmes blakusproduktiem un atvasinātajiem produktiem, kuri nav paredzēti cilvēku patēriņam, ar ko atceļ Regulu (EK) 1774/2002 prasībām.

9. Karantīnas teritorijā savvaļas cūku gaļas produktus (piemēram, desas, cīsiņi, kūpinājumi, konservi, dabiski fermentēti produkti u.tml.) ir atļauts laist pārtikas apritē ar PVD izsniegtu atļauju, ja tiek izpildīti visi zemāk uzskaitītie nosacījumi:

9.1. nomedītās savvaļas cūkas ir izmeklētas uz ĀCM un ir iegūti negatīvi laboratorisko izmeklējumu rezultāti;

9.2. savvaļas cūku ķermeņu apstrāde (ādas novilkšana, diafragmas izņemšana, galvas atdalīšana utt.) ir veikta atzītā saskaņā ar Komisijas īstenošanas Lēmumu Nr. 709/2014 (2014. gada 9. oktobris) par dzīvnieku veselības kontroles pasākumiem saistībā ar Āfrikas cūku mēri dažās dalībvalstīs un ar ko atceļ Īstenošanas lēmumu 2014/178/ES medījumu apstrādes uzņēmumā (nodrošināta marķēšana ar rombveida veselības marķējumu);

9.3. savvaļas cūkas gaļas produkti ir skaidri identificējami un marķēti ar rombveida identifikācijas marķējumu, un pavaddokumentā ir papildus norāde, ka to izcelsme ir no ĀCM skartās teritorijas, un atļauts izplatīt tikai Latvijas teritorijā.

10. Savvaļas cūku izcelsmes pārtikā neizmantojamos blakusproduktus (līķus, ādas, galvas, trofejas, iekšējos orgānus u.c.) jāievieto blakusproduktu savākšanai paredzētajos konteineros PVD norādītajās vietās.

11. Visām tām personām, kurām ir bijusi saskare ar savvaļas cūkām, veikt higiēnas pasākumus (piemēram, roku mazgāšana, apģērba maiņa, apavu dezinfekcija, utt.) ĀCM ierosinātāja izplatīšanās samazināšanai.

12. Personām, kuras skar šajā rīkojumā noteiktie pienākumi, sadarboties un nodrošināt noteiktajās teritorijās iespēju PVD inspektoriem veikt uzraudzību un citus nepieciešamos pasākumus, nekavējoties pēc PVD inspektora pieprasījuma.

13. Publicēt šo rīkojumu oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

14. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

15. Kontroli par rīkojuma izpildi paturu sev.

Pielikumā: ĀCM savvaļas cūku karantīnas teritorija.

Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora
pienākumu izpildītājs M.Irbe

 

1.pielikums
Valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora
2016.gada 22.jūlija rīkojumam Nr.107

ĀCM savvaļas cūku karantīnas teritorija

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Āfrikas cūku mēra skarto savvaļas cūku karantīnas teritorijas noteikšanu Ķeguma novada Birzgales .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Pārtikas un veterinārais dienests Veids: rīkojums Numurs: 107Pieņemts: 22.07.2016.Stājas spēkā: 27.07.2016.Zaudē spēku: 09.09.2016.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 142, 26.07.2016. OP numurs: 2016/142.7
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Citi saistītie dokumenti
283767
27.07.2016
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)