Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr.SN/2016/10

Carnikavā 2016.gada 20.aprīlī

Grozījumi Carnikavas novada pašvaldības 2009.gada 20.maija saistošajos noteikumos Nr.2009/6 "Carnikavas novada apstādījumu aizsardzības un teritorijas labiekārtošanas, kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi"

APSTIPRINĀTI
ar Carnikavas novada domes
2016.gada 20.aprīļa sēdes lēmumu (prot. Nr.7, 16.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta pirmās daļas 5 un 9.punktu

1. Izdarīt Carnikavas novada pašvaldības 2009.gada 20.maija saistošajos noteikumos Nr.2009/6 "Carnikavas novada apstādījumu aizsardzības un teritorijas labiekārtošanas, kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi" (apstiprināti ar Carnikavas novada domes 20.05.2009. lēmumu (protokols Nr.8, 11.§)) (turpmāk - Noteikumi) šādus grozījumus:

1.1. Papildināt Noteikumus ar 12.2 un 12.3 punktiem šādā redakcijā:

"12.2 Būve ir vidi degradējoša, sagruvusi vai cilvēku drošību apdraudoša, ja tai ir konstatēta viena vai vairākas pazīmes:

12.21. pamatiem mūrējums ir sagruvis, remonts neracionāls. Sienu deformācija cokolā tik liela, ka sagaidāma mūrējuma pilnīga sairšana un sabrukšana. Sienu horizontālās līnijas izliekušās, durvju un logu ailes sašķiebušās, cokols pilnīgi sabrucis. Masveida progresējošas caurejošas plaisas visā ēkas augstumā;

12.22. mūra sienu deformācija cokolā ir tik liela, ka sagaidāma mūrējuma pilnīga sairšana un sabrukšana, apmetums atlobījies. Ievērojamas deformācijas, kas var radīt sabrukšanu, mūrējums sagruvis, remonts neracionāls. Nepieciešama sienas pārmūrēšana;

12.23. koka sienu konstrukcija daļēji vai pilnīgi sabrukusi, koka materiāls satrunējis, nepieciešama nojaukšana. Konstrukcija daļēji vai pilnīgi sabrukusi, koka materiāls satrunējis, nepieciešama nojaukšana;

12.24. pārsegumi ir uz sabrukšanas robežas vai jau ir sabrukuši. Sabrukšanu radījušas pelējuma un trupes izraisītājas mājas sēnes. Plātnēs visur dziļas plaisas, plātnes nobīdījušās no plaknes un ievērojami ieliekušās. Plātnēm vietām atslāņojies un nokritis betons;

12.25. jumta seguma nav vai daļēji nav.

12.3 Carnikavas novada Būvvalde pieņem lēmumu par ēkas vai būves atzīšanu par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu, ja pastāv saistošo noteikumu 12.2 punktā noteiktās pazīmes.".

2. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica

Carnikavā 2016.gada 20.aprīlī


Paskaidrojuma raksts
Carnikavas novada pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr. SN/2016/10 "Grozījumi Carnikavas novada pašvaldības 2009.gada 20.maija saistošajos noteikumos Nr.2009/6 "Carnikavas novada apstādījumu aizsardzības un teritorijas labiekārtošanas, kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums 1.1. Domes pilnvarojums izdot saistošo noteikumus izriet no likuma "Par pašvaldībām" 43.panta pirmās daļas 6. un 9.punkta, kas noteic, ka dome ir tiesīga izdot saistošos noteikumus par teritorijas labiekārtošanu, kopšanu un būvju uzturēšanu.

1.2. Grozījumi ir nepieciešami, lai nodrošinātu Carnikavas novada iedzīvotājiem drošu vidi un veicinātu Carnikavas novada administratīvajā teritorijā esošo būvju (ēku) tehniskā un vizuālā stāvokļa atbilstību spēkā esošiem normatīviem aktiem.

2. Īss projekta satura izklāsts 2.1. Noteikumi paredz papildināt saistošos noteikumus ar noteikumiem, saskaņā ar kuriem būve (ēka) tiek atzīta par vidi degradējošu, sagruvušu vai cilvēku drošību apdraudošu.

2.2. Saistošo noteikumu grozījumi mērķis ir pilnveidot saistošo noteikumu piemērojamību attiecībā uz būvēm (ēkām), kas degradē vidi vai apdraud cilvēku drošību.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

3.1. Nav plānota saistošo noteikumu ietekme uz pašvaldības budžetu.

3.2. Saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai nav nepieciešams veidot jaunas pašvaldības institūcijas, darba vietas vai paplašināt esošo institūciju kompetenci.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā 4.1. Sabiedrības mērķgrupa, uz kuru attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums, ir fiziskās un juridiskās personas, kuru īpašumā vai valdījumā ir Carnikavas novada administratīvajā teritorijā esošās būves (ēkas).

4.2. Saistošo noteikumu īstenošanai netiek prognozēta tiešā ietekme uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām 5.1. Institūcijas, kurās privātpersona var vērsties saistošo noteikumu piemērošanā, ir Carnikavas novada Būvvalde, kas ir tiesīga kontrolēt saistošo noteikumu piemērošanu.

5.2. Saistošo noteikumu projekts nemaina privātpersonām veicamās darbības līdzšinējo kārtību.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām 6.1. Saistošo noteikumu izstrādes procesā nav notikušas konsultācijas ar sabiedrības pārstāvjiem. Pēc saistošo noteikumu projekta un tam pievienotā paskaidrojuma raksta izskatīšanas domes komitejas sēdē un publicēšanas pašvaldības mājaslapā internetā www.carnikava.lv un saņemto sabiedrības pārstāvju izteikto priekšlikumu vai iebildumu apkopošanas, tiks izskatīta iespēja būtiskākos no tiem (izvērtējot lietderības apsvērumus) iekļaut saistošajos noteikumos.

6.2. Plānotais sabiedrības līdzdalības veids - informācijas publicēšana pašvaldības mājaslapā internetā un iesniegto priekšlikumu izvērtēšana.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: SN/2016/10Pieņemts: 20.04.2016.Stājas spēkā: 13.05.2016.Publicēts: Carnikavas novada vēstis, 12.05.2016.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
282143
13.05.2016
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva