Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.233

Valmierā 2015.gada 18.jūnijā

Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 25.oktobra saistošajos noteikumos Nr.133 "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
3.panta 1.4 daļu

Precizēti ar Valmieras pilsētas pašvaldības domes
30.07.2015. lēmumu Nr.255 (prot. Nr.8, 11.§)

Izdarīt Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 25.oktobra saistošajos noteikumos Nr.133 "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves" (Latvijas Vēstnesis, 2013, Nr.5) šādus grozījumus:

1. izteikt 1.punktu šādā redakcijā:

"1. Saistošie noteikumi nosaka kārtību, kādā Valmieras pilsētas pašvaldības (turpmāk - pašvaldība) administratīvajā teritorijā esošas būves tiek klasificētas kā vidi degradējošas būves, sagruvušas būves un cilvēku drošību apdraudošas būves, kuras apliek ar nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā:

1) no būves kadastrālās vērtības, ja tā ir lielāka par būvei piekritīgās zemes kadastrālo vērtību;

2) no būvei piekritīgās zemes kadastrālās vērtības, ja tā ir lielāka par būves kadastrālo vērtību.";

2. izteikt 3.4.apakšpunktu šādā redakcijā:

"3.4. būvei piekritīga zeme - platība saskaņā ar zemes vienības robežu plānu.";

3. papildināt 9.punktu aiz vārdiem "kadastrālās vērtības" ar vārdiem "vai būves kadastrālās vērtības";

4. papildināt saistošos noteikumus ar 10.1, 10.2, 10.3, 10.4 un 10.5punktiem šādā redakcijā:

"10.1 Nekustamā īpašuma īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai lietotāja maiņas gadījumā, Finanšu dienests, kad tam ir paziņots par izmaiņām nekustamā īpašuma īpašnieku sastāvā, informē jauno nekustamā īpašuma īpašnieku, tiesisko valdītāju vai lietotāju par būvei piemēroto nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā.

10.2 Jaunais nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs divu mēnešu laikā no maksāšanas paziņojuma nosūtīšanas dienas var rakstiski lūgt pašvaldībai apturēt nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā līdz vienam gadam.

10.3 Pašvaldība, saņemot šo saistošo noteikumu 10.2punktā noteikto iesniegumu un izvērtējot lietas apstākļus, var apturēt nekustamā īpašuma nodokļa likmes 3 procentu apmērā piemērošanu līdz vienam gadam no maksāšanas pienākuma rašanās brīža. Pašvaldības noteiktajā termiņā jaunajam nekustamā īpašuma īpašniekam, tiesiskajam valdītājam vai lietotājam ir jāsakārto nekustamais īpašums.

10.4 Gadījumā, ja šo saistošo noteikumu 10.3punktā noteiktajā termiņā jaunais nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs nav sakārtojis nekustamo īpašumu, pašvaldība piemēro nekustamā īpašuma nodokļa likmi 3 procentu apmērā no brīža, kad nekustamajam īpašumam ir piemērota nodokļa likme 3 procentu apmērā.

10.5 Gadījumā, ja šo saistošo noteikumu 10.3punktā noteiktajā termiņā jaunais nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs ir sakārtojis nekustamo īpašumu, tad par šo saistošo noteikumu 10.3punktā noteikto periodu nekustamajam īpašumam netiek piemērota nekustamā īpašuma nodokļa likme 3 procentu apmērā.".

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

 


Paskaidrojuma raksts
Valmieras pilsētas pašvaldības 2015.gada 18.jūnija saistošajiem noteikumiem Nr.233 "Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 25.oktobra saistošajos noteikumos Nr.133 "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves""

Paskaidrojuma raksta sadaļa Informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Lai nekustamā īpašuma īpašnieka, tiesiskā valdītāja vai lietotāja maiņas gadījumā atbalstītu un motivētu jauno nekustamā īpašuma īpašnieku, tiesisko valdītāju vai lietotāju sakārtot nekustamo īpašumu, kā arī lai sekmētu sakārtotu Valmieras pilsētas pašvaldības vidi, ir veikti grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 25.oktobra saistošajos noteikumos Nr.133 "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves", paredzot atvieglojumus jaunajiem nekustamā īpašuma īpašniekiem, tiesiskajiem valdītājiem vai lietotājiem.
2. Īss projekta satura izklāsts Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 25.oktobra saistošie noteikumi Nr.133 "Kārtība, kādā ar nekustamā īpašuma nodokli apliek vidi degradējošas, sagruvušas vai cilvēku drošību apdraudošas būves" tiek papildināti ar punktiem par atvieglojumiem saistībā ar nekustamā īpašuma īpašnieku maiņu, paredzot, ka noteiktu periodu līdz vienam gadam jaunajam nekustamā īpašuma īpašniekam, tiesiskajam valdītājam vai lietotājam var netikt piemērota nekustamā īpašuma nodokļa likme trīs procentu apmērā, lai jaunais īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs var sakārtot nekustamo īpašumu.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nosakot šādu kārtību, pašvaldības budžetā var samazināties nekustamā īpašuma ienākumi, ņemot vērā, ka noteiktos gadījumos nekustamā īpašuma nodokļa likme trīs procentu apmērā uz noteiktu laika periodu tiks apturēta, tomēr konkrētu ienākumu zudumu šobrīd nav iespējams aprēķināt.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā 4.1. Saistošo noteikumu projekts praktiski neietekmē uzņēmējdarbību Valmieras pilsētas pašvaldības teritorijā.

4.2. Nekustamā īpašuma īpašnieki, tiesiskie valdītāji vai lietotāji kļūst motivētāki nekustamo īpašumu sakārtošanā.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošo noteikumu izpildi nodrošinās Valmieras pilsētas pašvaldības iestāde "Valmieras pilsētas Būvvalde" un Valmieras pilsētas pašvaldības iestādes "Pašvaldības administrācija" struktūrvienība "Finanšu dienests".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas ar privātpersonām nav veiktas.

Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs J.Baiks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Valmieras pilsētas pašvaldības 2012.gada 25.oktobra saistošajos noteikumos Nr.133 "Kārtība, .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Valmieras pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 233Pieņemts: 18.06.2015.Stājas spēkā: 11.09.2015.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 177, 10.09.2015. OP numurs: 2015/177.9
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
276360
11.09.2015
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)