Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta noteikumi Nr.803

Rīgā 2014.gada 23.decembrī (prot. Nr.72 4.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.augusta noteikumos Nr.693 "Noteikumi par mērīšanas līdzekļu kalibrēšanu"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par mērījumu vienotību"
6.panta otro daļu, 10.1 panta sestās daļas 1.punktu un
 likuma "Par atbilstības novērtēšanu" 7.panta pirmo daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2008. gada 25. augusta noteikumos Nr. 693 "Noteikumi par mērīšanas līdzekļu kalibrēšanu" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 134. nr.; 2010, 115. nr.; 2011, 143. nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt norādi, uz kāda likuma pamata noteikumi izdoti, šādā redakcijā:

"Izdoti saskaņā ar likuma "Par mērījumu vienotību" 6. panta otro daļu, 10.1 panta sestās daļas 1. punktu un likuma "Par atbilstības novērtēšanu" 7. panta pirmo daļu".

2. Izteikt 1. punktu šādā redakcijā:

"1. Noteikumi nosaka prasības mērīšanas līdzekļiem un mērīšanas līdzekļu metroloģiskās kontroles kārtību, tajā skaitā kārtību, kādā tiek veikta mērīšanas līdzekļu ārpuskārtas kalibrēšana."

3. Izteikt 5. punktu šādā redakcijā:

"5. Mērīšanas līdzekļus kalibrē laboratorijas, kuras akreditētas nacionālajā akreditācijas institūcijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem par atbilstības novērtēšanas institūciju novērtēšanu, akreditāciju un uzraudzību, kā arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu vai Eiropas Ekonomikas zonas valstu akreditētas kalibrēšanas laboratorijas (turpmāk - laboratorija)."

4. Izteikt 6. punkta ievaddaļu šādā redakcijā:

"6. Laboratorija:".

5. Aizstāt 6.2.2. apakšpunktā vārdu "institūcijas" ar vārdu "laboratorijas".

6. Svītrot 7. punktu.

7. Papildināt noteikumus ar 7.1, 7.2, 7.3, 7.4 un 7.5 punktu šādā redakcijā:

"7.1 Ja pēc Patērētāju tiesību aizsardzības centra (turpmāk - centrs) pieprasījuma tiek veikta mērīšanas līdzekļa ārpuskārtas kalibrēšana:

7.1 1. mērīšanas līdzekļa lietotājs nekavējoties pārtrauc mērīšanas līdzekļa lietošanu un tas tiek izņemts no lietošanas vietas;

7.1 2. centra amatpersona mērīšanas līdzekli (ja to pieļauj mērīšanas līdzeklis) iepako tā, lai tas netiktu bojāts, un iepakojumu aizzīmogo (aizplombē). Iepakojumam piestiprina uzlīmi (uzlīmes), kurā norādīts centra nosaukums un centra amatpersonas piešķirtais izņemtā mērīšanas līdzekļa identifikācijas kods;

7.1 3. centra amatpersona par mērīšanas līdzekļa izņemšanu sastāda aktu divos eksemplāros (pa vienam eksemplāram centram un mērīšanas līdzekļa lietotājam), aktā norādot šādu informāciju:

7.1 3.1. akta numurs, sastādīšanas vieta, datums un laiks;

7.1 3.2. lietošanas vietas nosaukums un adrese, komersanta reģistrācijas numurs un juridiskā adrese, fiziskajām personām - vārds, uzvārds un deklarētās dzīvesvietas adrese;

7.1 3.3. izņemšanas pamatojums;

7.1 3.4. mērīšanas līdzekļa tips, apzīmējums, ražotāja piešķirtais identifikācijas numurs;

7.1 3.5. summēto rādījumu vērtības, ja mērīšanas līdzeklim ir rādījumus summējoša indikācijas ierīce;

7.1 3.6. šo noteikumu 7.1 2. apakšpunktā minētais identifikācijas kods;

7.1 4. centra amatpersona nodod mērīšanas līdzekli laboratorijā ārpuskārtas kalibrēšanai.

7.2 Ja mērīšanas līdzekļa lietotājs saskaņā ar šo noteikumu 7.1 1. apakšpunktu pārtrauc mērīšanas līdzekļa lietošanu, bet nav iespējama mērīšanas līdzekļa izņemšana no tā lietošanas vietas:

7.2 1. centra amatpersona uzliek mērīšanas līdzeklim (ja to pieļauj mērīšanas līdzeklis) šo noteikumu 7.1 2. apakšpunktā minēto uzlīmi (uzlīmes) tā, lai nepieļautu mērīšanas līdzekļa lietošanu, kā arī, ja nepieciešams, tā metroloģiskos raksturojumus ietekmējošu regulēšanu;

7.2 2. centra amatpersona organizē ārpuskārtas kalibrēšanu mērīšanas līdzekļa lietošanas vietā.

7.3 Ja mērīšanas līdzekļa lietotājs nevar saskaņā ar šo noteikumu 7.1 1. apakšpunktu nekavējoties pārtraukt mērīšanas līdzekļa lietošanu:

7.3 1. centra amatpersona uzliek mērīšanas līdzeklim (ja nepieciešams) šo noteikumu 7.1 2. apakšpunktā minēto uzlīmi (uzlīmes) tā, lai nepieļautu mērīšanas līdzekļa metroloģiskos raksturojumus ietekmējošu regulēšanu;

7.3 2. mērīšanas līdzekļa lietotājs 10 dienu laikā pēc centra norādījumu saņemšanas pārtrauc mērīšanas līdzekļa lietošanu, ja iespējams, izņem to no lietošanas vietas un par veiktajām darbībām paziņo centram;

7.3 3. centra amatpersonas veic šo noteikumu 7.1 punktā minētās darbības, ja mērīšanas līdzekli var izņemt no lietošanas vietas, vai arī organizē ārpuskārtas kalibrēšanu mērīšanas līdzekļa lietošanas vietā atbilstoši šo noteikumu 7.2 punktam.

7.4 Ja ārpuskārtas kalibrēšana paredzēta šo noteikumu pielikumā minētajām spirta, alkoholisko dzērienu un naftas produktu uzglabāšanas tvertnēm, mērīšanas līdzekļu lietotājs vienojas ar centru par ārpuskārtas kalibrēšanas termiņu, kas nepārsniedz 60 dienas no centra pieprasījuma saņemšanas dienas, lai tvertnes atbrīvotu no tajās ielietajiem produktiem. Pirms organizēt mērīšanas līdzekļu ārpuskārtas kalibrēšanu atbilstoši šo noteikumu 7.2 2. apakšpunktam, centrs izvērtē, vai tā ir lietderīga, pamatota, samērīga un nerada būtisku administratīvo slogu attiecīgā mērīšanas līdzekļa lietotājam.

7.5 Ja mērīšanas līdzeklis izņemts no lietošanas vietas, trīs darbdienu laikā pēc ārpuskārtas kalibrēšanas rezultātu saņemšanas centrs atdod mērīšanas līdzekli tā lietotājam."

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 25.augusta noteikumos Nr.693 "Noteikumi par mērīšanas līdzekļu .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 803Pieņemts: 23.12.2014.Stājas spēkā: 31.12.2014.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 257, 30.12.2014. OP numurs: 2014/257.42
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
271249
31.12.2014
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)