Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Valsts informācijas sistēmu likumā

Izdarīt Valsts informācijas sistēmu likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 12.nr.; 2005, 14.nr.; 2007, 14.nr.; 2009, 1., 14.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 205.nr.; 2011, 99.nr.) šādus grozījumus:

1. 1.pantā:

izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8) valsts informācijas sistēmu savietotājs - centralizēts informācijas tehnoloģiju kopums, ar kura palīdzību var nodrošināt informācijas apriti integrētas valsts informācijas sistēmas ietvaros, kā arī starp valsts informācijas sistēmām un citām informācijas sistēmām, kuras veido un uztur valsts vai pašvaldību institūcijas vai privātpersonas;";

izslēgt 9.punktu;

papildināt pantu ar 11.punktu šādā redakcijā:

"11) valsts informācijas sistēmu savietotāja pārzinis - institūcija, kas normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā organizē un vada valsts informācijas sistēmu savietotāja darbību."

2. 2.panta otrajā daļā:

izslēgt 2.punktu;

papildināt daļu ar 6.punktu šādā redakcijā:

"6) regulēt kārtību, kādā ar valsts informācijas sistēmu savietotāja palīdzību tiek nodrošināta informācijas aprite."

3. Izslēgt 4.panta piekto un sesto daļu.

4. 5.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Valsts informācijas sistēmu izveido, pamatojoties uz normatīvajiem aktiem, kuros norādīti vismaz:

1) valsts informācijas sistēmas pārzinis;

2) valsts informācijas sistēmā iekļaujamā informācija;

3) valsts informācijas sistēmas pārzinim noteiktās funkcijas, uzdevumi un mērķi, kuru izpildei nepieciešamās informācijas apriti nodrošina, izveidojot valsts informācijas sistēmu;

4) kārtība, kādā nodod informāciju iekļaušanai valsts informācijas sistēmā;

5) nosacījumi piekļuves nodrošināšanai valsts informācijas sistēmā iekļautajai informācijai.";

aizstāt trešajā daļā vārdus "sistēmas reorganizācijas vai likvidācijas" ar vārdiem "sistēmas izveidošanas, reorganizēšanas vai likvidēšanas".

5. 6.pantā:

izslēgt piekto, sesto, septīto, astoto un devīto daļu;

papildināt pantu ar desmito daļu šādā redakcijā:

"(10) Valsts informācijas sistēmas pārzinis var nodrošināt informācijas apriti starp valsts informācijas sistēmu un privātpersonu pārziņā esošajām informācijas sistēmām, sadarbojoties ar privātpersonām normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā."

6. Izslēgt 8.panta 5.punktu.

7. Izslēgt 13.panta pirmās daļas 10.punktu.

8. Papildināt likumu ar 17.pantu šādā redakcijā:

"17.pants. Informācijas aprites nodrošināšana, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāju

(1) Valsts informācijas sistēmu savietotāja darbība nodrošina informācijas apriti atbilstoši šādiem kritērijiem:

1) valsts informācijas sistēmu savietotāja darbība nedublē informācijas apriti, kuru var nodrošināt ar cita valsts informācijas sistēmu savietotāja palīdzību;

2) valsts informācijas sistēmu savietotāja darbība nodrošina pēc iespējas vienkāršu un vienveidīgu informācijas apriti;

3) valsts informācijas sistēmu savietotāja darbība nodrošina tādu informācijas aprites drošības līmeni, kas ir samērojams ar drošības līmeni, nodrošinot informācijas apriti bez valsts informācijas sistēmu savietotāja;

4) valsts informācijas sistēmu savietotāja darbība nepalielina informācijas aprites izmaksas salīdzinājumā ar izmaksām, nodrošinot informācijas apriti bez valsts informācijas sistēmu savietotāja.

(2) Valsts informācijas sistēmu savietotāja izveidošanas, attīstīšanas vai likvidēšanas lietderību izvērtē, ievērojot šā panta pirmajā daļā minētos kritērijus.

(3) Katra valsts informācijas sistēmu savietotāja izveidošanas, attīstīšanas vai likvidēšanas projektu izstrādā attiecīgā valsts informācijas sistēmu savietotāja pārzinis un saskaņo to ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

(4) Lēmumu par informācijas aprites nodrošināšanu, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāju, pieņem valsts informācijas sistēmu pārziņi, ievērojot šā panta pirmajā daļā minētos kritērijus.

(5) Valsts informācijas sistēmu savietotāja pārzinis lemj par līguma slēgšanu ar valsts informācijas sistēmu pārziņiem, kā arī ar tām valsts vai pašvaldību institūcijām vai privātpersonām, kuru pārziņā esošās informācijas sistēmas ir iesaistītas informācijas aprites nodrošināšanā ar valsts informācijas sistēmām, un var atteikt līguma slēgšanu, ja normatīvajos aktos noteiktie informācijas aprites nosacījumi ir pietiekami informācijas aprites nodrošināšanai, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāju.

(6) Kārtību, kādā nodrošina informācijas apriti, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāju, kā arī izveido, attīsta un likvidē valsts informācijas sistēmu savietotāju, nosaka Ministru kabinets."

9. Papildināt pārejas noteikumus ar 8.punktu šādā redakcijā:

"8. Ministru kabinets līdz 2014.gada 1.oktobrim izdod šā likuma 17.panta sestajā daļā minētos noteikumus. Līdz attiecīgo Ministru kabineta noteikumu spēkā stāšanās dienai, bet ne ilgāk kā līdz 2014.gada 1.oktobrim ir piemērojami Ministru kabineta 2009.gada 6.oktobra noteikumi Nr.1131 "Valsts informācijas sistēmu savietotāju izveidošanas, uzturēšanas un darbības kārtība un valsts informācijas sistēmas funkcionalitātes nodrošināšanas kārtība integrētas valsts informācijas sistēmas ietvaros", ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu."

Likums Saeimā pieņemts 2014.gada 5.jūnijā.

Valsts prezidenta vietā
Saeimas priekšsēdētāja S.Āboltiņa

Rīgā 2014.gada 12.jūnijā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Valsts informācijas sistēmu likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 05.06.2014.Stājas spēkā: 26.06.2014.Tēma: Mediji, reklāmaPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 114, 12.06.2014. OP numurs: 2014/114.3
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Anotācija / tiesību akta projekts
266844
26.06.2014
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)