Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem"

Izdarīt likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 4.nr.; 2003, 10.nr.; 2004, 8.nr.; 2005, 24.nr.; 2007, 11.nr.; 2009, 2.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 102.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt 1.panta otro, trešo un ceturto daļu pēc vārda "viedokļus" ar vārdiem "(piemēram, par dažādiem sabiedriski nozīmīgiem politiska, ekonomiska un sociāla rakstura jautājumiem)".

2. Izteikt 2.pantu šādā redakcijā:

"2.pants. (1) Šis likums neattiecas uz:

1) publiskiem svētku, piemiņas, izklaides, sporta vai atpūtas pasākumiem, kuri reglamentēti Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā;

2) likumā noteiktajā kārtībā reģistrēto reliģisko organizāciju rīkotiem pasākumiem baznīcās, lūgšanu namos, kapsētās, uz baznīcai piederošiem zemes gabaliem vai citās šim nolūkam paredzētās vietās;

3) laulību vai bēru ceremonijām;

4) reklāmas pasākumiem.

(2) Ja tiek konstatēts, ka pieteikums neattiecas uz šā likuma darbības jomu, to izskata atbilstoši attiecīgajam konkrēto pasākumu regulējošam normatīvajam aktam."

3. 15.pantā:

papildināt otrās daļas 1.punktu pēc vārdiem "pasākums netraucēs" ar vārdiem "iepriekš pieteiktus";

aizstāt trešajā daļā vārdu "apdraudējumus" ar vārdu "apstākļus";

aizstāt ceturtajā daļā vārdu "apdraudējumiem" ar vārdiem "apstākļiem un to novēršanas iespējām";

izslēgt piekto daļu.

4. Papildināt likumu ar 15.1 pantu šādā redakcijā:

"15.1 pants. (1) Lai netiktu apdraudēti attiecīgā pasākuma dalībnieki un tiktu novērsti šā likuma 15.panta otrajā daļā minētie apstākļi, pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu noteikt ierobežojumus attiecībā uz pasākuma norises vietu, laiku un veidu, netraucējot īstenot pasākuma mērķi, ja tā kopīgi ar organizatoru nevar vienoties par nepieciešamajām izmaiņām pasākuma norisē.

(2) Pašvaldība ir tiesīga pieņemt lēmumu aizliegt pasākuma norisi, ja tiek konstatēts, ka tā rīkošana apdraudēs citu cilvēku tiesības, demokrātisko valsts iekārtu, sabiedrības drošību, labklājību vai tikumību un minētos apdraudējumus nav iespējams novērst, nosakot ierobežojumus attiecībā uz pasākuma norisi."

5. Izteikt 16.pantu šādā redakcijā:

"16.pants. (1) Šā likuma 15.1 pantā minēto lēmumu pašvaldība ir tiesīga pieņemt ne vēlāk kā piecas darbdienas pirms pieteiktā pasākuma norises dienas. Ja pasākums pieteikts, ievērojot šā likuma 13.panta otrās daļas otrajā teikumā noteikto kārtību un termiņu, šā likuma 15.1 pantā minēto lēmumu pašvaldība ir tiesīga pieņemt ne vēlāk kā sešas stundas pirms pieteiktā pasākuma norises.

(2) Ja šā likuma 15.panta otrajā daļā norādītie apstākļi ir noskaidroti pēc šā panta pirmajā daļā noteiktā termiņa, pašvaldība ir tiesīga šā likuma 15.1 pantā minēto lēmumu pieņemt pēc attiecīgo apstākļu noskaidrošanas.

(3) Ja šā likuma 15.panta otrajā daļā norādītie apstākļi iestājas pasākuma norises laikā, policijas darbinieks ir tiesīgs noteikt sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai nepieciešamos ierobežojumus pasākuma norisei neatkarīgi no tā, kāds ir bijis pašvaldības lēmums. Šādu policijas darbinieka rīcību var lūgt noformēt kā rakstveida lēmumu, kuru var apstrīdēt un pārsūdzēt Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā."

6. Izteikt 18.panta otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Sapulces laikā drīkst izmantot megafonu, mikrofonu un citas skaņu pastiprinošas iekārtas, ja tas ir pieteikts vienlaikus ar pasākumu un minēto iekārtu lietošana nav ierobežota vai aizliegta."

Likums Saeimā pieņemts 2013.gada 14.novembrī.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2013.gada 27.novembrī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 14.11.2013.Stājas spēkā: 11.12.2013.Tēma: Valsts drošība un aizsardzība; Cilvēktiesības; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 232, 27.11.2013. OP numurs: 2013/232.24
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
  • Citi saistītie dokumenti
262274
11.12.2013
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)