Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā

Izdarīt Finanšu instrumentu tirgus likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2004, 2.nr.; 2005, 10., 14.nr.; 2006, 14.nr.; 2007, 10., 22.nr.; 2008, 13., 14., 23.nr.; 2009, 7., 22.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2011, 16.nr.; 2012, 56., 100., 186.nr.) šādus grozījumus:

1. 3.pantā:

izteikt otrās daļas 2.punktu šādā redakcijā:

"2) ieguldījumu fondu un alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecībām un citiem pārvedamiem vērtspapīriem, kas apliecina līdzdalību šādos fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos;";

izteikt septītās daļas 1.punktu šādā redakcijā:

"1) ieguldījumu fondu un atvērto alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecībām vai tām pielīdzināmiem vērtspapīriem, kas apliecina līdzdalību šādos fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos;";

izteikt astoto daļu šādā redakcijā:

"(8) Šā likuma 54.panta un D sadaļas III un IV nodaļas prasības neattiecas uz ieguldījumu fondu un atvērto alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecībām vai tām pielīdzināmiem vērtspapīriem, kas apliecina līdzdalību šādos fondos vai tiem pielīdzināmos kopējo ieguldījumu uzņēmumos."

2. Papildināt 7.panta piekto daļu pēc vārdiem "ieguldījumu fondi" ar vārdiem "un alternatīvo ieguldījumu fondi".

3. 10.pantā:

papildināt otro daļu pēc vārdiem "pārapdrošināšanas sabiedrību" ar vārdiem "alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku";

izteikt astoto daļu šādā redakcijā:

"(8) Izvērtējot šā likuma 9.panta pirmajā un otrajā daļā minētos paziņojumus, Komisija konsultējas ar attiecīgās dalībvalsts uzraudzības institūcijām, ja būtiskas līdzdalības ieguvējs ieguldījumu brokeru sabiedrībā ir citā dalībvalstī reģistrēta ieguldījumu brokeru sabiedrība, kredītiestāde, alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieks, ieguldījumu pārvaldes sabiedrība, apdrošināšanas sabiedrība vai pārapdrošināšanas sabiedrība, citā dalībvalstī reģistrētas ieguldījumu brokeru sabiedrības, kredītiestādes, alternatīvo ieguldījumu fonda pārvaldnieka, ieguldījumu pārvaldes sabiedrības, apdrošināšanas sabiedrības vai pārapdrošināšanas sabiedrības mātes sabiedrība vai persona, kas kontrolē citā dalībvalstī reģistrētu ieguldījumu brokeru sabiedrību, kredītiestādi, alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieku, ieguldījumu pārvaldes sabiedrību, apdrošināšanas sabiedrību vai pārapdrošināšanas sabiedrību, un ja, attiecīgajai personai iegūstot vai palielinot būtisku līdzdalību, ieguldījumu brokeru sabiedrība kļūst par šīs personas meitas sabiedrību vai nonāk tās kontrolē."

4. 50.pantā:

papildināt piektās daļas ievaddaļu pēc vārdiem "ieguldījumu fondu" ar vārdiem "vai alternatīvo ieguldījumu fondu";

izteikt sesto daļu šādā redakcijā:

"(6) Lēmumā par ieguldījumu fondu vai alternatīvo ieguldījumu fondu ieguldījumu apliecību iekļaušanu regulētajā tirgū norāda šādu informāciju:

1) datumu, kurā ieguldījumu fonds vai alternatīvo ieguldījumu fonds reģistrēts Komisijā;

2) ieguldījumu fonda vai alternatīvo ieguldījumu fonda veidu un nosaukumu;

3) ieguldījumu fondu pārvaldošās sabiedrības vai alternatīvo ieguldījumu fonda pārvaldnieka firmu un juridisko adresi;

4) ieguldījumu fonda vai alternatīvo ieguldījumu fonda emitēto ieguldījumu apliecību skaitu, ieguldījumu fonda daļas vērtību (atvērtajam fondam) vai nominālvērtību (slēgtajam fondam) lēmuma pieņemšanas dienā."

5. Aizstāt 54.panta piektajā daļā vārdu "laikrakstā" ar vārdiem "oficiālajā izdevumā".

6. 61.1 pantā:

aizstāt trešajā daļā skaitli un vārdu "60.panta" ar skaitli un vārdu "61.panta";

izteikt piektās daļas ievaddaļu šādā redakcijā:

"(5) Aprēķinot šā likuma 61.panta pirmajā un otrajā daļā minēto balsstiesīgo akciju īpatsvaru, ieguldījumu brokeru sabiedrības mātes sabiedrībai nav jāsummē tai piederošās akcijas ar akcijām, kuras tās meitas ieguldījumu brokeru sabiedrība individuāli pārvalda saskaņā ar ieguldītāja pilnvarojumu šā likuma 3.panta ceturtās daļas 3.punkta izpratnē, ievērojot nosacījumu, ka meitas ieguldījumu brokeru sabiedrība:".

7. Aizstāt 68.panta trešajā daļā, 73.panta ceturtajā daļā, 75.panta sestajā daļā, 77.pantā, 78.panta otrajā daļā, 79.panta trešajā daļā, 82.panta astotajā daļā un 119.panta 2.3 daļā vārdu "laikrakstā" ar vārdiem "oficiālajā izdevumā".

8. Aizstāt 101.panta pirmajā daļā vārdus "atvērtos ieguldījumu fondus pārvaldošās sabiedrības" ar vārdiem "ieguldījumu pārvaldes sabiedrības".

9. Aizstāt 123.4 panta devītajā daļā vārdus "Latvijas Republikas mātes ieguldījumu sabiedrība" ar vārdiem "Latvijas Republikas mātes ieguldījumu brokeru sabiedrība".

10. Papildināt 124.1 panta otrās daļas 1.punktu ar "d1" apakšpunktu šādā redakcijā:

"d1) alternatīvo ieguldījumu fondi un alternatīvo ieguldījumu fondu pārvaldnieki;".

11. Izslēgt 127.1 panta devītās daļas 2.punktā vārdu "atvērtā".

Likums Saeimā pieņemts 2013.gada 9.jūlijā.

Valsts prezidents A.Bērziņš

Rīgā 2013.gada 24.jūlijā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Finanšu instrumentu tirgus likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 09.07.2013.Stājas spēkā: 07.08.2013.Tēma: Bankas, finanses, budžetsPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 142, 24.07.2013. OP numurs: 2013/142.2
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
258471
07.08.2013
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)