Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.9

Daugavpilī 2013.gada 11.aprīlī (prot. Nr.8, 7.§)

Grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2011.gada 22.jūnija saistošajos noteikumos Nr.19 "Bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām" 43.panta trešo daļu un
Vispārējās izglītības likuma 26.panta pirmo daļu

Izdarīt Daugavpils pilsētas domes 2011.gada 22.jūnija saistošajos noteikumos Nr.19 "Bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs" (Latvijas Vēstnesis, 14.07.2011., Nr.109) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 24.1 punktu šādā redakcijā:

"24.1 Bērna attaisnotas prombūtnes gadījumā, pirmsskolas iestāde šajā nodaļā noteiktā prioritārā kārtībā ir tiesīga uz laiku, ne mazāku par trim mēnešiem (izņemot vasaras periodu), uzņemt citu VIIS datu bāzē reģistrētu bērnu. Uz laiku uzņemtā bērna reģistra pakāpe un kārtas numurs reģistrā tiek saglabāts.".

2. Papildināt noteikumus ar 24.2 punktu šādā redakcijā:

"24.2 Pirmsskolas iestāde slēdz līgumu par bērna izglītošanu un aprūpi ar vienu no bērna vecākiem vai likumisko pārstāvi.".

3. Papildināt noteikumus ar 28.5.apakšpunktu šādā redakcijā:

"28.5. pamatojoties uz vecāku iesniegumu - uz laiku, kad bērnam ar ārsta atzinumu ir noteikts mājas režīms.".

4. Izteikt noteikumu IX nodaļas nosaukumu šādā redakcijā:

"IX. Noslēguma jautājumi".

5. Papildināt noteikumus ar 36.punktu šādā redakcijā:

"36. Pirmsskolas iestādes līdz 2013.gada 1.oktobrim nodrošina līguma par bērnu izglītošanu un aprūpi noslēgšanu ar tiem vecākiem vai likumiskajiem pārstāvjiem, kuru bērni ir uzņemti pirmsskolas iestādēs līdz šo noteikumu 24.2 punkta spēkā stāšanās dienai.".

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Ž.KulakovaDaugavpils pilsētas domes 2013.gada 11.aprīļa saistošo noteikumu Nr.9 "Grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2011.gada 22.jūnija saistošajos noteikumos Nr.19 "Bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs""
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojums Uz doto brīdi rindā uz pirmsskolas iestādi vidēji ir tikpat bērnu, cik ilgstoši neapmeklē pirmsskolas iestādi attaisnojošu iemeslu dēļ. Lai mazinātu uz pirmsskolas iestādēm rindā esošo bērnu skaitu, Daugavpils pilsētas domes 2011.gada 22.jūnija saistošajos noteikumos Nr.19 "Bērnu reģistrācijas un uzņemšanas kārtība Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs" (turpmāk - noteikumi) nepieciešams speciāls regulējums uzņemt pirmsskolas iestādē citu VIIS datu bāzē reģistrētu bērnu uz noteiktu laiku - uz bērna attaisnojošas prombūtnes laiku, kas nav mazāks par trim mēnešiem (izņemot vasaras periodu), šajā periodā saglabājot uz laiku uzņemtā bērna reģistra pakāpi un kārtas numuru reģistrā.

Saskaņā ar Izglītības likuma 57.panta pirmās daļas 3.punktu vecākiem ir tiesības slēgt ar izglītības iestādi līgumu par bērna izglītošanu un aprūpi izglītības iestādē. Noteikumi neparedz pirmsskolas izglītības iestādes pienākumu slēgt līgumu par bērna izglītošanu un aprūpi ar bērna vecākiem vai likumisko pārstāvi.

2. Īss projekta satura izklāsts Ar grozījumiem minētie noteikumi:

1) tiks papildināti ar jaunu punktu, kas paredzēs, ka bērna attaisnotas prombūtnes gadījumā, pirmsskolas iestāde prioritārā kārtībā ir tiesīga uz laiku, kas nav mazāks par trim mēnešiem (izņemot vasaras periodu), uzņemt citu VIIS datu bāzē reģistrētu bērnu, šajā periodā saglabājot uz laiku uzņemtā bērna reģistra pakāpi un kārtas numuru reģistrā;

2) tiks papildināti ar jaunu punktu, kas paredzēs pirmsskolas izglītības iestādes pienākumu slēgt līgumu par bērna izglītošanu un aprūpi ar vienu no bērna vecākiem vai likumisko pārstāvi;

3) tiks papildināti ar jaunu punktu, nosakot par pamatojumu vecāku iesniegumu un ārsta atzinumu bērna attaisnotai prombūtnei.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Saistošo noteikumu izpildei jaunas institūcijas netiks veidotas.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā Nav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrām Noteikumu izpildi nodrošinās Vispārējās un profesionālās izglītības pārvalde un Daugavpils pilsētas pirmsskolas izglītības iestādes.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Konsultācijas notika ar Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes speciālistiem un pirmsskolas izglītības iestāžu vadītājiem.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Ž.Kulakova

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Daugavpils pilsētas domes 2011.gada 22.jūnija saistošajos noteikumos Nr.19 "Bērnu reģistrācijas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 9Pieņemts: 11.04.2013.Stājas spēkā: 18.05.2013.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 94, 17.05.2013. OP numurs: 2013/94.9
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
256818
18.05.2013
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)