Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.
Daugavpils pilsētas domes saistošie noteikumi Nr.10

Daugavpilī 2013.gada 2.maijā (prot. Nr.11 1.§)
Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā 2013.gada pavasara plūdu radīto bojājumu novēršanai

1. Saistošie noteikumi nosaka pabalsta ārkārtas situācijā 2013.gada pavasara plūdu radīto bojājumu novēršanai (turpmāk – pabalsts) apmēru, pabalsta piešķiršanas kārtību un personas, kas ir tiesīgas saņemt pabalstu.

2. Pabalsts tiek piešķirts ārkārtas situācijā privātpersonu īpašumā vai lietošanā esošo dzīvojamo māju un dzīvokļu (turpmāk – dzīvojamā telpa) daļējai atjaunošanai, ja šajā īpašumā privātpersonai ir deklarēta pastāvīgā dzīvesvieta un ja pēc šī īpašuma apsekošanas pašvaldības speciālisti konstatējuši, ka bojājumi nodarīti 2013.gada pavasara plūdu rezultātā un pilnvērtīgi netiek nodrošinātas personas pamatvajadzības pēc mājokļa.

3. Piešķiramā un izmaksājamā pabalsta lielums līdz Ls 1000 (viens tūkstotis latu) apmērā. Pabalsts tiek izmaksāts proporcionāli privātpersonas īpašumā esošajai domājamajai daļai. Pabalstu piešķir tikai gadījumā, ja personai nepienākas apdrošināšanas atlīdzība.

4. Pabalsts tiek piešķirts personai, kuras pastāvīgā dzīvesvieta ir deklarēta dzīvojamā telpā Daugavpils pilsētas administratīvajā teritorijā. Ja dzīvojamā telpā ir deklarētas vairākas personas, pabalsts tiek piešķirts tikai vienai personai. Ja pabalstu lūdz persona, kuras lietošanā ir dzīvojamā telpa, tā iesniedz dzīvojamās telpas īpašnieka parakstītu piekrišanu, ka īpašnieks neiebilst, ka pabalstu saņem dzīvojamās telpas lietotājs.

5. Lai saņemtu pabalstu, persona vai tās pilnvarots pārstāvis līdz 2013.gada 13.maijam (ieskaitot) Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvaldē (turpmāk – Pārvalde) iesniedz šādus dokumentus:

5.1. iesniegumu par pabalsta saņemšanu, norādot pabalsta pieprasītāja vārdu, uzvārdu, personas kodu, deklarēto dzīvesvietu, kontakttālruņa numuru, kredītiestādi un norēķinu konta numuru, uz kuru pārskaitāms pabalsts un pabalsta apmēru.

5.2. personas un īpašuma tiesību apliecinošu dokumentu kopijas. Ja pabalstu lūdz persona, kuras lietošanā ir dzīvojamā telpa, tā iesniedz īpašnieka parakstītu piekrišanu, ka pabalstu saņem dzīvojamās telpas lietotājs;

5.3. apliecinājumu, ka par dzīvojamo telpu personai netiks izmaksāta apdrošināšanas atlīdzība.

6. Pārvalde pabalsta pieprasījumam pievieno pašvaldības speciālistu sastādītu apsekošanas aktu par zaudējumu apmēru un par to, ka zaudējumi privātpersonas īpašumā esošajai dzīvojamajai telpai radušies 2013.gada pavasara plūdu laikā.

7. Pārvalde izvērtē iesnieguma pamatotību un līdz 16.maijam pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu.

8. Pārvaldes lēmumu var apstrīdēt Daugavpils pilsētas domē.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Ž.Kulakova
Daugavpils pilsētas domes 2013.gada 2.maija saistošo noteikumu Nr.10 "Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā 2013.gada pavasara plūdu radīto bojājumu novēršanai"
paskaidrojuma raksts

Paskaidrojuma raksta sadaļas

Norādāmā informācija

1. Projekta nepieciešamības pamatojumsSakarā ar 2013.gada pavasara plūdiem Ministru kabinets 22.04.2013. ar rīkojumu Nr.161 izsludināja ārkārtas situāciju Daugavpils pilsētā. Valdība 23.04.2013. nolēma, ka valsts līdzfinansēs līdz 50% no pašvaldības sniegtās sociālās palīdzības plūdu laikā cietušajiem iedzīvotājiem.

Nodrošinot pašvaldības sociālo palīdzību saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta otrajā daļā paredzēto, ir jāizstrādā pašvaldības saistošie noteikumi vienreizēja pabalsta izmaksai.

2. Īss projekta satura izklāstsSaistošie noteikumi nosaka pabalsta ārkārtas situācijā 2013.gada pavasara plūdu radīto bojājumu novēršanai apmēru, pabalsta piešķiršanas kārtību un personas, kas ir tiesīgas saņemt pabalstu.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetuAtbilstoši civilās aizsardzības komisijas sniegtajam ziņojumam par plūdu laikā cietušo iedzīvotāju mājokļiem pašvaldības budžeta izdevumi pabalstu izmaksai tiek plānoti Ls 25 000 (no 50% no izmaksātās summas segs valsts).
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmNoteikumu izpildi nodrošinās Daugavpils pilsētas domes Sociālo lietu pārvalde.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmKonsultācijas notikušas ar sociālajiem dienestiem, iedzīvotājiem, civilās aizsardzības komisiju.
Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Ž.Kulakova
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Saistošie noteikumi par vienreizēju pabalstu ārkārtas situācijā 2013.gada pavasara plūdu radīto .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Daugavpils pilsētas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 10Pieņemts: 02.05.2013.Stājas spēkā: 04.05.2013.Zaudē spēku: 20.12.2013.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 85, 03.05.2013. OP numurs: 2013/85.16
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
256534
04.05.2013
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)