Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.142

Rīgā 2011.gada 18.oktobrī (prot. Nr.68, 1.§)

Grozījumi Rīgas domes 2007.gada 19.jūnija saistošajos noteikumos Nr.80 "Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par pašvaldībām"
43.panta pirmās daļas 4.punktu

1. Izdarīt Rīgas domes 2007.gada 19.jūnija saistošajos noteikumos Nr.80 "Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā" šādus grozījumus:

1.1. papildināt saistošos noteikumus ar 4.3.apakšpunktu:

"4.3. atrasties ekspluatācijā nenodotās būvēs, neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un telpās, kā arī būvēs, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, ja apsaimniekotājs ir nodrošinājis logu un ieejas durvju noslēgšanu, aizmūrēšanu vai aiznaglošanu pret nepiederošu personu iekļūšanu tajās un izvietojis brīdinājuma zīmes normatīvajos aktos noteiktā kārtībā, izņemot personas, kas saistītas ar ēkas (būves) uzturēšanas pasākumiem, remontdarbiem u.tml. un tas ir saskaņots ar ēkas īpašnieku (valdītāju).";

1.2. izteikt saistošo noteikumu 14.punktu šādā redakcijā:

"14. Par 4.3., 6.7., 6.10., 6.11., 6.13. vai 6.17.apakšpunktā noteikto prasību neievērošanu uzliek naudas sodu līdz simt latiem."

2. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 

 

Paskaidrojuma raksts
Rīgas domes 2011.gada 18.oktobra saistošajiem noteikumiem Nr.142
"Grozījumi Rīgas domes 2007.gada 19.jūnija saistošajos noteikumos Nr.80
"Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā""

1. Īss saistošo noteikumu satura izklāsts
Šobrīd spēkā esošajos normatīvajos aktos nav paredzēta atbildība par atrašanos neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un dzīvokļos, kuru īpašnieks ir nodrošinājis logu un ieejas durvju noslēgšanu, aizmūrēšanu vai aiznaglošanu pret nepiederošo personu iekļūšanu telpās un būvēs, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, bet atsevišķos gadījumos var iestāties atbildība par sekām, kuru cēlonis ir nepiederošu personu atrašanās minētajās vietās, piemēram, ugunsgrēki. Ņemot vērā to, ka ugunsnelaimes gadījumā var ciest ne tikai tā būve, kurā ir izcēlies ugunsgrēks, bet arī citas tuvumā esošās ēkas, ir nepieciešams papildināt Rīgas domes 19.06.2007. saistošos noteikumus Nr.80 "Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā" ar jaunu 4.3.apakšpunktu, paredzot aizliegumu personām atrasties ekspluatācijā nenodotās būvēs, neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un dzīvokļos, kā arī būvēs, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, ja apsaimniekotājs ir nodrošinājis logu un ieejas durvju noslēgšanu, aizmūrēšanu vai aiznaglošanu pret nepiederošo personu iekļūšanu tajos un ja tas nav saistīts ar ēkas (būves) uzturēšanas pasākumiem, remontdarbiem u.tml. vai nav saskaņots ar ēkas (būves) īpašnieku (valdītāju). Sabiedrībā plašāk pazīstams šādu ēku apzīmēšanai ir termins "grausts", bet ņemot vērā to, ka juridiska definējuma terminam "grausts" nav, tiek uzskaitītas būves, ēkas un telpas, kurās aizliegts atrasties, ja tas nav saskaņots ar ēkas (būves) īpašnieku (valdītāju). Šāda noteikumu redakcija atbilst arī Rīgas domes 08.07.2008. saistošajos noteikumos Nr.125 "Rīgas pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi" ietvertajām prasībām būvju īpašniekiem.

2. Saistošo noteikumu nepieciešamības pamatojums
Nepiederošas personas, uzturoties ekspluatācijā nenodotās būvēs, neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un dzīvokļos, kā arī būvēs, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, rada reālus draudus apkārtējai sabiedrībai. Šo personu darbības rezultātā nereti izceļas ugunsgrēki, kuri apdraud apkārtnē esošo personu drošību, bet valsts un pašvaldības iestāžu darbiniekiem nav likumīga pamata liegt nepiederošām personām atrasties minētajās būvēs vai telpās, jo tikai būves īpašnieks (valdītājs) var izraidīt nepiederošas personas no būves vai telpas. Lielākoties ekspluatācijā nenodotās būvēs, neapdzīvotās vai saimnieciskajai darbībai neizmantotās ēkās un dzīvokļos, kā arī būvēs, kuras ir pilnīgi vai daļēji sagruvušas, uzturas personas bez noteiktas dzīvesvietas un pastāvīgiem ienākumiem, kuras nevarēs nomaksāt noteikumos paredzēto soda naudu, tomēr, normas ieviešana ļaus tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem pieprasīt paskaidrojumus par atrašanās iemesliem minētajās būvēs vai telpās un, konstatējot, ka personu atrašanās būvē vai telpā nav saistīta ar ēkas uzturēšanas pasākumiem, remontdarbiem u.tml., kā arī nav saskaņota ar ēkas īpašnieku (valdītāju), aizturēt šīs personas, tādā veidā pārtraucot viņu uzturēšanos šajās vietās un mazinot sabiedrības apdraudējuma riskus.

3. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz pašvaldības budžetu
Neietekmēs.

4. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā
Neietekmēs.

5. Informācija par saistošo noteikumu ietekmi uz administratīvajām procedūrām
Neietekmēs.

6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām
Netika veiktas.

Rīgas domes priekšsēdētājs N.Ušakovs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Rīgas domes 2007.gada 19.jūnija saistošajos noteikumos Nr.80 "Sabiedriskās kārtības .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 142Pieņemts: 18.10.2011.Stājas spēkā: 16.11.2011.Tēma:  Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 180, 15.11.2011.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
239401
16.11.2011
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)