Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta noteikumi Nr.611

Rīgā 2011.gada 2.augustā (prot. Nr.46 40.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 7.jūlija noteikumos Nr.515 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai"

Izdoti saskaņā ar Lauksaimniecības un lauku attīstības likuma
5.panta ceturto daļu

Izdarīt Ministru kabineta 2008.gada 7.jūlija noteikumos Nr.515 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai" (Latvijas Vēstnesis, 2008, 106.nr.; 2009, 70., 203.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumus ar 3.1 punktu šādā redakcijā:

"3.1 Šo noteikumu 35.punktā noteikto papildu atbalstu piešķir Rīcības programmas pasākuma aktivitātes "Ciematu, kuros veic zivsaimniecības darbības, atjaunošana un attīstība" projektu īstenošanai šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minētajā teritorijā:

3.1 1. Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes teritorijā no jūras krasta līdz novilktai līnijai, kas sakrīt ar Latvijas administratīvo teritoriju jūras robežu projekciju 15,5 kilometru attālumā iekšzemē (izņemot republikas pilsētas) (turpmāk - piekrastes teritorija). Lauku atbalsta dienests piekrastes teritoriju nosaka ģeogrāfiskās informācijas sistēmā, izmantojot Valsts zemes dienesta administratīvo teritoriju robežu datus pēc stāvokļa 2011.gada 16.jūnijā. Piekrastes teritorijā ietilpst viss nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrētais kadastra objekts, ja to šķērso novilktā līnija. Piekrastes teritorijas karte ir pieejama Lauku atbalsta dienesta tīmekļa vietnē;

3.1 2. pārējā šo noteikumu 3.2.apakšpunktā minētās teritorijas daļā -, ja projekts ir tieši saistīts ar publiskajiem ūdeņiem, kuros tiek veikta rūpnieciskā zveja saskaņā ar noteikumiem par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanu iekšējos ūdeņos, vai ja projekts ir tieši saistīts ar zivsaimniecības uzņēmuma pamatdarbību."

2. Izteikt 30.punktu šādā redakcijā:

"30. Lai īstenotu vietējo attīstības stratēģiju, vietējā rīcības grupa:

30.1. organizē atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtas, ievērojot šo noteikumu 9.6.1. un 9.6.2.apakšpunktā minēto normatīvo aktu prasības;

30.2. izvērtē projektu atbilstību vietējai attīstības stratēģijai, ievērojot šo noteikumu 9.6.1. un 9.6.2.apakšpunktā minēto normatīvo aktu prasības;

30.3. nodrošina, ka lēmumu par atklātu projektu iesniegumu konkursu kārtā iesniegto projektu atbilstību vietējai attīstības stratēģijai pieņem lēmējinstitūcija balsojot un lēmuma pieņemšanas laikā vismaz 50 procentu balsu ir privātpersonām (sociālajiem un ekonomiskajiem partneriem);

30.4. veic projektu īstenošanas saturisko uzraudzību;

30.5. katru mēnesi (līdz mēneša beigām) dienestā iesniedz (papīra formā personīgi vai pa pastu) iepriekšējā mēnesī no atbalsta saņēmējiem saņemtos pārskatus par projekta īstenošanas rezultātiem un pārskatus par atbalsta saņēmēja saimnieciskās darbības rādītājiem, ievērojot šo noteikumu 9.6.1. un 9.6.2.apakšpunktā minēto normatīvo aktu prasības;

30.6. nodrošina publicitāti un sniedz vietējās rīcības grupas darbības teritorijas iedzīvotājiem informāciju par vietējās attīstības stratēģijas īstenošanu."

3. Izteikt 32.punkta pirmo teikumu šādā redakcijā:

"Vietējai rīcības grupai pēc saskaņošanas ar atbilstošo plānošanas reģionu ir tiesības aktualizēt un papildināt vietējo attīstības stratēģiju, iesniedzot dienestā iesniegumu, kurā pamato grozījumu nepieciešamību, aktualizēto vietējo attīstības stratēģiju un šo noteikumu 15.10. un 15.13.apakšpunktā minētos dokumentus."

4. Izteikt 35.punktu šādā redakcijā:

"35. Pēc vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas sākšanas vietējās rīcības grupas, kurām piešķirts atbalsts vietējās attīstības stratēģijas īstenošanai Rīcības programmas pasākumā, var saņemt papildu atbalstu. Lai piešķirtu papildu atbalstu, dienests:

35.1. izsludina laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" iesniegumu pieņemšanu, norādot datumu un pieejamo publisko finansējumu. Iesniegumu pieņemšanas termiņš ir divas nedēļas pēc laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" izsludinātā datuma;

35.2. pieņem vietējo rīcības grupu iesniegumus papildu finansējuma saņemšanai (5.pielikums);

35.3. vietējām rīcības grupām, kuras iesniegušas šo noteikumu 35.2.apakšpunktā minēto iesniegumu, aprēķina papildu atbalsta apmēru, kas piešķirams katrai vietējai rīcības grupai, 30 procentu izsludinātā publiskā finansējuma apmēra sadalot proporcionāli iedzīvotāju skaitam vietējo rīcības grupu darbības teritorijā, pamatojoties uz informāciju saskaņā ar šo noteikumu 23.punktu (neskaitot iedzīvotājus pilsētās, kurās iedzīvotāju skaits ir lielāks par 15 000), un 70 procentu izsludinātā publiskā finansējuma apmēra sadalot papildus vietējām rīcības grupām, kuru teritorija robežojas ar Baltijas jūru vai Rīgas jūras līci, proporcionāli vietējās rīcības grupas teritorijā ietilpstošās administratīvās teritorijas jūras krasta robežas kilometru skaitam;

35.4. divu nedēļu laikā pēc šo noteikumu 35.1.apakšpunktā minētā iesniegumu pieņemšanas termiņa beigām paziņo vietējai rīcības grupai lēmumu par papildu atbalsta piešķiršanu un tā apmēru."

5. Papildināt noteikumus ar 36. un 37.punktu šādā redakcijā:

"36. Vietējā rīcības grupa pēc šo noteikumu 35.4.apakšpunktā minētā lēmuma saņemšanas atbilstoši šo noteikumu 32.punktam dienestā iesniedz precizēto vietējo attīstības stratēģiju saistībā ar papildu atbalstu.

37. Pēc vietējās attīstības stratēģijas īstenošanas uzsākšanas vietējā rīcības grupa, kurai piešķirts atbalsts vietējās attīstības stratēģijas īstenošanai Lauku attīstības programmas pasākumā, var saņemt papildu atbalstu. Papildu atbalsta apmēru vietējo attīstības stratēģiju īstenošanai dienests aprēķina šo noteikumu 23. un 24.punktā noteiktajā kārtībā. Vietējā rīcības grupa atbilstoši šo noteikumu 32.punktam iesniedz dienestā precizēto vietējo attīstības stratēģiju saistībā ar papildu atbalstu."

6. Svītrot 3.1 un 4.pielikumu.

Ministru prezidenta vietā - tieslietu ministrs,
iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs A.Štokenbergs

Zemkopības ministrs J.Dūklavs

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 7.jūlija noteikumos Nr.515 "Valsts un Eiropas Savienības atbalsta .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 611Pieņemts: 02.08.2011.Stājas spēkā: 12.08.2011.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 125, 11.08.2011.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
234280
12.08.2011
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)