Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskās un satelītizlūkošanas aģentūrassaprašanās memorands par sadarbību kartēšanā / ģeodēzijā un ģeogrāfisko materiālu apmaiņu

1. Ievads

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra, turpmāk tekstā - "Dalībnieki", atzīstot nepieciešamību pēc savstarpējas sadarbības kartēšanā, aeronavigācijas kartēšanā, ģeodēzijā un līdzīgos (saistītos) ģeogrāfiskos jautājumos (izņemot hidrogrāfijas jautājumus), ir panākušas šajā dokumentā aprakstīto vienošanos.

2. Mērķis

Šī Saprašanās memoranda (SM) mērķis ir veicināt sadarbību starp Dalībniekiem šajos jautājumos, un tas atbalsta 1994.gada 4.oktobrī parakstīto Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas vienošanās memorandu par aizsardzības kontaktiem un sadarbību.

3. Ietvari

Galvenokārt nosacījumi ir izveidoti, lai piegādātu un/vai apmainītos ar katra Dalībnieka publicēto neklasificēto informāciju šādā veidā:

a. kartes un aeronavigācijas kartes;

b. digitālie ģeogrāfiskie dati;

c. tehniskie dokumenti un informācija par tehnoloģiskiem sasniegumiem;

d. katalogi;

e. apmācība.

4. Saprašanās memoranda pielikumi

Ģeogrāfiskie materiāli, ar kuriem apmainās, ir noteikti A un B pielikumā, kas ietver arī nosūtīšanas detaļas un adreses. Šo pielikumu saturu var pārskatīt jebkurā laikā, Dalībniekiem par to savstarpēji vienojoties.

5. Savstarpējās saistības

5.1. Saskaņā ar 5.2. punktu apmainītos materiālus var lietot saņēmējs Dalībnieks tikai šī Dalībnieka aizsardzībai, un tie nedrīkst būt pieejami trešajām pusēm bez piegādātāja Dalībnieka iepriekšējas rakstiskas atļaujas. Lietošana aizsardzībai noteikta kā katra Dalībnieka Bruņoto spēku un Aizsardzības ministrijas veikta vai to vajadzībām veikta izmantošana jebkurā pasaules daļā, bet neiekļaujot pārdošanu vai nodošanu trešajām pusēm.

5.2. Izstrādājumi un materiāli, kas apmainīti saskaņā ar šo Saprašanās memorandu, parasti tiek marķēti ar autortiesību zīmi un, kur nepieciešams, ar lietošanas norādēm (norādes, kas uzdrukātas uz kartes (-ēm), vai piegādātas kopā ar karti (-ēm) un nosaka kartes (-šu) izmantošanas ierobežojumus). Katrs Dalībnieks izmanto un lieto apmainītos izstrādājumus un materiālus atbilstoši otra Dalībnieka piegādāto kartēšanas un ģeodēzisko izstrādājumu un materiālu autortiesību un izplatīšanas ierobežojumiem. Šo materiālu kopēšana ir atļauta tikai ar piegādātāja Dalībnieka atļauju, un uz ikviena pavairotā materiāla jānorāda ikvienas spēkā esošās autortiesības un lietošanas norādes. Saņēmējs Dalībnieks arī stingri ievēro jebkuras piegādātāja Dalībnieka nodošanas laikā noteiktās īpašās norādes.

5.3. Materiālu apmaiņai jābūt pēc iespējas vispusīgākai, izņemot gadījumus, kad nacionālo drošības interešu vai trešo pušu tiesību dēļ tas ir aizliegts.

5.4. Apmaiņa ar materiāliem, kas noteikti A un B pielikumā, parasti notiek bez maksas; izņēmumi ir izklāstīti šajos pielikumos.

5.5. Nosūtīšanas izdevumus sedz piegādātājs Dalībnieks.

6. Norēķināšanās

6.1. Apmaiņa ar materiāliem, kas tiek regulāri gatavoti, notiek bez maksas. Papildu karšu un shēmu (un digitālo datu) krājumi, kas piegādāti pēc pieprasījuma (A un B pielikumā marķēti kā maksas), tiek piegādāti par iespiešanas papildizmaksām, kas izteiktas standarta kartes vienībās (SKV) nosacījumos, balstoties uz standarta (56x75cm) topogrāfisko karti piecās krāsās šādā veidā:

Liela formāta kartes - 3 SKV lielas ONC (operatīvā navigācijas karte), TPC (taktiskās pilotāžas karte) sēriju kartes un aeronavigācijas kartes;

Maza formāta kartes - sērijas 1501/1501Gaiss, topogrāfiskās kartes mērogā 1:250 000 un 1:50 000 un militārās pilsētu kartes - 1 SKV;

Digitālie ģeogrāfiskie dati tiek piegādāti par pavairošanas/materiālu izmaksām (izteiktām SKV).

6.2. Aizsardzības ministrija un Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra (DGIA) katru gadu pārskata un nosaka standarta kartes vienībai piešķirto monetāro vērtību. Abi Dalībnieki uztur pēc pieprasījuma apmainīto materiālu reģistru un katru gadu apstiprina (standarta kartes vienībās) kalendārā gada beigās, un, ja nevienlīdzība apmaiņā, izsakot to naudas izteiksmē, pārsniedz £1000, to nokārto nākamā kalendārā gada laikā. Nevienlīdzība, kas nepārsniedz £1000, tiek pārnesta uz nākamo kalendāro gadu kā SKV izteikta vērtība.

7. Prasības un atbildība

7.1. Katrs Dalībnieks atsakās no ikvienas prasības, kas tam varētu būt pret otru Dalībnieku vai tā dienesta personālu, ierēdni vai otra Dalībnieka aģentu attiecībā par ievainojumu (ieskaitot ievainojumu ar letālām sekām), kas nodarīts tā dienesta personālam, ierēdņiem vai aģentiem, vai par sev piederošā īpašuma bojāšanu vai iznīcināšanu, ja ievainojumu, nāves gadījumu, īpašuma bojāšanu vai iznīcināšanu izraisījusi otra Dalībnieka vai ikviena šāda otra Dalībnieka dienesta personāla, ierēdņa vai aģenta darbība vai bezdarbība, pildot oficiālos pienākumus saistībā ar šo Saprašanās memorandu.

7.2. Saņēmējs Dalībnieks rīkojas un risina atbilstoši saviem likumiem uz sava rēķina ikvienu trešās puses prasību, kas cēlusies no piegādāja Dalībnieka vai piegādātāja Dalībnieka ikviena šāda dienesta personāla, ierēdņa vai aģenta darbības vai bezdarbības, kas radījusi ievainojumu, nāvi, iznīcināšanu vai bojājumu oficiālo pienākumu pildīšanas.

7.3. Gadījumā, ja trešā puse ceļ prasību pret saņēmēju Dalībnieku par tās intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpšanu attiecībā par šī Saprašanās memoranda ietvaros apmainīto informāciju, piegādātājs Dalībnieks ir atbildīgs par visu saprātīgu izmaksu segšanu saistībā ar prasības nokārtošanu, ja vien prasība nav cēlusies no informācijas izpaušanas vai izmantošanas, ko veicis saņēmējs Dalībnieks, pārkāpjot šo Saprašanās memorandu. Visos gadījumos saņēmējs Dalībnieks ir atbildīgs par prasības nokārtošanu visekonomiskākajā veidā.

8. Labojumi

Saprašanās memorands var tikt labots jebkurā laikā ar abu Dalībnieku savstarpēju rakstisku piekrišanu.

9. Domstarpības

Jebkuras domstarpības, kas saistītas ar Saprašanās memoranda iztulkošanu vai pielietošanu tiek risinātas, Dalībniekiem savstarpēji konsultējoties, un netiek nodotas izskatīšanai nevienai valsts vai starptautiskajai tiesai vai trešajai pusei.

10. Memoranda stāšanās spēkā,

tā darbības ilgums un izbeigšana

Saprašanās memorands stājas spēkā pēc tam, kad to ir parakstījis pēdējais Dalībnieks, un ir spēkā desmit gadus, ja vien tas netiek izbeigts ātrāk pēc savstarpējas vienošanās, vai līdz brīdim, kad viens no Dalībniekiem gadu iepriekš iesniedz otram rakstisku paziņojumu par Saprašanās memoranda darbības izbeigšanu. Izbeigšanas gadījumā katrs Dalībnieks turpina ievērot visus ierobežojumus, kas attiecas uz otra Dalībnieka piegādāto materiālu izpaušanu un lietošanu, līdz paziņojumam par to, ka šie ierobežojumi vairs nav spēkā. Saprašanās memoranda darbība var tikt pagarināta ar Dalībnieku savstarpēju rakstisku piekrišanu.

Iepriekšminētais atspoguļo vienošanos, kas panākta starp Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūru par šajā dokumentā aprakstītajiem jautājumiem.

Saprašanās memorands parakstīts divos eksemplāros tikai angļu valodā.

Latvijas

Lielbritānijas un

Republikas

Ziemeļīrijas Apvienotās

Aizsardzības

Karalistes Aizsardzības

ministrijas

ministrijas Aizsardzības

vārdā:

ģeogrāfiskās un

satelītizlūkošanas

aģentūras vārdā:

Valsts

Aizsardzības

sekretārs

ģeogrāfiskās un

satelītizlūkošanas

aģentūras galvenais

izpilddirektors

Vieta: Riga

Vieta: Feltham

Datums:

Datums:

March 11, 2004

March 3, 2004

A pielikums

Ģeogrāfisko materiālu un informācijas piegāde Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijai no Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ministrijas Aizsardzības ģeogrāfiskās un satelītizlūkošanas aģentūras

1. Karšu un aeronavigācijas karšu regulāra piegāde (bezmaksas)

1.1. Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra (DGIA) pēc publicēšanas un bez maksas piegādā:

a. šādu DGIA publicētu sēriju, kas pārklāj Eiropu, karšu lapu 4 uzziņu eksemplārus:

1106

P Pasaules karšu

1 : 5 000 000

sērijas

ONC

Operatīvās

1 : 1 000 000

navigācijas karte

TPC

Taktiskās pilotāžas karte

1 : 500 000

1404

Eiropas un Vidējo

1 : 500 000

austrumu

topogrāfiskās sērijas

b. Vienu eksemplāru no attiecīgajiem elektroniskā formātā izdotā Aizsardzības ministrijas (Lielbritānija) Karšu kataloga rādītājiem, kad pieejams, ar labojumiem (katalogs pašreiz atrodas izstrādes procesā);

c. Aizsardzības ministrijas (Lielbritānija) Karšu bibliotēkas, Aizsardzības Ģeogrāfijas centra (AĢC) Bibliotēkas informācijas centra un Aizsardzības Ģeogrāfijas centra Digitālo izstrādājumu bibliotēkas pieejamā inventāra sarakstus.

1.2. Pēc sagatavošanas DGIA bez maksas piegādā arī:

Lielbritānijas Nacionālās kartēšanas aģentūras saražotos Lielbritānijas karšu paraugus.

2. Citu ģeogrāfisko materiālu, informācijas un pakalpojumu sniegšana pēc pieprasījuma (maksas)

2.1. Digitālie dati. DGIA piegādā jebkuru digitālo rastra datu, kas balstās uz (iepriekš) 1.1. punktā minētajām sērijām, vienu eksemplāru; šādi dati tiek piegādāti par pavairošanas un/vai izlietoto materiālu izmaksām. Katrā atsevišķā gadījumā tiek pārrunātas citas digitālo datu izmaksas. Visi digitālie dati ir pieejami un pakļauti jebkuriem Apvienotās Karalistes (Lielbritānija) nacionālās drošības vai trešās puses ierobežojumiem un šādiem lietošanas nosacījumiem:

a. Dati ir lietojami tikai Latvijas aizsardzībai;

b. Datus nedrīkst izpaust trešajām pusēm bez iepriekšējas rakstiskas atļaujas;

c. Pēc datu nokopēšanas lietotājiem (ko veikusi Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija) datu turpmākā pavairošana ir pieļaujama tikai iekšējās rezerves vajadzībām.

2.2. Atbalsts Apvienoto Nāciju Organizācijas operācijām. DGIA piegādā ikviena DGIA sagatavota vai īpašumā esoša ģeogrāfiskā materiāla vienu eksemplāru, kur nepieciešams, lai palīdzētu Latvijas Republikas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem atbalstīt Apvienotās Nācijas vai citu iespējamu daudznacionālu projektu vai operācijas. Ja nepieciešams, DGIA piegādā papildu karšu kopijas plānošanai, lai atbalstītu operācijas. Šādām papildu kopijām tiek piemēroti parastie izcenojumi. Digitālie dati tiek piegādāti par 2.1. punktā norādītajiem izcenojumiem. Izplatīšana visos gadījumos ir pakļauta ikvieniem Apvienotās Karalistes nacionāliem, trešās puses vai autortiesību ierobežojumiem. Ja ražošanā, lai atbalstītu šādas operācijas, ir iesaistītas abas valstis, tās sadarbojas, lai novērstu nevajadzīgu eksemplāru pavairošanu. Šādu datu lietošana aprobežojas ar Latvijas Republikas Nacionālo bruņoto spēku atbalstu Apvienotajām Nācijām vai citam iespējamam daudznacionālam projektam vai operācijām, un digitālie dati ir pakļauti papildu lietošanas nosacījumiem, kas uzskaitīti 2.1. punkta a līdz c apakšpunktam.

2.3. Apmācība. Ja ir pieejamas mācību vietas un tiek atrasts atbilstošs finansējums, DGIA izskata lūgumus ļaut pienācīgi kvalificētām amatpersonām apmeklēt Karaliskās Militārās ģeodēzijas skolas Armijas ģeodēzijas kursu. Lūgumi attiecībā uz citām apmācībām Apvienotajā Karalistē vai Latvijā tiek katrā gadījumā atsevišķi.

2.4. Apmeklējumi. DGIA izskata Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas lūgumus apmeklēt DGIA vienības tehniskās sadarbības nolūkos.

2.5. Kontakti. DGIA cenšas izmantot savas iespējas, lai iepazīstinātu Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju ar visām Apvienotās Karalistes komerciālajām vai valdības organizācijām, ar kurām tā vēlētos sadarboties.

2.6. Ģeodēziskā pozicionēšana. DGIA pakalpojumus var pieprasīt, lai veiktu ģeodēzisko pozicionēšanu Latvijā. Šie pakalpojumi ir bez maksas, ar noteikumu, ka DGIA var paturēt iegūto datu eksemplārus. Vienošanās par organizatorisko atbalstu šādām aktivitātēm un atbildību par kopīgiem izdevumiem tiek panākta katrā konkrētajā gadījumā.

2.7. Vispārējs atbalsts. Pieprasījumus piegādāt citus ģeogrāfiskos materiālus un informāciju, kuru ir izstrādājusi vai kas atrodas DGIA īpašumā, tai skaitā pieeju Aizsardzības ministrijas (Lielbritānija) Karšu bibliotēkai, Aizsardzības Ģeogrāfijas centra Bibliotēkas informācijas centru un Aizsardzības Ģeogrāfijas centra Digitālo produktu bibliotēku, izskata uz konkrētu gadījumu pamata. Ja šāda piegāde izjauc līdzsvaru starp Dalībnieku vispārējo apmaiņu, par to var pieprasīt samaksu.

2.8. Šādi lūgumi un pārējā sarakste, kas attiecas uz Saprašanās memorandu, tiek sūtīta:

Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra

Aizsardzības ģeogrāfiskais centrs

MacLeod Building, Elmwood Avenue

Feltham

Middlesex, TW 13 7 AH

Apvienotā Karaliste

Tel: (+44) 20 8818 3112

Fax: (+44) 20 8818 3130

3. Materiālu nosūtīšana

Materiāli, kurus DGIA nosūta Aizsardzības ministrijai, jāadresē:

Aizsardzības nodaļa

Lielbritānijas vēstniecība

Alunāna iela 5

RĪGA

LV 1010

Latvija

ar atzīmi pārsūtīt uz:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

K. Valdemāra iela 10/12

RĪGA

LV-1473

Latvija

Tel: (+371) 733 5184 / 733 5436

Fax: (+371) 7 212307

B pielikums

Ģeogrāfisko materiālu un informācijas piegāde no Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes Aizsardzības ģeogrāfiskajai un satelītizlūkošanas aģentūrai

1. Karšu un aeronavigācijas karšu piegāde (bezmaksas)

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija pēc publicēšanas un bez maksas piegādā:

a. Četrus uzziņu eksemplārus (izņemot, ja norādīts citādi), kurus Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas uzdevumā saražojis Valsts zemes dienests:

1 : 25 000

Latvijas militārā

(pēc

topogrāfiskā karte

saražošanas)

(2 eksemplāri)

1 : 50 000

Latvijas militārā

topogrāfiskā karte

1 : 100 000

Latvijas militārā

(ja tiek

topogrāfiskā karte

saražota)

1 : 250 000

Kopējo operāciju

kartes (Gaiss un

Zeme)

1 : 500 000

Latvijas militārā

(ja tiek

aeronavigācijas

saražota)

karte

b. Kad pieejams, vienu Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Karšu un aeronavigācijas karšu kataloga un Digitālo izstrādājumu kataloga kopiju ar labojumiem.

2. Citu ģeogrāfisko materiālu, informācijas un pakalpojumu sniegšana pēc pieprasījuma (maksas)

2.1. Digitālie dati. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija piegādā vienu eksemplāru jebkuru rastra datu, kas balstīti uz (iepriekš) 1. punktā minētajām sērijām; šādi dati tiek piegādāti par pavairošanas un/vai izlietoto materiālu izmaksām. Vienošanās par citu digitālo datu izmaksām tiek panākta katrā konkrētā gadījumā atsevišķi. Visi digitālie dati ir pakļauti pieejamības, jebkādiem Latvijas nacionālās drošības vai trešās puses ierobežojumiem, un šādiem lietošanas nosacījumiem:

a. Datus drīkst izmantot tikai Apvienotās Karalistes (Lielbritānija) aizsardzības vajadzībām;

b. Datus nedrīkst nodot trešajai pusei bez iepriekšējas rakstiskas atļaujas;

c. DGIA drīkst datus kopēt tikai Apvienotās Karalistes aizsardzības vajadzībām. Datu saņēmēji drīkst šos datus kopēt tikai iekšējās rezerves vajadzībām.

2.2. Atbalsts Apvienoto Nāciju Organizācijas operācijām. Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija piegādā ikviena Aizsardzības ministrijas sagatavota vai īpašumā esoša ģeogrāfiskā materiāla vienu eksemplāru, kur nepieciešams, lai palīdzētu Apvienotās Karalistes Bruņotajiem spēkiem atbalstīt Apvienotās Nācijas vai citu iespējamu daudznacionālu projektu vai operācijas. Ja nepieciešams, Ģeogrāfiskās informācijas dienests piegādā papildu karšu kopijas plānošanai, lai atbalstītu operācijas. Šādām papildu kopijām tiek piemēroti parastie izcenojumi. Digitālie dati tiek piegādāti par 2.1. punktā norādītajiem izcenojumiem. Izplatīšana visos gadījumos ir pakļauta ikvieniem Latvijas nacionāliem, trešās puses vai autortiesību ierobežojumiem. Ja ražošanā, lai atbalstītu šādas operācijas, ir iesaistītas abas valstis, tās sadarbojas, lai novērstu nevajadzīgu eksemplāru pavairošanu. Šādu datu lietošana aprobežojas ar Apvienotās Karalistes Bruņoto spēku atbalstu Apvienotajām Nācijām vai citam iespējamam daudznacionālam projektam vai operācijām, un digitālie dati ir pakļauti papildu lietošanas nosacījumiem, kas uzskaitīti 2.1. punkta a līdz c apakšpunktā.

2.3. Vispārējs atbalsts. Pieprasījumus piegādāt citus ģeogrāfiskos materiālus un informāciju, kuru ir izstrādājusi vai kas atrodas Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas īpašumā, tai skaitā pieeju Ģeogrāfiskā informācijas dienesta bibliotēkas uzziņu kopijām, izskata katrā konkrētā gadījumā atsevišķi. Ja šāda piegāde izjauc līdzsvaru starp Dalībnieku vispārējo apmaiņu, par to var pieprasīt samaksu.

2.4. Pieprasījumi un pārējā sarakste, kas attiecas uz Saprašanās memorandu, jāsūta uz šādu adresi:

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

K. Valdemāra iela 10/12

RĪGA

LV-1473

Latvija

Tel: (+371) 733 5184 / 733 5436

Fax: (+371) 7 212307

3. Materiālu nosūtīšana

Visiem materiāliem, kurus Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija piegādā DGIA, jābūt adresētiem:

Aizsardzības nodaļa

Lielbritānijas vēstniecība

Alunāna iela 5

RĪGA

LV 1010

Latvija

ar atzīmi pārsūtīt uz:

Aizsardzības ģeogrāfiskā un satelītizlūkošanas aģentūra

Aizsardzības ģeogrāfiskais centrs

MacLeod Building,Elmwood Avenue

Feltham

Middlesex, TW 13 7 AH

Apvienotā Karaliste

Tel: (+44) 20 8818 3112

Fax: (+44) 20 8818 3130

Translations of names as shown in Memorandum of Understanding

Latvian Name

English Name

Latvijas Republikas Aizsardzības ministrija

Ministry of Defence of the Republic of Latvia

Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās

Ministry of Defence of the United Kingdom

Karalistes Aizsardzības ministrija

of Great Britain and Northern Ireland

Aizsardzības ģeogrāfiskā un

Defence Geographic and Imagery Intelligence

satelītizlūkošanas aģentūra

Agency (DGIA)

Aizsardzības Ģeogrāfijas centrs

Defence Geographic Centre (DGC)

Karaliskā Militārās ģeodēzijas skola

Royal School of Military Survey

Lielbritānijas Nacionālā kartēšanas aģentūra

Ordnance Survey of Great Britain

Aizsardzības nodaļa

Defence Section

Lielbritānijas vēstniecība

British Embassy

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas un Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Veids: starptautisks dokuments Pieņemts: 11.03.2004.Stājas spēkā: 11.03.2004.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 55, 07.04.2004.
Saistītie dokumenti
  • Paziņojums par spēkā stāšanos
  • Tulkojums
  • Citi saistītie dokumenti
231006
11.03.2004
195
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"