Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta noteikumi Nr.104

Rīgā 2011.gada 1.februārī (prot. Nr.7 33.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 26.jūnija noteikumos Nr.419 "Kārtība, kādā Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina plānošanas dokumentu sagatavošanu un šo fondu ieviešanu"

Izdoti saskaņā ar Eiropas Savienības struktūrfondu un
Kohēzijas fonda vadības likuma
7.pantu, 14.panta pirmo daļu un 18.panta 1.punktu

Izdarīt Ministru kabineta 2007.gada 26.jūnija noteikumos Nr.419 "Kārtība, kādā Eiropas Savienības struktūrfondu un Kohēzijas fonda vadībā iesaistītās institūcijas nodrošina plānošanas dokumentu sagatavošanu un šo fondu ieviešanu" (Latvijas Vēstnesis, 2007, 104.nr.; 2008, 79.nr.; 2009, 85., 118.nr.; 2010, 46., 55.nr.) šādus grozījumus:

1. Izteikt 49.punktu šādā redakcijā:

"49. Netiešo izmaksu nemainīgo likmi Eiropas Savienības fonda projektam nosaka līgumā vai vienošanās nosacījumos, ņemot vērā finansējuma saņēmēja veidu un apstiprinātā projekta tiešās attiecināmās izmaksas saskaņā ar šo noteikumu 5.pielikumu. Netiešo izmaksu nemainīgā likme Eiropas Savienības fonda projekta īstenošanas laikā netiek mainīta, izņemot šo noteikumu 51.punktā minēto korekciju."

2. Papildināt noteikumus ar 49.1 un 49.2 punktu šādā redakcijā:

"49.1 Ja Eiropas Savienības fonda projektā aktivitātes ir plānots īstenot kā ārpakalpojumu un tā rezultātā rodas tiešās attiecināmās izmaksas, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde un finansējuma saņēmējs, slēdzot līgumu vai vienošanos, tajā nosaka plānoto ārpakalpojuma apmēru procentuālā izteiksmē no projekta tiešajām attiecināmajām izmaksām un Eiropas Savienības fonda projektam piemērojamo netiešo izmaksu nemainīgās likmes korekciju atbilstoši šo noteikumu 51.punktam.

49.2 Šo noteikumu izpratnē ārpakalpojums ir tādu projekta aktivitāšu ietvaros esošo darbību īstenošana, ko veic fiziska vai juridiska persona, kas nav finansējuma saņēmējs vai finansējuma saņēmēja partneris atbilstoši šo noteikumu 4.punktam, izņemot tādu projekta aktivitāšu ietvaros esošo darbību īstenošanu, kas ir saistītas ar projekta aktivitāšu ieviešanas nodrošināšanai nepieciešamo tehnisko atbalstu (materiāltehniskajiem resursiem vai pakalpojumiem, kas iegādāti atbilstoši normatīvajiem aktiem iepirkumu jomā)."

3. Izteikt 51. un 52.punktu šādā redakcijā:

"51. Ja Eiropas Savienības fonda projekta tiešās attiecināmās izmaksas ir radušās ārpakalpojuma rezultātā, šo noteikumu 5.pielikumā noteikto netiešo izmaksu nemainīgo likmi koriģē un piemēro:

51.1. 100 % apmērā no šo noteikumu 5.pielikumā paredzētās netiešo izmaksu nemainīgās likmes, ja ārpakalpojuma rezultātā ir radušās ne vairāk kā 30 % no projekta tiešajām attiecināmajām izmaksām;

51.2. 50 % apmērā no šo noteikumu 5.pielikumā paredzētās netiešo izmaksu nemainīgās likmes, ja ārpakalpojuma rezultātā ir radušās 31-80 % no projekta tiešajām attiecināmajām izmaksām;

51.3. 0 % apmērā no šo noteikumu 5.pielikumā paredzētās netiešo izmaksu nemainīgās likmes, ja ārpakalpojuma rezultātā ir radušās vairāk nekā 80 % no projekta tiešajām attiecināmajām izmaksām.

52. Netiešo izmaksu nemainīgo likmi piemēro Eiropas Savienības fonda projekta faktiski veiktajām tiešajām attiecināmajām izmaksām saskaņā ar atbildīgās iestādes vai sadarbības iestādes lēmumu par finansējuma saņēmēja iesniegtā maksājuma pieprasījuma apstiprināšanu, nepārsniedzot līgumā vai vienošanās nosacījumos noteikto netiešo izmaksu nemainīgās likmes procentuālo apmēru atbilstoši šo noteikumu 49. un 51.punktam."

4. Papildināt noteikumus ar 52.1 punktu šādā redakcijā:

"52.1 Atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde pārskata saskaņā ar šo noteikumu 51.punktu līgumā vai vienošanās nosacījumos noteikto netiešo izmaksu nemainīgās likmes korekciju ne vēlāk kā Eiropas Savienības fonda projekta ietvaros iesniegtā noslēguma maksājuma pieprasījuma izskatīšanas un apstiprināšanas dienā, ņemot vērā precīzu Eiropas Savienības fonda projekta kopējo tiešo attiecināmo izmaksu apmēru, kas radušās ārpakalpojuma rezultātā. Atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde var pārskatīt saskaņā ar šo noteikumu 51.punktu līgumā vai vienošanās nosacījumos noteikto netiešo izmaksu nemainīgās likmes korekciju, izskatot un apstiprinot Eiropas Savienības fonda projekta ietvaros iesniegto starpposma maksājuma pieprasījumu."

5. Svītrot 53.9.apakšpunktu.

6. Papildināt noteikumus ar 54.1 punktu šādā redakcijā:

"54.1 Vadošā iestāde izstrādā un saskaņo ar Eiropas Sociālā fonda ieviešanā iesaistītajām atbildīgajām iestādēm un sadarbības iestādēm metodiku par netiešo izmaksu nemainīgās likmes plānošanu un piemērošanu."

7. Izteikt 55. un 56.punktu šādā redakcijā:

"55. Eiropas Savienības fonda projektā netiešo izmaksu nemainīgo likmi var piemērot no līguma vai vienošanās noslēgšanas dienas vai dienas, kad netiešo izmaksu nemainīgās likmes piemērošana tiek noteikta aktivitātes īstenošanas kārtībā, ja līdz netiešo izmaksu nemainīgās likmes piemērošanas uzsākšanai finansējuma saņēmējs ir iesniedzis maksājumu pieprasījumus mazāk nekā par 50 % no Eiropas Savienības fonda projekta tiešajām attiecināmajām izmaksām.

56. Atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde pārskata Eiropas Savienības fonda projektā piemēroto netiešo izmaksu nemainīgo likmi un nodrošina piemērotās netiešo izmaksu nemainīgās likmes atbilstību šo noteikumu IX nodaļas normām. Izmaksas, kas finansējuma saņēmējam ir radušās netiešo izmaksu nemainīgās likmes piemērošanas nosacījumu maiņas dēļ, atbildīgā iestāde vai sadarbības iestāde sedz atbilstoši normatīvajiem aktiem par nesadalītā finansējuma Eiropas Savienības politiku instrumentu un pārējās ārvalstu finanšu palīdzības līdzfinansēto projektu un pasākumu īstenošanai pārdales kārtību."

8. Papildināt noteikumus ar 59.punktu šādā redakcijā:

"59. Eiropas Savienības fonda projektu iesniegumiem, kas iesniegti vērtēšanai atbildīgajā iestādē vai sadarbības iestādē un kuros paredzētā netiešo izmaksu nemainīgā likme ir aprēķināta, pamatojoties uz nosacījumiem, kas atšķiras no šo noteikumu IX nodaļas normām, šo noteikumu 56.punktu piemēro pēc lēmuma pieņemšanas par Eiropas Savienības projekta iesnieguma apstiprināšanu, bet pirms līguma vai vienošanās noslēgšanas."

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Finanšu ministrs A.Vilks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2007.gada 26.jūnija noteikumos Nr.419 "Kārtība, kādā Eiropas Savienības .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 104Pieņemts: 01.02.2011.Stājas spēkā: 16.02.2011.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 25, 15.02.2011.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
225777
16.02.2011
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva