Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā

Izdarīt Biedrību un nodibinājumu likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2003, 23.nr.; 2004, 20.nr.; 2006, 24.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2010, 23.nr.) šādus grozījumus:

1. 6.pantā:

izteikt panta nosaukumu un pirmo daļu šādā redakcijā:

"6.pants. Biedrības un nodibinājuma nosaukums un simbolika

(1) Biedrības un nodibinājuma nosaukums un simbolika nedrīkst būt pretrunā ar normatīvajiem aktiem un labiem tikumiem, piemēram, tajā nedrīkst ietvert militāra formējuma vai tādas organizācijas vai grupas nosaukumu vai simboliku, kura atzīta par noziedzīgu vai antikonstitucionālu, nosaukums un simbolika nedrīkst radīt pozitīvu attieksmi pret vardarbību.";

izteikt septīto daļu šādā redakcijā:

"(7) Biedrība vai nodibinājums, kura tiesības ir aizskartas, prettiesīgi izmantojot tā nosaukumu vai simboliku, var no aizskārēja prasīt, lai tas izbeidz izmantot šo nosaukumu vai simboliku, kā arī lai atlīdzina biedrībai vai nodibinājumam ar tā nosaukuma vai simbolikas prettiesīgu izmantošanu nodarītos zaudējumus."

2. 15.pantā:

papildināt 5.punktu pēc vārdiem "personas kodu" ar vārdiem "(ja tāda nav, - dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)";

izteikt 8.punktu šādā redakcijā:

"8) ziņas par likvidatora iecelšanu, norādot viņa vārdu, uzvārdu, personas kodu (ja tāda nav, - dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi) un tiesības pārstāvēt biedrību vai nodibinājumu kopīgi vai atsevišķi;";

papildināt 9.punktu pēc vārdiem "personas kodu" ar vārdiem "(ja tāda nav, - dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)".

3. Papildināt 24.panta otrās daļas 3.punktu pēc vārdiem "personas kodu" ar vārdiem "(ja tāda nav, - dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)".

4. Papildināt 28.panta otrās daļas pirmo teikumu pēc vārdiem "personas kods" ar vārdiem "(ja tāda nav, - dzimšanas datums, personu apliecinoša dokumenta numurs un izdošanas datums, valsts un institūcija, kas dokumentu izdevusi)".

5. Izslēgt 32.panta trešo daļu.

6. Papildināt 45.panta sesto daļu pēc vārdiem "izrakstu ar lēmumu par valdes locekļa ievēlēšanu" ar vārdiem "pievienojot tam valdes locekļa rakstveida piekrišanu būt par valdes locekli".

7. Papildināt 57.panta otro daļu ar 3.punktu šādā redakcijā:

"3) apdraud valsts vai sabiedrisko drošību."

8. Papildināt 60.panta pirmās daļas 2.punktu ar vārdiem "(ja tāda nav, norāda dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)".

9. Izteikt 90.panta pirmās daļas 10.punktu šādā redakcijā:

"10) statūtu grozījumu izdarīšanas gadījumus un kārtību."

10. Papildināt 105.panta trešo daļu ar 3.punktu šādā redakcijā:

"3) apdraud valsts vai sabiedrisko drošību."

11. Papildināt 107.panta trešās daļas otro teikumu ar vārdiem "(ja tāda nav, norāda dzimšanas datumu, personu apliecinoša dokumenta numuru un izdošanas datumu, valsti un institūciju, kas dokumentu izdevusi)".

Likums Saeimā pieņemts 2010.gada 21.oktobrī.

Valsts prezidents V.Zatlers

Rīgā 2010.gada 10.novembrī

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 21.10.2010.Stājas spēkā: 24.11.2010.Tēma: Cilvēktiesības; Sabiedriskās organizācijas, biedrības, nodibinājumiPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 178, 10.11.2010.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
220957
24.11.2010
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"