Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā

Izdarīt Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 2002, 23.nr.; 2003, 23.nr.; 2004, 23.nr.; 2005, 24.nr.; 2006, 14.nr.; 2007, 12.nr.; 2008, 3., 15.nr.; 2009, 2.nr.; Latvijas Vēstnesis, 2009, 178.nr.) šādus grozījumus:

1. 6.pantā:

izteikt pirmās daļas 25.punktu šādā redakcijā:

"25) uzrauga, lai komersanti, kas sniedz darbiekārtošanas pakalpojumus kuģa apkalpes komplektēšanā, atbilstu 1978.gada Starptautiskajā konvencijā par jūrnieku sagatavošanu un diplomēšanu, kā arī sardzes pildīšanu, tās grozījumos un Starptautiskās darba organizācijas konvencijās noteiktajām prasībām;";

izteikt pirmās daļas 29.punktu šādā redakcijā:

"29) izsniedz un anulē speciālo atļauju (licenci) komersantam, kas sniedz darbiekārtošanas pakalpojumus kuģa apkalpes komplektēšanā;";

papildināt pirmo daļu ar 30.punktu šādā redakcijā:

"30) izsniedz emisijas samazināšanas tehnoloģiju izmēģinājumu atļauju vai pieņem lēmumu par atteikumu izsniegt šādu atļauju kuģa īpašniekam vai operatoram, kura kuģis kuģo ar Latvijas karogu un kurš vēlas veikt emisijas samazināšanas tehnoloģiju izmēģinājumus, izmantojot degvielu, kas neatbilst prasībām, kuras noteiktas normatīvajos aktos par kārtību, kādā novēršama, ierobežojama un kontrolējama gaisu piesārņojošo vielu emisija no stacionārajiem piesārņojuma avotiem.";

papildināt ceturtās daļas pirmo teikumu pēc vārdiem "vai atzīšanu par nederīgu" ar vārdiem "un lēmumi par emisijas samazināšanas tehnoloģiju izmēģinājumu atļaujas izsniegšanu vai atteikumu izsniegt šādu atļauju".

2. 24.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Latvijas kuģi nokomplektē ar piemērotu kuģa apkalpi, kas garantē drošību un aizsardzību jūrā un ostā, ņemot vērā SOLAS konvencijas, STCW konvencijas un Starptautiskās darba organizācijas konvenciju prasības.";

izteikt piektās daļas pirmo un otro teikumu šādā redakcijā:

"Ar darbiekārtošanas pakalpojumiem kuģa apkalpes komplektēšanā atļauts nodarboties komersantiem, kuri saņēmuši Latvijas Jūras administrācijas speciālo atļauju (licenci). Šī prasība neattiecas uz Kuģu reģistrā iekļauto kuģu īpašniekiem, kuri iekārto personas darbā uz savā īpašumā esošajiem SOLAS konvencijai nepakļautajiem kuģiem.";

izslēgt 5.1 daļu;

izteikt sesto un septīto daļu šādā redakcijā:

"(6) Ministru kabinets nosaka to komersantu tiesības, pienākumus un atbildību, kuri sniedz darbiekārtošanas pakalpojumus kuģa apkalpes komplektēšanā.

(7) Par darbiekārtošanas pakalpojumu sniegšanu kuģa apkalpes komplektēšanā no jūrnieka netiek pieprasīta un saņemta atlīdzība."

3. 26.pantā:

izteikt piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

"(5) Buru jahtu vadītāju apmācību un sertificēšanu veic normatīvajos aktos par sporta federāciju atzīšanu noteiktajā kārtībā atzīta burāšanas sporta federācija.

(6) Atpūtas kuģu - motorjahtu, kuteru un motorlaivu, kuru garums ir no 2,5 līdz 24 metriem, - vadītāju apmācību kuģošanai ārpus Latvijas ūdeņiem veic normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā licencēti mācību centri. Pēc apmācības beigšanas minēto atpūtas kuģu vadītājiem starptautiskās vadītāja apliecības, kas dod tiesības vadīt atpūtas kuģi Latvijas ūdeņos un ārpus tiem, izdod normatīvajos aktos par sporta federāciju atzīšanu noteiktajā kārtībā atzīta burāšanas sporta federācija.";

papildināt pantu ar septīto daļu šādā redakcijā:

"(7) Ministru kabinets nosaka šā panta piektajā un sestajā daļā minēto atpūtas kuģu vadītāju apmācības, sertificēšanas un reģistrācijas kārtību."

4. Izteikt 49.panta tekstu šādā redakcijā:

"Jūras negadījums ir negadījums, kas atbilst Starptautiskās jūras organizācijas Jūras negadījumu un incidentu izmeklēšanas kodeksā noteiktajam."

5. Aizstāt 53.panta pirmajā daļā vārdus "Ministru kabineta apstiprinātu nacionālo gatavības plānu naftas piesārņojuma gadījumiem jūrā" ar vārdiem "Ministru kabineta apstiprinātu nacionālo gatavības plānu naftas, bīstamo vai kaitīgo vielu piesārņojuma gadījumiem jūrā".

6. Pārejas noteikumos:

izteikt 20. un 21.punktu šādā redakcijā:

"20. Šā likuma 5.panta 9.punkta izslēgšana, grozījumi 6.panta pirmās daļas 25. un 29.punktā, 24.panta piektajā, sestajā un septītajā daļā stājas spēkā 2010.gada 30.decembrī.

21. Ministru kabinets līdz 2010.gada 30.decembrim izdod šā likuma 24.panta piektajā un sestajā daļā paredzētos noteikumus. Līdz šo noteikumu spēkā stāšanās dienai piemērojami Ministru kabineta 2007.gada 18.decembra noteikumi Nr.874 "Noteikumi par personu iekārtošanu darbā uz kuģiem", ciktāl tie nav pretrunā ar šo likumu.";

papildināt pārejas noteikumus ar 22.punktu šādā redakcijā:

"22. Ministru kabinets līdz 2011.gada 1.martam izdod šā likuma 26.panta septītajā daļā paredzētos noteikumus."

Likums stājas spēkā 2010.gada 1.jūlijā.

Likums Saeimā pieņemts 2010.gada 17.jūnijā.

Valsts prezidents V.Zatlers

Rīgā 2010.gada 29.jūnijā

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Jūrlietu pārvaldes un jūras drošības likumā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 17.06.2010.Stājas spēkā: 01.07.2010.Tēma: Transports un sakari; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 101, 29.06.2010.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
212400
01.07.2010
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)