Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.162

Rīgā 2000.gada 29.februārī

Par kuģu apgādi ar degvielu

Lai nodrošinātu muitas procedūras - komerciālo transportlīdzekļu apgādāšana - izpildi, nosaku kārtību, kādā, saskaņojot ar 1.punktā minēto muitas iestādi, atļauts kuģus apgādāt ar naftas produktiem (turpmāk - bunkurēšana), izmantojot bunkurētājkuģus:

1. Uzraudzības muitas iestādei atkarībā no bunkurētājkuģu bāzēšanās vietām ostā noteikt muitas punktu, kurš uzskaita un kontrolē uzņēmumus, kuri veic bunkurēšanu.

2. Uzņēmumiem, kuri veic bunkurēšanu, iesniegt uzraudzības muitas punktā to darbinieku, kuri atbild par bunkurēšanu un kuri ir norādīti 4.puntā minētajā vispārējā galvojuma apliecībā, sarakstu. Sarakstā jānorāda:

2.1. personas vārds, uzvārds, personas kods;

2.2. ostas caurlaides Nr.

3. Par jebkurām pārmaiņām 2.punktā minētajā sarakstā uzraudzības muitas punktu informēt trīs dienu laikā no šo pārmaiņu brīža.

4. Par naftas produktu daudzumu, kādu iespējams novietot bunkurētājkuģī, uzraudzības muitas punktā iesniegt vispārējā galvojuma apliecību iespējamā muitas parāda apmērā.

5. Par naftas produktiem, kuri novietoti bunkurētājkuģī, uzraudzības muitas punktā noformēt VAD IM5, izmantojot muitas procedūru kodu 53.

6. Lai veiktu bunkurēšanu no bunkurētājkuģa, kuģa apgādes uzņēmuma darbiniekam iesniegt muitas punkta amatpersonai vienotā administratīvā dokumenta (VAD) 1., 2. un 3. eksemplāru ar aizpildītām 1., 2., 8., 9., 14., 17., 29., 31., 33., 35., 38., 44. un 54.ailēm.

7. 6.punktā minētajam VAD piešķirt identifikācijas numuru, kura pirmie divi cipari norāda uz bunkurētājkuģa numuru, ko tam piešķīrusi uzraudzības muitas iestāde, tad seko šķērssvītra, aiz kuras tiek norādīts vienkāršotās deklarācijas kārtas numurs.

8. VAD, kuri noformēti saskaņā ar šīs kārtības 6., 7. un 9. punktu, izmantot kā vienkāršoto muitas deklarāciju.

9. Pēc vienkāršotās muitas deklarācijas pieņemšanas muitas amatpersonai uz visiem iesniegtajiem VAD eksemplāriem izdarīt atzīmi "Iekraut atļauts", ko apstiprināt ar personīgo zīmogu un parakstu.

10. Muitas amatpersonai vienkāršoto muitas deklarāciju reģistrēt kuģu apgādes žurnālā, pirmo formulāru pievienojot kuģa lietai. Otrais un trešais formulārs paliek uzņēmējsabiedrībai, kura veic bunkurēšanu.

11. Līdz kuģa atiešanai, bet ne vēlāk kā trīs stundas pēc bunkurēšanas pabeigšanas, atbildīgai personai iesniegt muitas punktā bunker receipt (degvielas pieņemšanas-nodošanas aktu).

12. Pamatojoties uz vienkāršoto muitas deklarāciju, pēc salīdzināšanas ar ierakstiem kuģu apgādes žurnālā vienu reizi mēnesī uzraudzības muitas iestādes noteiktajā kārtībā noformēt papildu muitas deklarāciju VAD EK3, izmantojot muitas procedūru kodu 3153.

13. Ja bunkurēšana tiek veikta ārpus uzraudzības muitas punkta pārraudzībā esošās teritorijas, papildu muitas deklarācijas divu darbadienu laikā pēc to noformēšanas iesniegt uzraudzības muitas punktā, kurā veikt noformēto VAD IM5 noslēgšanu.

14. Ja bunkurēšanu paredzēts veikt ārpus uzraudzības muitas punkta kontrolētajām piestātnēm, atbildīgai personai informēt uzraudzības muitas punktu par plānoto bunkurēšanu. Par minēto faktu muitas darbiniekam veikt ierakstu maiņas žurnālā.

15. Par 10.punktā minēto kuģu apgādes žurnālu izmantot kuģu apgādes žurnālu, kurš noteikts ar Valsts ieņēmumu dienesta 1999.gada 18.oktobra rīkojumu Nr.609 "Par kuģu apgādi ar Latvijas precēm", ailē "Pavadzīmes Nr." uzrādot vienkāršotās deklarācijas numuru.

16. Ja persona, kas nodarbojas ar bunkurēšanu, tiek administratīvi sodīta par muitas noteikumu pārkāpumiem attiecībā uz kuģu apgādi, tad 2 gadus pēc pārkāpuma izdarīšanas bunkurēšanu noformēt vispārējā kārtībā , t.i., bez vienkāršotās deklarēšanas.

17. Rīkojumu publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

18. Rīkojums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors A.Sončiks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par kuģu apgādi ar degvielu Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Valsts ieņēmumu dienests Veids: rīkojums Numurs: 162Pieņemts: 29.02.2000.Stājas spēkā: 03.03.2000.Zaudē spēku: 12.08.2004.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 71/72, 02.03.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozījumi
2114
03.03.2000
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"