Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Privatizācijas procesa revīzijas departaments

Kolēģijas lēmums Nr.5.1.-2-82

Rīgā 2000. gada 29.decembrī

Par privatizētā valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" privatizācijas noteikumu un nomaksas pirkuma līguma izpildi

Valsts kontroles Privatizācijas procesa revīzijas departamenta kolēģija revīzijas rezultātus izskata šādā sastāvā: departamenta direktora p.i., Valsts kontroles padomes locekle G.Kalniņa-Priede , kolēģijas locekļi I.Kalniņa , A.Kenkle , M.Lēruma , V.H.Pucis , piedaloties vecākajai valsts revidentei I.Jasliņai , uzaicinātajiem SIA "Ominasis Latvia" galvenajam menedžerim Mr.Fakhry El-Jadiry , tulkam-sekretārei K.Tolkačovai un prezidenta pilnvarotai personai L.Baltiņai , Valsts ģeoloģijas dienesta vadītāja p.i. M.Segliņam , bezpeļņas organizācijas valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" Kontroles departamenta direktoram A.Freibergam , Līgumu izpildes nodrošinājuma sektora juristei I.Nīcgalei un Juridiskā departamenta sektora vadītājai M.Lakševicai , protokolē valsts revidenta palīdze D.Šakarne.

Kolēģija izskatīja revīzijas materiālus par privatizētā valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" privatizācijas noteikumu un nomaksas pirkuma līguma izpildi (revīzijas lieta Nr.5.1-2-82) un

konstatēja:

1. Valsts kontroles iepriekšējās 1998.gada revīzijas Nr.5.1-2-211/1998 par privatizējamā valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" privatizācijas likumību 1998.gada 20.oktobra atzinumā konstatētais un 1998.gada 30.decembra kolēģijas lēmuma ieteikumi nebija pilnībā ņemti vērā:

1.1. Valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" (tālāk tekstā - sanatorija "Ķemeri") privatizācijā bija neatrisināti jautājumi, kas varēja ietekmēt nomaksas pirkuma pārjaunojuma un investīciju garantiju līgumu izpildi un nenodrošināja Latvijas valsts interesēm atbilstīgu tās īpašumu privatizāciju, jo bezpeļņas organizācija valsts akciju sabiedrība "Privatizācijas aģentūra" (tālāk tekstā - Privatizācijas aģentūra) privatizācijas subjektam - sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Ominasis Italia - SRL" (tālāk tekstā - SIA "Ominasis Italia") - nebija pieprasījusi pietiekamas garantijas privatizācijas noteikumos paredzētajiem 10 miljonu latu investīciju ieguldījumiem, nebija izstrādāts investīciju ieguldīšanas grafiks pa gadiem, kā arī investīciju mērķizlietojums.

1.2. Kaut gan Ministru padomes 1992.gada 26.novembra lēmuma Nr.506 III daļas 50.punktā noteikts, ka Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija ar attiecīgu dokumentu - aizsardzības līgumu - nosaka kultūras pieminekļu izmantošanas kārtību, tomēr aizsardzības līgums ar SIA "Ominasis Latvia" nav noslēgts.

2. Privatizācijas noteikumu un nomaksas pirkuma līguma galvenie noteikumi ir izpildīti daļēji:

1) privatizācijas noteikumos un nomaksas pirkuma līgumā netiek uzrādīts, no kura laika jāveic kūrorta ārstnieciski profilaktiskā darbība, rehabilitācija, balneoloģiskie un citi medicīniskie pakalpojumi;

2) nav noslēgta vienošanās ar Jūrmalas pilsētas domi par sadarbību;

3) privatizētā sanatorija "Ķemeri" nav reģistrēta zemesgrāmatā;

4) investīciju ieguldīšana veikta daļēji.

3. Latvijas Republikas normatīvie akti nereglamentē investīciju jēdzienu privatizācijā, to ieguldīšanas kārtību, ieguldījumu novērtēšanas metodiku, investīciju ieguldīšanas garantijas un citus ar investīcijām saistītus nosacījumus. Investīciju garantiju līgumā noteikts: "SIA "Ominasis Italia" nodrošinās savas Latvijā reģistrētās uzņēmējsabiedrības, ar kuru Puses noslēgušas pārjaunojuma līgumu, darbību un investēs sanatorijas "Ķemeri" iekārtās, materiālos, gan projekta realizācijas, gan turpmākās darbības darbiniekos, transportā, publicitātē un biznesa reklāmā, utt. LVL 10 000 000 (desmit miljonus latu) 5 (piecu) gadu laikā". Investīciju garantiju līgumā nebija iestrādāti investīciju mērķi, nebija atrunāta garantētāja un investētāja atbildība, līguma darbības sekas un sankcijas līguma neizpildes vai nepienācīgas izpildes gadījumā, nebija iestrādāts ieguldīšanas plāns pa gadiem un nebija atrunāts investīciju ieguldīšanas kontroles un līguma laušanas mehānisms, nebija atrunāts arī konsultācijām un projektiem izlietojamās naudas īpatsvars kopējā investīciju apjomā.

4. Saskaņā ar nomaksas pirkuma pārjaunojuma līgumu pircēja saistības, tiesības un pienākumus no SIA "Ominasis Italia" pārņem sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Ominasis Latvia" (tālāk tekstā - SIA "Ominasis Latvia"), turpretī investīciju saistības uzņēmas SIA "Ominasis Italia". 2000.gada 14.augustā SIA "Ominasis Latvia" reģistrējusi LR Uzņēmumu reģistrā izmaiņas pamatkapitālā, ieskaitot pamatkapitālā SIA "Ominasis Italia" ieguldītos naudas līdzekļus, kas ieskaitīti SIA "Ominasis Latvia" norēķinu rēķinos akciju sabiedrībā "Parekss banka" un akciju sabiedrībā "Multibanka". 2000.gada 14.augustā SIA "Ominasis Latvia" reģistrēts pamatkapitāls Ls 123 600, kas varētu tikt vērtēts kā investīciju ieguldījums privatizētajā valsts uzņēmumā sanatorijā "Ķemeri". Dokumenti, kas apliecinātu citu ieguldīto investīciju apjomu, netika iesniegti, kaut gan kolēģija tos pieprasīja 2000.gada 4.decembrī.

5. 2000.gada 19.oktobrī parakstīta "Vienošanās par investīciju ieguldīšanas kārtību sanatorijā "Ķemeri"" (tālāk tekstā - Vienošanās). Vienošanās nosaka investīciju apjomus pa gadiem, ieguldīšanas mērķus, kārtību un nosacījumus par investīciju novērtēšanu un ieskaitīšanu, celtniecības projektēšanas darbu īpatsvaru kopējā investīciju apjomā, soda sankcijas par investīciju ieguldījumu neizpildi un līgumsoda nemaksāšanu. Vienošanās atbilstoši investīciju ieguldīšanas plānam nosaka investīciju ieguldījumu 1999. un 2000.gadā - Ls 2 615 000.

6. Vienošanās neatrisina pretrunu starp rekonstrukcijas pabeigšanu un darbības profila saglabāšanu, jo rekonstrukciju atbilstoši ieguldīšanas plānam paredzēts pabeigt 5 gadu laikā, t.i., līdz 2004.gada 19.februārim, bet tad beidzas darbības profila saglabāšanas 5 gadu termiņš, kas noteikts privatizācijas noteikumos.

7. 2000.gada 18.decembrī SIA "Ominasis Latvia" pēc kolēģijas pieprasījuma iesniedza Valsts kontrolē papildu informāciju. Tajā uzrādīti objektīvi apstākļi (dokumentu trūkums par inženiertīkliem, problēmas ar zemes piešķiršanu utt.), kas pēc SIA "Ominasis Italia" un SIA "Ominasis Latvia" ieskatiem apgrūtina sanatorijas "Ķemeri" un poliklīnikas ēku kapitālā remonta un rekonstrukcijas uzsākšanu.

Saskaņā ar Valsts kontroles revīzijas reglamenta 59.pantu departamenta kolēģija

nolēma:

1. Slēgt revīziju lietā Nr.5.1-2-82 par privatizētā valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" privatizācijas noteikumu un nomaksas pirkuma līguma izpildi.

2. Atbilstoši Ministru padomes 1992.gada 26.novembra lēmumam Nr.506 Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai noslēgt ar SIA "Ominasis Latvia" kultūras pieminekļu aizsardzības līgumu.

3. Kolēģijas lēmumu nosūtīt Privatizācijas aģentūrai, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijai un Ķemeru attīstības fondam, kā arī saskaņā ar pieprasījumiem - Valsts prezidenta kancelejai un Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamentam.

Saskaņā ar likuma "Par Valsts kontroli" 20.pantu kolēģijas lēmumu var pārsūdzēt Valsts kontroles padomē mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas, iesniedzot sūdzību Valsts kontroles Privatizācijas procesa revīzijas departamentā.

Departamenta direktora p.i. G.Kalniņa-Priede

Kolēģijas locekļi: I.Kalniņa, A.Kenkle, M.Lēruma, V.H.Pucis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par privatizētā valsts uzņēmuma sanatorijas "Ķemeri" privatizācijas noteikumu un nomaksas pirkuma .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Valsts kontrole Veids: lēmums Numurs: 5.1.-2-82Pieņemts: 29.12.2000.Stājas spēkā: 29.12.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 12, 23.01.2001.
2069
29.12.2000
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"