Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Pašvaldību revīzijas departamenta Kolēģijas lēmums Nr.5.1-2-365/99

Rīgā 2000.gada 27.janvārī

Par rīcību ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) 1998.gadā Rīgas pilsētas skolu valdē

Valsts kontroles Pašvaldību revīzijas departamenta kolēģija šādā sastāvā: padomes locekle, departamenta direktora pienākumu izpildītāja Dz.Ceihnere un kolēģijas locekļi J.Rumkovskis un A.Zuitiņa izskatīja revīzijas rezultātus par rīcību ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) 1998.gadā Rīgas pilsētas skolu valdē un

konstatēja:

1. Rīgas pilsētas skolu valde (turpmāk - Skolu valde) ir Rīgas pilsētas pašvaldības iestāde un tā darbojas Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas pārraudzībā un ir pakļauta Rīgas domes izpilddirektoram. Par priekšsēdētāju no 1996.gada novembra strādā G.Helmanis. Skolu valdē par 1997. un 1998.gadu nav veikta neviena finansiāli saimnieciskās darbības revīzija.

2. Skolu valde neievēro likuma "Par budžetu un finansu vadību" prasības - budžeta līdzekļus drīkst izlietot tikai apropriācijas kārtībā. Skolu valde pārvaldes un vadības izdevumus darba samaksai bez apropriācijas izlietojusi Ls 7864. Speciālā budžeta līdzekļu izlietojums ārštata darbinieku darba samaksai un sociālās apdrošināšanas iemaksām par Ls 1950 pārsniedz plānoto.

3. Skolu valdes gada pārskats nav patiess. Debitoru parādos nav uzrādīts pašvaldību savstarpējo norēķinu parāds Ls 116 629 apmērā. Kreditoru parādos nav uzrādītas parādsaistības ar zvērinātu advokātu biroju "Volksons & Pētersons" par Ls 2895. Skolu valdes izdevumu postenī "pakalpojumu apmaksa" (1400 kods) nepareizi uzrādīti izdevumi, kas neatbilst šim kodam - kopsummā par Ls 66 642. Šajā summā iekļauti Ls 47 495, kas izlietoti atalgojumam, Ls 13 293 - sociālās apdrošināšanas obligātai iemaksai un Ls 5854 -komandējumiem. Līdz ar to ievērojami pārsniegti tāmē paredzētie līdzekļi atalgojumam, komandējumiem un sociālās apdrošināšanas iemaksai.

4. Skolu valdes vadība nav nodrošinājusi naudas līdzekļu saglabāšanu - kases operācijas tiek veiktas kopējā caurstaigājamā telpā bez signalizācijas aprīkojuma.

5. Noslēdzot un apmaksājot līgumu ar zvērinātu advokātu biroju "Volksons & Pētersons" par darbu, kas pēc iestādes nolikuma bija jāveic Skolu valdes darbiniekiem, nelietderīgi izlietoti Ls 2895.

Kolēģijas sēdē piedalījās un paskaidrojumus sniedza Skolu valdes priekšsēdētājs G.Helmanis un galvenā grāmatvede I.Spīgule un Rīgas domes Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas priekšsēdētājs J.Miķelsons.

Pamatojoties uz likuma "Par Valsts kontroli" 32.pantu un likuma "Valsts kontroles revīzijas reglaments" 59. un 64.pantu, Pašvaldību revīzijas departamenta kolēģija

nolēma:

1. Par revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem paziņot Rīgas domei, ieteikt revīzijas rezultātus izskatīt Izglītības, jaunatnes lietu un sporta komitejas sēdē. Par pasākumiem, kādi veikti konstatēto trūkumu novēršanā, Rīgas domei informēt Valsts kontroli līdz 2000.gada 1.martam.

2. Revīziju lietā Nr.5.1-365/99 slēgt.

Lēmumu var pārsūdzēt Valsts kontroles padomē mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas, iesniedzot sūdzību Valsts kontroles Pašvaldību revīzijas departamentā.

Padomes locekle, departamenta direktora p.i. Dz.Ceihnere

Kolēģijas locekļi: J.Rumkovskis, A.Zuitiņa

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par rīcību ar valsts un pašvaldības mantu (arī finansu līdzekļiem) 1998.gadā Rīgas pilsētas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Valsts kontrole Veids: lēmums Numurs: 5.1-2-365/99Pieņemts: 27.01.2000.Stājas spēkā: 27.01.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 69/70, 01.03.2000.
2030
27.01.2000
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"