Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Finanšu ministrijas lēmums Nr.375

Rīgā 2009.gada 16.decembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "LABDARĪBAS FONDS "SPĀRNI""

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/317 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu organizācijām, kuras pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma nav iesniegušas Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktos dokumentus un kurām ir nokavētie nodokļu maksājumi".

Nodibinājumam "LABDARĪBAS FONDS "SPĀRNI"" (turpmāk - Nodibinājums), pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2008.gada 6.februāra atzinumu Nr.3-2008/29, ar Finanšu ministrijas 2008.gada 11.februāra lēmumu Nr.39 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu nodibinājumam "LABDARĪBAS FONDS "SPĀRNI""" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidiem - labdarībai, pilsoniskās sabiedrības attīstībai un trūcīgo un sociāli mazaizsargāto personu grupu sociālās labklājības celšanai.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā (turpmāk - Likums) noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam, jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Papildus norādām, ka saskaņā ar Likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktu Finanšu ministrija lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu var pieņemt, ja sabiedriskā labuma organizācija neveic nodokļu maksājumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Centra rajona nodaļa 2009.gada 20.oktobra vēstulē informē Finanšu ministriju, ka Nodibinājums pēc vēstules saņemšanas nav iesniedzis papildus sagatavojamos dokumentus un nav veicis nodokļu maksājumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Centra rajona nodaļas informāciju, Nodibinājumam nosūtīja 2009.gada 9.novembra vēstuli Nr.5-6-08/4349 ar brīdinājumu par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Nodibinājumam, ja tas neiesniegs papildus sagatavojamos dokumentus un nenomaksās nodokļu parādu Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2009.gada 20.novembrim.

Nodibinājums nav iesniedzis pieprasītos dokumentus ne Finanšu ministrijā, ne Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas nodokļu administrācijas Centra rajona nodaļā, kā arī nav nomaksājis nodokļu parādu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Nodibinājuma Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Nodibinājumu un 2009.gada 2.decembra atzinumā Nr.23-2009/317 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Nodibinājumam.

Nodibinājums nav ievērojis Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmis vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/317 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 3. un 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu nodibinājumam "LABDARĪBAS FONDS "SPĀRNI"" (reģ. Nr.40008122774, juridiskā adrese: Vaļņu iela 18, Rīga).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu nodibinājumam "LABDARĪBAS FONDS "SPĀRNI"" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Finanšu ministrija Veids: lēmums Numurs: 375Pieņemts: 16.12.2009.Stājas spēkā: 16.12.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 201, 22.12.2009.
Saistītie dokumenti
  • Citi saistītie dokumenti
  • Ārējās saites
202517
16.12.2009
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)