Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Finanšu ministrijas lēmums Nr.374

Rīgā 2009.gada 16.decembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Labdarības biedrība "DZĪVES STILS""

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/317 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu organizācijām, kuras pēc Finanšu ministrijas brīdinājuma nav iesniegušas Sabiedriskā labuma organizāciju likumā noteiktos dokumentus un kurām ir nokavētie nodokļu maksājumi".

Biedrībai "Labdarības biedrība "DZĪVES STILS"" (turpmāk - Biedrība), pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 20.jūlija atzinumu Nr.24-2005/322, ar Finanšu ministrijas 2005.gada 25.jūlija lēmumu Nr.312 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "Labdarības biedrība "DZĪVES STILS""" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidam - labdarība.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā (turpmāk - Likums) noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Papildus norādām, ka saskaņā ar Likuma 14.panta pirmās daļas 3.punktu Finanšu ministrija lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu var pieņemt, ja sabiedriskā labuma organizācija neveic nodokļu maksājumus normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

Valsts ieņēmumu dienests 2009.gada 20.oktobra vēstulē Nr.14.1.1/23305 informē Finanšu ministriju, ka Biedrība nav iesniegusi visus Likumā noteiktos dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta sniegto informāciju, Biedrībai nosūtīja 2009.gada 10.novembra vēstuli Nr.5-6-08/4374 ar brīdinājumu par to, ka tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā neiesniegs visus Likuma 13.pantā noteiktos dokumentus Valsts ieņēmumu dienestā un nenomaksās nodokļu parādu līdz 2009.gada 20.novembrim.

Valsts ieņēmumu dienests 2009.gada 10.decembra vēstulē Nr.14.1.1/26913 informē Finanšu ministriju par to, ka Biedrība nav iesniegusi visus Likumā noteiktos dokumentus un uz 2009.gada 8.decembri Biedrībai ir kavēti nodokļu maksājumi.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2009.gada 2.decembra atzinumā Nr.23-2009/317 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Biedrība nav ievērojusi Likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 2.decembra atzinumu Nr.23-2009/317 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 3. un 4.punktu, nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "Labdarības biedrība "DZĪVES STILS"" (reģ. Nr.40008036542, juridiskā adrese: Rīga, Aleksandra Čaka iela 115-61).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Labdarības biedrība "DZĪVES .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Finanšu ministrija Veids: lēmums Numurs: 374Pieņemts: 16.12.2009.Stājas spēkā: 16.12.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 201, 22.12.2009.
Saistītie dokumenti
  • Citi saistītie dokumenti
  • Ārējās saites
202516
16.12.2009
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"