Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Finanšu ministrijas lēmums Nr.303

Rīgā 2009.gada 16.novembrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu reliģiskajai organizācijai "ĶEGUMA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE"

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 4.novembra atzinumu Nr.21-2009/271 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu reliģiskajai organizācijai "ĶEGUMA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE"" un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu reliģiskajai organizācijai "ĶEGUMA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE" (turpmāk - Reliģiskā organizācija).

Reliģiskajai organizācijai, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2006.gada 19.aprīļa atzinumu Nr.8-2006/66, ar Finanšu ministrijas 2006.gada 27.aprīļa lēmumu Nr.69 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu reliģiskajai organizācijai "ĶEGUMA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE"" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidam - labdarība.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā (turpmāk - Likums) noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Finanšu ministrija š.g. 17.martā Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Ogres nodaļai un Reliģiskajai organizācijai nosūtīja vēstuli Nr.5-6-08/887, kurā norādīja, ka Reliģiskajai organizācijai Valsts ieņēmumu dienestā ir jāiesniedz iepriekšējā gada darbības pārskats sagatavots atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā arī detalizēta informācija par ziedojumu izlietojumu.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Ogres nodaļa 2009.gada 28.septembrī nosūtīja Finanšu ministrijai elektronisko vēstuli par to, ka Reliģiskā organizācija nav iesniegusi iepriekšējā gada darbības pārskatu, kas sagatavots atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, un detalizētu informāciju par ziedojumu izlietojumu. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta informāciju, 2009.gada 15.oktobrī Reliģiskajai organizācijai nosūtīja vēstuli Nr.5-6-08/3948 ar brīdinājumu par to, ka var tikt izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Reliģiskajai organizācijai, ja tā neiesniegs iepriekšējā gada darbības pārskatu sagatavotu atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām, kā arī detalizētu informāciju par ziedojumu izlietojumu Valsts ieņēmumu dienestā līdz 2009.gada 23.oktobrim.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Ogres nodaļa š.g. 27.oktobrī nosūtīja Finanšu ministrijai vēstuli Nr.11.1.1/7365, kurā informēja, ka Reliģiskā organizācija nav iesniegusi iepriekšējā gada darbības pārskatu sagatavotu atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām un detalizētu informāciju par ziedojumu izlietojumu.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Reliģiskās organizācijas Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Reliģisko organizāciju un 2009.gada 4.novembra atzinumā Nr.21-2009/271 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Reliģiskajai organizācijai.

Reliģiskā organizācija nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 4.novembra atzinumu Nr.21-2009/271 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu, nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu reliģiskajai organizācijai "ĶEGUMA EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE"(reģ. Nr.90000238620, juridiskā adrese: Ķeguma novads, Ķegums, Ķeguma prospekts 4).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu reliģiskajai organizācijai "ĶEGUMA EVAŅĢĒLISKI .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Finanšu ministrija Veids: lēmums Numurs: 303Pieņemts: 16.11.2009.Stājas spēkā: 16.11.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 184, 24.11.2009.
Saistītie dokumenti
  • Citi saistītie dokumenti
  • Ārējās saites
200918
16.11.2009
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"