Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Finanšu ministrijas lēmums Nr.272

Rīgā 2009.gada 26.oktobrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Sporta biedrība "HK CHIEFS""

 

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 7.oktobra atzinumu Nr.19-2009/231 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Sporta biedrība "HK CHIEFS""" un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Sporta biedrība "HK CHIEFS"" (turpmāk - Biedrība).

 

Biedrībai, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 16.jūnija atzinumu Nr.19-2005/243, ar Finanšu ministrijas 2005.gada 28.jūnija lēmumu Nr.252 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "Sporta biedrība "HK CHIEFS""" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidam - sporta atbalstīšanai.

Lai Finanšu ministrija atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likumā (turpmāk - likums) noteiktajam īstenotu uzraudzības funkciju pār sabiedriskā labuma organizācijām un to saņemto ziedojumu izlietojumu, saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.panta otro daļu sabiedriskā labuma organizācijām katru gadu, bet ne vēlāk kā līdz 31.martam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā iepriekšējā gada darbības pārskats, pievienojot gada pārskatu. Iepriekš minētie dokumenti jāsagatavo atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām. Savukārt Valsts ieņēmumu dienests 90 dienu laikā pēc
sabiedriskā labuma organizācijas gada pārskata un iepriekšējā gada darbības pārskata saņemšanas to kopijas pārsūta Finanšu ministrijai, pievienojot attiecīgās nodokļu administrācijas izziņas par nodokļu nomaksu, sabiedriskā labuma organizācijas darbības izvērtēšanai.

Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Zemgales priekšpilsētas nodaļa Biedrībai nosūtīja 2009.gada 21.maija vēstuli ar lūgumu līdz š.g. 1.jūnijam iesniegt gada pārskatu un iepriekšējā gada darbības pārskatu un turpmākās darbības plānu. Uz iepriekš minēto vēstuli Biedrība neatsaucās un neiesniedza iepriekš minētos dokumentus. Līdz ar to Valsts ieņēmumu dienests 2009.gada 30.jūnijā nosūtīja informāciju Finanšu ministrijai par to, ka Biedrība nav iesniegusi visus dokumentus. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Valsts ieņēmumu dienesta informāciju, Biedrībai nosūtīja 2009.gada 6.augusta vēstuli Nr.5-6-08/2936 ar brīdinājumu par to, ka var tikt izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai, ja tā neiesniegs visus Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā minētos dokumentus VID līdz 2009.gada 5.septembrim.

 

Biedrība nav iesniegusi pieprasītos dokumentus ne Finanšu ministrijā, ne Valsts ieņēmumu dienesta Rīgas reģionālās iestādes Zemgales priekšpilsētas nodaļā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Finanšu ministrija Sabiedriskā labuma komisijai sniedza informāciju par Biedrības Sabiedriskā labuma organizāciju likuma pārkāpumiem 2009.gadā.

Sabiedriskā labuma komisija izvērtēja Finanšu ministrijas sniegto informāciju par Biedrību un 2009.gada 7.oktobra atzinumā Nr.19-2009/231 ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

 

Biedrība nav ievērojusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 13.pantā noteikto un nav ņēmusi vērā Finanšu ministrijas izteikto brīdinājumu, kā rezultātā Finanšu ministrijai nav iespējams nodrošināt šīs sabiedriskā labuma organizācijas uzraudzību. Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 7.oktobra atzinumu Nr.19-2009/231 un saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "Sporta biedrība "HK CHIEFS"" (reģ. Nr.40008091031, juridiskā adrese: Rīga, Mazā Nometņu iela 59A).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis lēmums spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Sporta biedrība "HK CHIEFS"" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Finanšu ministrija Veids: lēmums Numurs: 272Pieņemts: 26.10.2009.Stājas spēkā: 26.10.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 176, 05.11.2009.
Saistītie dokumenti
  • Citi saistītie dokumenti
  • Ārējās saites
200134
26.10.2009
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)