Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Finanšu ministrijas lēmums Nr.271

Rīgā 2009.gada 26.oktobrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "BK "Saldus""

 

Finanšu ministrija saņēma Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 7.oktobra atzinumu Nr.19-2009/226 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "BK "Saldus"" un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "BK "Saldus"" (turpmāk - Biedrība).

Sabiedriskā labuma komisija (turpmāk - komisija) 2009.gada 7.oktobra sēdē izskatīja Biedrības dokumentus par 2008.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību.

Biedrībai, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 3.decembra atzinumu Nr.24-2007/295, ar Finanšu ministrijas 2007.gada 7.decembra lēmumu Nr.229 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "BK "Saldus"" tika piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss sabiedriskā labuma darbības veidam - sporta atbalstīšana.

Komisija, izvērtējot Biedrības iesniegtos dokumentus par 2008.gadu, konstatēja, ka tā 2008.gadā saņemtos ziedojumus ir izlietojusi, lai nodrošinātu vienas basketbola komandas treniņus un tās piedalīšanos sacensībās. Komisija papildus secināja, ka atbalstīta pieaugušo vīriešu basketbola komanda, kuras spēlētāji ir darbspējīgi un spēj paši īstenot savas tiesības un nodrošināt savu interešu īstenošanu. Iepriekš minētais ir pretrunā sabiedriskā labuma darbības būtībai.

Komisija norāda, ka Biedrība 2008.gada 17.septembra sabiedriskā labuma komisijas sēdē tika brīdināta par vienas vīriešu basketbola komandas atbalstīšanu. 2008.gada 1.oktobrī brīdinājums nosūtīts uz Biedrības juridisko adresi.

Sakarā ar to, ka Biedrība nav ņēmusi vērā 2008.gadā izteikto brīdinājumu un turpina atbalstīt vienu vīriešu basketbola komandu, Komisija iesaka Finanšu ministrijai atņemt Biedrībai sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

2009.gada 14.septembrī tika nosūtīta vēstule uz Biedrības juridisko adresi, par pārstāvja piedalīšanos Sabiedriskā labuma komisijas sēdē š.g. 7.oktobrī, uz kuru Biedrības pārstāvis neieradās.

Saskaņā ar Likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu Finanšu ministrija lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu var pieņemt, ja sabiedriskā labuma organizācija savā darbībā būtiski pārkāpusi Sabiedriskā labuma likuma noteikumus.

Komisija ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu Biedrībai.

Ņemot vērā minēto un pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2009.gada 7.oktobra atzinumu Nr.19-2009/226, Finanšu ministrija saskaņā ar Likuma 14.panta pirmās daļas 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "BK "Saldus"" (reģ. Nr.40008097570, juridiskā adrese: Avotu iela 12, Saldus).

Atbilstoši Likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis administratīvais akts spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Likuma 14.panta piekto daļu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāra vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos D.Tauriņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "BK "Saldus"" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Finanšu ministrija Veids: lēmums Numurs: 271Pieņemts: 26.10.2009.Stājas spēkā: 26.10.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 176, 05.11.2009.
Saistītie dokumenti
  • Citi saistītie dokumenti
  • Ārējās saites
200133
26.10.2009
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"