Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr.557

Rīgā 2009.gada 12.augustā (prot. Nr.52 59.§)

Par Programmu Ieslodzīto izglītības politikas pamatnostādņu 2006.-2012.gadam īstenošanai

 

1. Apstiprināt Programmu Ieslodzīto izglītības politikas pamatnostādņu 2006.-2012.gadam īstenošanai (turpmāk - programma).

2. Noteikt, ka atbildīgā par programmas īstenošanu ir Tieslietu ministrija.

3. Tieslietu ministrijai programmas īstenošanu 2009.gadā un turpmākajos gados nodrošināt piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Tieslietu ministrs M.Segliņš


 

(Ministru kabineta

2009.gada 12.augusta

rīkojums Nr.557)

Programma Ieslodzīto izglītības politikas pamatnostādņu 2006.-2012.gadam īstenošanai

(kopsavilkums)

Ar Ministru kabineta 2006.gada 15.jūnija rīkojumu Nr.443 "Par Ieslodzīto izglītības politikas pamatnostādnēm 2006.-2012.gadam" tika apstiprinātas Ieslodzīto izglītības politikas pamatnostādnes 2006.-2012.gadam (turpmāk - pamatnostādnes). Minētā rīkojuma 3.punktā ir noteikts uzdevums Tieslietu ministrijai kopīgi ar Izglītības un zinātnes ministriju izstrādāt programmas projektu pamatnostādņu īstenošanai un līdz 2009.gada 1.martam iesniegt to noteiktā kārtībā Ministru kabinetā. Izpildot minēto uzdevumu, Tieslietu ministrija ir izstrādājusi šo programmu.

2005. un 2006.gadā ieslodzījuma vietās tika īstenots Eiropas Kopienas iniciatīvas EQUAL projekts "Jauni risinājumi bijušo ieslodzīto nodarbinātības veicināšanai", kura ietvaros tika paplašinātas ieslodzīto profesionālās izglītības iespējas.

Laikposmā no 2006.gada oktobra līdz 2008.gada augustam ieslodzījuma vietās tika īstenots Eiropas Savienības Sociālā fonda nacionālās programmas projekts "Ieslodzīto pedagoģiskās korekcijas programmu izstrāde, aprobācija un īstenošana", kas arī ļāva attīstīt izglītības apguves iespējas ieslodzītajiem.

Papildus jau īstenotajiem projektiem ir plānota iesaistīšanās arī citu fondu līdzekļu apguvē. No 2009.gada projekta "Profesionālās izglītības infrastruktūras attīstība un mācību aprīkojuma modernizācija ieslodzījuma vietās" ietvaros no ERAF līdzekļiem paredzēts finansēt profesionālās izglītības programmu īstenošanu nodrošinošo teorētisko un praktisko mācību telpu renovāciju (tai skaitā infrastruktūru darba aizsardzības īstenošanas prasību nodrošināšanai) un mācību aprīkojuma modernizāciju. Aktivitātes mērķa grupas ir ieslodzījuma vietas, kuras īsteno valsts politiku brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā un atbilst atlases kritērijiem.

Īstenojot šajā programmā ietvertos pasākumus, tiks sasniegti pamatnostādņu V sadaļā noteiktie politikas rezultāti, darbības rezultāti un rezultatīvie rādītāji to sasniegšanai.

Programma tiks īstenota Tieslietu ministrijai 2009.gadā un turpmākajos gados piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros. Papildu valsts budžeta līdzekļi programmas īstenošanai nav nepieciešami. Programmas īstenošanai nepieciešamos papildu līdzekļus plānots piesaistīt no projektu līdzekļiem.

Programmas VI sadaļā "Pasākumi Ieslodzīto izglītības politikas pamat­nostādņu 2006.-2012.gadam īstenošanai" ietverti visi nepieciešamie pasākumi, kuru īstenošana ļaus sasniegt pamatnostādnēs noteikto ieslodzīto izglītības attīstību. Šajā sadaļā ietvertie pasākumi ir gan Tieslietu ministrijas un tās padotības iestāžu kompetencē, gan arī citu institūciju kompetencē.

Tieslietu ministrs M.Segliņš

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Programmu Ieslodzīto izglītības politikas pamatnostādņu 2006.–2012.gadam īstenošanai Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 557Pieņemts: 12.08.2009.Stājas spēkā: 12.08.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 129, 14.08.2009.
196119
12.08.2009
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"