Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru prezidenta rīkojums Nr.379

Rīgā 2008.gada 14.augustā

Par disciplinārlietas ierosināšanu pret Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieku M.Skudru un disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas izveidi

 

1. Ievērojot ar Ministru prezidenta 2008.gada 30.maija rīkojumu Nr.248 "Par dienesta pārbaudi" izveidotās Dienesta pārbaudes komisijas 2008.gada 23.jūlija dienesta pārbaudes ziņojumā Nr.131-/38 sniegto informāciju par die­nesta pārbaudes rezultātiem Valsts civildienesta pārvaldes darbībā, secinu, ka:

1.1. dienesta pārbaudes komisija pārbaudes ietvaros nav guvusi apstiprinājumu tam, ka Valsts civildienesta pārvaldei ilgstoši nepietiek administratīvās kapacitātes, lai tā veiktu normatīvajos aktos noteiktās funkcijas (kā to norādījusi pati Valsts civildienesta pārvalde), sniedzot atbildes uz vēstulēm un norādot minētos argumentus gada pārskatos vai citos dokumentos, tādējādi apzināti maldinot Ministru prezidentu, valsts pārvaldes iestādes, tiesu, sabiedrību un citus tiesību subjektus;

1.2. ilgstoši netiek ievērotas likumā noteiktās prasības un netiek sniegtas atbildes uz iedzīvotāju un ierēdņu sūdzībām, līdz ar to tiek pārkāpts Administratīvā procesa likums un Iesniegumu likums (līdz 2007.gada 31.decembrim likums "Iesniegumu, sūdzību un priekšlikumu izskatīšanas kārtība valsts un pašvaldību institūcijās");

1.3. Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieks Māris Skudra ar savu rīcību, iespējams, ir pārkāpis Ministru kabineta 2001.gada 9.janvāra instrukcijas Nr.1 "Ierēdņu uzvedības principi" 2., 3., 4. un 7.punktu;

1.4. pamatojoties uz Likuma par budžetu un finanšu vadību 24.panta pirmo daļu un 46.panta pirmo daļu, kā arī Ministru kabineta 2005.gada 20.decembra noteikumu Nr.995 "Noteikumi par tiešās pārvaldes iestāžu ierēdņu, darbinieku un amatpersonu un Centrālās vēlēšanu komisijas un Centrālās zemes komisijas darbinieku darba samaksas sistēmu un kvalifikācijas pakāpēm, kā arī ierēdņu pabalstiem un kompensāciju" 54.punktu, Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieks Māris Skudra, iespējams, ir apzināti pārkāpis finanšu disciplīnu, ignorējis valdības budžeta plānošanas politikas uzstādījumus un, pieļaujot iestādes nepamatotu budžeta izdevumu palielināšanu (bez budžeta finanšu avotu seguma), nav nodrošinājis budžeta līdzekļu efektīvu un ekonomisku izlietošanu atbilstoši paredzētiem mērķiem. Šo darbību rezultātā jau 2008.gada oktobrī, nemainoties esošajiem apstākļiem, finanšu līdzekļu trūkuma dēļ netiks nodrošināta Valsts civildienesta pārvaldes darbinieku mēnešalgas izmaksa un attiecīgās valsts sociālās obligātās apdrošināšanas iemaksas.

2. Ņemot vērā to, ka šā rīkojuma 1.1., 1.2., 1.3. un 1.4.apakšpunktā minētais liecina par Valsts pārvaldes iekārtas likuma 17.panta pirmajā daļā noteikto pienākumu nepienācīgu izpildi, pamatojoties uz Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 17.panta otro daļu un 18.panta pirmās daļas 1.punktu, ierosinu disciplinārlietu pret Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieku Māri Skudru. Saskaņā ar Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 19.pantu Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieka rīcībā ir saskatāmas:

2.1. Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 36.pantā minētās disciplinārpārkāpuma pazīmes - amata pienākumu, uzdevumu nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana, ilgstoši netiek ievērotas likumā noteiktās prasības un netiek sniegtas atbildes uz iedzīvotāju un ierēdņu sūdzībām, kā arī apzināti maldināts Ministru prezidents, valsts pārvaldes iestādes, tiesa, sabiedrība un citi tiesību subjekti, sniedzot nepatiesu informāciju par administratīvās kapacitātes nepietiekamību pretēji budžeta piešķīrumam atbilstoši pašas iestādes pieprasījumam;

2.2 Valsts civildienesta ierēdņu disciplināratbildības likuma 37.pantā minētā disciplinārpārkāpuma pazīme - amata pilnvaru robežu pārsniegšana, tiek ignorēti valdības budžeta plānošanas politikas uzstādījumi un nopietni pārkāpti normatīvie akti, apzināti un nepamatoti - bez finanšu (budžeta) avotu seguma - ierēdņiem un darbiniekiem palielinātas mēnešalgas un pieļauts Valsts civildienesta pārvaldes 2008.gada budžeta finanšu līdzekļu deficīta risks ievērojamā apjomā (saskaņā ar Valsts civildienesta pārvaldes aprēķiniem 70 920 latu jeb 28,9 % no likumā "Par valsts budžetu 2008.gadam" apstiprinātajiem izdevumiem atlīdzībai).

3. Izveidot disciplinārlietas izmeklēšanas komisiju šādā sastāvā:

Komisijas vadītājs

E.Ikvilds - Ministru prezidenta padomnieks

Komisijas locekļi:

Z.Eglīte - Finanšu ministrijas Budžeta departamenta direktora vietniece

E.Ektermane - Valsts kancelejas direktora vietniece tiesību aktu lietās

U.Rusmanis - Valsts administrācijas skolas direktors

A.Vilks - Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka pienākumu izpildītājs

4. Komisijas vadītājs, ja nepieciešams, dalībai disciplinārlietas izmeklēšanas komisijā var pieaicināt citus speciālistus un ekspertus.

5. Disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas vadītājam iesniegt Ministru prezidentam atzinumu disciplinārlietā.

Ministru prezidents I.Godmanis

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par disciplinārlietas ierosināšanu pret Valsts civildienesta pārvaldes priekšnieku M.Skudru un disciplinārlietas .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru prezidents Veids: rīkojums Numurs: 379Pieņemts: 14.08.2008.Stājas spēkā: 14.08.2008.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 127, 19.08.2008.
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
179921
14.08.2008
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)