Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr.708

Rīgā 2007.gada 14.novembrī (prot. Nr.64 33.§)

Par Aizsardzības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam

 

1. Apstiprināt Aizsardzības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam (turpmāk - stratēģija).

2. Stratēģiju 2007. un 2008.gadā īstenot piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros. Jautājumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu 2009.gadam izskatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu kārtējam gadam.

3. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2006.gada 4.oktobra rīkojumu Nr.768 "Par Aizsardzības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 160.nr.).

Ministru prezidents A.Kalvītis

Aizsardzības ministrs A.Slakteris


 

(Ministru kabineta

2007.gada 14.novembra rīkojums Nr.708)

Aizsardzības ministrijas darbības stratēģijas 2007.-2009.gadam

kopsavilkums

Aizsardzības ministrijas darbības stratēģija 2007.-2009.gadam ir tiešās pārvaldes iestādes vidēja termiņa plānošanas dokuments, kas ietver ministrijas kompetencē esošajos politikas plānošanas dokumentos noteiktos mērķus, politikas rezultātus un pamatojas uz Aizsardzības ministrijas nolikumā noteiktajām funkcijām un uzdevumiem.

Atbilstoši Ministru kabineta 2002.gada 12.marta noteikumu Nr.111 "Ministru kabineta kārtības rullis" 4.pielikumam politikas joma, uz kuru attiecas projekts, ir aizsardzības politika.

Aizsardzības ministrijas darbības stratēģija pamatojas uz Valsts aizsardzības koncepciju, Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa attīstības plānu, Nacionālo bruņoto spēku vidēja termiņa attīstības plānu un ikgadējām aizsardzības ministra vadlīnijām valsts aizsardzības sistēmas attīstībai un budžeta plānošanai un ietver mehānismus šo prioritāšu īstenošanai.

Aizsardzības ministrijas darbības virs­mērķis ir valsts neatkarības, teritoriālās nedalāmības un pilsoņu drošības garantēšana. Aizsardzības ministrijas darbības virzieni ir aizsardzības politikas administrēšana, Nacionālo bruņoto spēku spēju attīstība, sabiedrības informēšana un līdzdalības veicināšana valsts aizsardzības jautājumos.

Saskaņā ar Aizsardzības ministrijas darbības virzieniem ir noteiktas šādas vidēja termiņa prioritātes:

- paaugstināt militārā un ar valsts aizsardzību saistītā civilā personāla profesionalitāti, izveidojot efektīvu personāla atlases un apmācības sistēmu, kā arī nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu un sociālās garantijas;

- veicināt Latvijas zinātnieku, kā arī uzņēmēju potenciāla izmantošanu aizsardzības sistēmas attīstībā;

- sniegt atbalstu valstīm, kuras vēlas veikt aizsardzības sistēmas reformu un izmantot Ziemeļatlantijas līguma organizācijas pieredzi, īpašu uzmanību veltot Dienvidkaukāza reģionam, Moldovai un Ukrainai;

- konsekventi plānot bruņoto spēku attīstību un nodrošināt efektīvu budžeta līdzekļu izlietojuma kontroli;

- attīstīt Zemessardzi, kura sniegtu atbalstu Nacionālo bruņoto spēku profesionālajām vienībām, nodrošinātu valsts teritorijas aizsardzību un sniegtu atbalstu civilajai sabiedrībai;

- turpināt nodrošināt Nacionālo bruņoto spēku vienību dalību starptautiskajās operācijās;

- attīstīt Nacionālo bruņoto spēku pretterorisma spējas un starpinstitūciju sadarbību draudu novēršanai un apkarošanai;

- nodrošināt Nacionālos bruņotos spēkus ar mūsdienīgu bruņojumu un ekipējumu;

- sadarboties ar Baltijas valstīm kolektīvajai aizsardzībai nepieciešamo militāro spēju attīstīšanā un pilnveidošanā;

- atbalstīt patriotisko audzināšanu un pilnveidot militāro zināšanu apguves iespējas vispārizglītojošajās skolās un civilajās augstskolās;

- īstenot sabiedrības informēšanas kampaņu.

Detalizēta informācija par Aizsardzības ministrijas darbības stratēģijā noteikto mērķu sasniegšanai veicamajiem pasākumiem ir iekļauta Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa attīstības plānā, Nacionālo bruņoto spēku vidēja termiņa attīstības plānā un ikgadējās aizsardzības ministra vadlīnijās valsts aizsardzības sistēmas attīstībai, kā arī citos politikas plānošanas dokumentos.

Aizsardzības ministrijas darbības virzienus īsteno ar septiņu budžeta programmu starpniecību (valsts aizsardzības politikas īstenošana, militārpersonu pensiju fonds, sabiedrības informēšana un iesaistīšana aizsardzības jautājumos, valsts drošības aizsardzība (klasificēta sadaļa), aizsardzības īpašumu pārvaldīšana, Nacionālie bruņotie spēki (ar apakšprogrammām) un ģeodēzija un kartogrāfija).

Atbilstoši Ministru kabineta 2002.gada 12.marta noteikumiem Nr.111 "Ministru kabineta kārtības rullis" katru gadu pirms budžeta plānošanas uzsākšanas stratēģija tiek aktualizēta, iekļaujot tajā ikgadējās jaunās politikas iniciatīvas un pasākumus ministrijas darbības spēju uzlabošanai.

Aizsardzības ministrs A.Slakteris

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Aizsardzības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 708Pieņemts: 14.11.2007.Stājas spēkā: 14.11.2007.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 184, 15.11.2007.
Saistītie dokumenti
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
  • Politikas plānošanas dokuments
166365
14.11.2007
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)