Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Finanšu ministrijas lēmums Nr.177

Rīgā 2007.gada 11.oktobrī

Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus""

 

Finanšu ministrija izskatīja Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 12.septembra atzinumu Nr.17-2007/186 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"", biedrības iesniegtās atskaites par 2006.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību un uzsāka lietu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"".

Finanšu ministrija, pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2005.gada 31.marta atzinumu Nr.8-2005/42, 2005.gada 6.aprīlī pieņēma lēmumu Nr.40 "Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa piešķiršanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus""" šādiem sabiedriskā labuma darbības veidiem - sporta atbalstīšanai un izglītības veicināšanai.

Sabiedriskā labuma komisija 2006.gada 13.decembra sēdē nolēma un sniedza atzinumu Nr.26-2006/518 par minētās biedrības atskaitēm par 2005.gadā veikto sabiedriskā labuma darbību, saskaņā ar kuru Finanšu ministrija izteica brīdinājumu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"" par to, ka 2005.gadā saņemtos ziedojumus tā izlietojusi, nododot tos komercsabiedrībām. Papildus Finanšu ministrija norādīja, ja turpmāk netiks ievērots izteiktais brīdinājums par ziedojuma izlietojumu, tiks izskatīts jautājums par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu.

Sabiedriskā labuma komisija 2007.gada 12.septembra sēdē, izvērtējot biedrības "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"" iesniegtās atskaites par sabiedriskā labuma darbību 2006.gadā, konstatēja, ka tā saņemtos finanšu līdzekļus un mantas atkārtoti izlietojusi komercsabiedrību darbības vai atsevišķu komerciālu pasākumu veikšanai, tādējādi veicinot komercdarbību, kā arī to, ka ziedotie mērķziedojumi galvenokārt izmantoti ziedotāju vai ar tiem saistīto personu interešu un vajadzību apmierināšanai, apmaksājot grāmatu, kas tika dāvinātas ziedotāja klientiem, izdošanu. Iepriekš minētais ir pretrunā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.pantā reglamentēto sabiedriskā labuma darbību, kas nedrīkst būt vērsta uz biedrības dibinātāju un biedru, kā arī ar tiem saistīto personu interešu un vajadzību apmierināšanu, un šī likuma 11.panta piektajā daļā noteikto aizliegumu nodot bez atlīdzības ziedotos līdzekļus komercdarbības veicināšanai. Tādēļ Sabiedriskā labuma komisija atzina, ka biedrības "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"" darbība neatbilst sabiedriskā labuma darbības būtībai, un ieteica Finanšu ministrijai pieņemt lēmumu par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"".

Tā kā biedrība "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"" savā darbībā atkārtoti būtiski pārkāpusi Sabiedriskā labuma organizāciju likuma normas un ir veikusi darbību, kas minētā likuma izpratnē nav uzskatāma par sabiedriskā labuma darbību, un pamatojoties uz Sabiedriskā labuma komisijas 2007.gada 12.septembra atzinumu Nr.17-2007/186, Finanšu ministrija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 14.panta pirmās daļas 1. un 4.punktu nolemj atņemt sabiedriskā labuma organizācijas statusu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, mākslas un izglītības jaunrades biedrība "Juventus"" (reģ. Nr.40008019171, juridiskā adrese: Rīga, Raiņa bulvāris 19).

Atbilstoši Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 2.panta pirmajai daļai sabiedriskā labuma organizāciju mērķis ir darbība, kas sniedz nozīmīgu labumu sabiedrībai vai kādai tās daļai. Turklāt ziedotie līdzekļi, kuriem tiek piemēroti nodokļu atvieglojumi saskaņā ar nodokļus reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem, faktiski ir valsts budžetā neienākušie nodokļu maksājumi. Pamatojoties uz iepriekš minēto, šis administratīvais akts spēkā stājas Administratīvā procesa likuma 70.panta pirmās daļas noteiktajā kārtībā un, šo administratīvo aktu pārsūdzot, tā darbība netiek apturēta saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 185.panta ceturtās daļas 3.punktu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu un 79.panta pirmo daļu šo lēmumu viena mēneša laikā var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā (Rīgā, Antonijas ielā 6, LV-1010).

Finanšu ministrijas valsts sekretāre I.Krūmane

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanu biedrībai "Latvijas Universitātes kultūras, .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Finanšu ministrija Veids: lēmums Numurs: 177Pieņemts: 11.10.2007.Stājas spēkā: 11.10.2007.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 170, 23.10.2007.
Saistītie dokumenti
  • Citi saistītie dokumenti
  • Ārējās saites
165051
11.10.2007
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)