Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta rīkojums Nr.550

Rīgā 2007.gada 29.augustā (prot. Nr.47 27.§)

Par Zemkopības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam

1. Apstiprināt Zemkopības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam.

2. Zemkopības ministrijas darbības stratēģija 2008.gadā īstenojama piešķirto valsts budžeta līdzekļu ietvaros.

3. Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu Zemkopības minis­trijai jauno politikas iniciatīvu īstenošanai 2008.gadā un turpmākajos gados izskatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu kārtējam gadam.

4. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2006.gada 30.augusta rīkojumu Nr.660 "Par Zemkopības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam" (Latvijas Vēstnesis, 2006, 140.nr.).

Ministru prezidenta vietā - finanšu ministrs O.Spurdziņš

Zemkopības ministrs M.Roze

(Ministru kabineta

2007.gada 29.augusta rīkojums Nr.550)

Zemkopības ministrijas darbības stratēģijas 2007.-2009.gadam

kopsavilkums

Zemkopības ministrijas (turpmāk - ministrija) darbības stratēģija 2007.-2009.gadam (turpmāk - stratēģija) ir ministrijas vidēja termiņa darbības plānošanas dokuments, kurā atspoguļoti ministrijas mērķi, darbības virzieni, to īstenošanas programmas un nepieciešamais finansējums.

Stratēģija izstrādāta saskaņā ar Latvijas Republikā pieņemtajiem valsts attīstības politikas plānošanas dokumentiem, normatīvajiem aktiem, kā arī ministrijas kompetencē esošo nozaru attīstības politikām, to plānošanas dokumentiem un tiesību aktos ietvertajām normām. Ar savu darbību kompetences nozarēs ministrija centīsies īstenot šajos dokumentos ietvertās prioritātes.

Stratēģija ietver ministrijas līdzšinējās darbības vides un spēju novērtējumu, misijas un vidēja termiņa mērķu definējumu un rīcības plānu šo mērķu sasniegšanai. Rīcības plāns un tam attiecināts finansējums ir veidots atbilstoši budžeta programmu izstrādes principam. Katrai budžeta programmai ir mērķis, kas pamato programmas īstenošanas nepieciešamību, un noteikti ietekmes (politikas rezultātu) rādītāji un darbības rezultātu rādītāji, kas raksturo mērķa sasniegšanas izpildi no 2006. līdz 2010.gadam. Budžeta programmu ietvaros papildus izvirzītas jaunas politikas iniciatīvas, kā arī pamatota programmas īstenošanai nepieciešamās administratīvās spējas pilnveidošana. Vienkopus atspoguļojot ministrijas vidēja termiņa darbības mērķus un rīcības plānu (programmas) šo mērķu sasniegšanai, stratēģija nodrošina ministrijas kompetences nozaru politikas plānošanas dokumentu un to īstenošanai veicamo pasākumu sasaisti ar pieejamo un nepieciešamo budžeta finansējumu.

Atbilstoši ministrijas nolikumam un valdības deklarācijai ministrijas kompetences nozares ir lauksaimniecība, pārtikas aprite, lauku attīstība, kā arī meža un zivsaimniecības nozares. Ministrija izstrādā šo nozaru politiku, organizē un uzrauga to īstenošanu, kā arī pārstāv šo nozaru intereses valsts attīstības un citu nozaru politikas dokumentos.

Ministrijas misija (virsmērķis) ir rūpēties par drošu pārtiku iedzīvotājiem, sekmēt laukos dzīvojošo cilvēku labklājību un nodrošināt priekšnoteikumus ilgtspējīgai Latvijas dabas resursu apsaimniekošanai. Ministrijas pamatvērtība ir cilvēki - nozarē strādājošie un sabiedrība kopumā.

Ministrija tai deleģēto funkciju izpildi un izvirzītā mērķa sasniegšanu (misijas izpildi) nodrošinās, īstenojot piecus darbības virzienus:

1) pārtikas drošums un kvalitāte, dzīvnieku veselība;

2) lauku uzņēmējdarbības attīstības veicināšana;

3) cilvēkresursu attīstības veicināšana laukiem;

4) dabas resursu ilgtspējības saglabāšana;

5) nozaru pārvaldība.

Darbības virzieni tiks īstenoti ar deviņām budžeta programmām un tām pakārtotām apakšprogrammām:

• Pārtikas drošība un kvalitāte, dzīvnieku veselība

• Valsts atbalsts lauksaimniecības un lauku attīstībai, sabiedriskā finansējuma administrēšana un valsts uzraudzība lauksaimniecībā:

- Valsts atbalsts lauksaimniecības un lauku attīstībai

- Sabiedriskā finansējuma administrēšana un valsts uzraudzība lauksaimniecībā

- Atbalsts biodegvielas ražošanas veicināšanai

• Eiropas Savienības fondu finansējums lauku, lauksaimniecības un zivsaimniecības attīstībai:

- Eiropas Savienības fondu pasākumu finansēšana

- Atmaksas valsts pamatbudžetā par Eiropas Savienības fondu finansējumu

• Cilvēkresursu attīstība:

- Augstākā izglītība

- Kultūra

- Zinātne

- Dotācija sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" lauku konsultatīvai un informācijas apmaiņas sistēmai un tālākizglītībai

• Meža resursu ilgtspējības saglabāšana:

- Meža resursu valsts uzraudzība

- Valsts atbalsta pasākumi meža nozarē

• Zivju resursu ilgtspējības saglabāšana:

- Zivju izmantošanas regulēšana, atražošana un izpēte

- Zivju fonds

• Zemes resursu ilgtspējības saglabāšana

• Kultūraugu un lauksaimniecības dzīvnieku resursu aizsardzība, saglabāšana un aprites uzraudzība

• Politikas plānošana, īstenošana un uzraudzība

Stratēģiju plānots aktualizēt katru gadu budžeta plānošanas procesā. Stratēģija tiks īstenota ar ministrijas un tās padotībā esošo institūciju ikgadējo darba plānu starpniecību, tās īstenošanu un uzraudzību nodrošinās ieceltie darbības virzienu vadītāji - valsts sekretāra vietnieki un programmu vadītāji - departamentu direktori. Savukārt kā pārskata sniegšanas instrumenti tiks izmantoti pārskati par darba plānu izpildi, gada publiskais pārskats un ikgadējais ziņojums Ministru kabinetam par piešķirto valsts budžeta līdzekļu izlietojumu, politiku un darbības rezultatīvo rādītāju izpildi. Iekšējā audita departaments saskaņā ar iekšējā audita stratēģisko plānu veiks iekšējos auditus par dažādiem darbības stratēģijas īstenošanas un uzraudzības nodrošināšanas aspektiem.

Lai nodrošinātu deleģēto funkciju izpildi pilnā apmērā, ministrija ir apkopojusi informāciju par papildus nepieciešamajiem administratīvās spējas resursiem un finanšu resursiem. Stratēģijā minēto darbības virzienu īstenošanai pilnā apmērā papildus nepieciešamie finanšu resursi tiks pieprasīti likumprojektā "Par valsts budžetu 2008.gadam".

Aktualizēta šāda Zemkopības ministrijas darbības stratēģijā 2007.-2009.gadam (apstiprināta ar Ministru kabineta 2006.gada 30.augusta rīkojumu Nr.660 "Par Zemkopības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam") ietvertā informācija:

1. Stratēģijas īstenošanas programmu daļā precizēti:

• darbības rezultāti, faktiskie rādītāji 2006.gadā, 2007., 2008., 2009. un 2010.gadā plānotie rādītāji, novērtējot jaunās politikas iniciatīvas, kas atspoguļotas rādītāju sasniegšanas A un B scenārijos;

• esošās un noteiktas jaunas jaunās politikas iniciatīvas 2008., 2009. un 2010.gadam;

• visu programmu sadaļa "Programmas finansējums" atbilstoši likumā "Par valsts budžetu 2007.gadam" noteiktajam.

2. Izveidota jauna apakšprogramma "Dotācija sabiedrībai ar ierobežotu atbildību "Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs" lauku konsultatīvai un informācijas apmaiņas sistēmai un tālākizglītībai".

3. Stratēģijas 1.pielikumā precizēts jauno politikas iniciatīvu saraksts prioritārā secībā.

4. Stratēģijai pievienots paskaidrojuma raksts par veiktajām izmaiņām un to pamatojums.

Zemkopības ministrs M.Roze

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Zemkopības ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 550Pieņemts: 29.08.2007.Stājas spēkā: 29.08.2007.Zaudē spēku: 06.05.2009.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 141, 31.08.2007.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
162519
29.08.2007
85
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"