Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr.216

Rīgā 2007.gada 20.aprīlī (prot. Nr.23 26.§)

Par Ārlietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam

 

1. Apstiprināt Ārlietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam (turpmāk - stratēģija).

2. Jautājumu par papildu valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu stratēģijas īstenošanai turpmākajos gados izskatīt Ministru kabinetā vienlaikus ar visu ministriju un citu centrālo valsts iestāžu vidēja termiņa budžeta prioritāšu pieteikumiem, sagatavojot valsts budžeta projektu 2008.gadam un turpmākajiem gadiem.

Ministru prezidenta vietā - aizsardzības ministrs A.Slakteris

Ārlietu ministra vietā - kultūras ministre H.Demakova

 

(Ministru kabineta

2007.gada 20.aprīļa rīkojums Nr.216)

Ārlietu ministrijas darbības stratēģijas 2007.-2009.gadam kopsavilkums

Ārlietu ministrijas darbības stratēģija 2007.-2009.gadam (turpmāk - stratēģija) ir ministrijas vidēja termiņa politikas plānošanas dokuments, kas ietver ministrijas mērķus, darbības virzienus, to īstenošanas programmas un nepieciešamo finansējumu. Šis dokuments atspoguļo Latvijas diplomātiskā un konsulārā dienesta darbību turpmākajos trijos gados.

Ministru kabineta 2006.gada 6.jūnija rīkojums Nr.417 "Par Latvijas ārpolitikas pamatnostādnēm 2006.-2010.gadam" (turpmāk - ārpolitikas pamatnostādnes) ir 1995.gadā izstrādātās ārlietu koncepcijas "Latvijas ārpolitikas pamatvirzieni līdz 2005.gadam" turpinājums.

Savukārt stratēģija ir ārpolitikas pamatnostādņu īstenošanas dokuments un rīcības plāns. Tas ir dokuments, kas samēro ministrijas darbības prioritātes un budžetu.

Latvijas ārlietu plānošanu pastāvīgi ietekmē strauji mainīgā vide ārpus valsts robežām. Mūsu dalība Eiropas Savienībā nosaka to, ka Latvijas iekšpolitika iegūst arvien lielāku nozīmi ārpolitikas sekmīgā īstenošanā. Daudzu nozaru ministriju lēmumi izriet no diskusijām Eiropas Savienības līmenī, tāpēc būtiski pieaug citu ministriju atbildība par to, lai diskusijas Eiropas Savienībā par konkrētām politikām, kas tieši saistītas ar Eiropas Savienības iedzīvotāju ikdienu un drošību, ļautu rast risinājumus, kas atbilst Latvijas sabiedrības un Eiropas Savienības sekmīgas attīstības interesēm. Ārlietu ministrijai šajā procesā ir svarīga koordinējoša loma.

Ministrijas ārpolitikas galvenie rīcības virzieni tiek īstenoti ar šādu budžeta programmu starpniecību:

Ārlietu pārvalde;

Iemaksas starptautiskajās organizācijās;

Latvijas institūts;

Attīstības sadarbības projekti un starp­tautiskā palīdzība.

Stratēģijas programmu "Ārlietu pārvalde" veido divas apakšprogrammas - "Centrālais aparāts" un "Diplomātiskās misijas ārvalstīs".

Ministrija ir nolēmusi 2008.gada budžetā mainīt programmas "Ārlietu pārvalde" apakšprogrammu sadalījumu, atsakoties no atsevišķas apakš­programmas "Konsulārais nodrošinājums". Turpmāk konsulārā politika būs viens no apakšprogrammas "Centrālais aparāts" darbības virzieniem.

Stratēģiju plānots aktualizēt katru gadu budžeta plānošanas procesā. Lai īstenotu stratēģiju, ministrija un tās padotībā esošās institūcijas katru gadu izstrādās darba plānus, savukārt par pārskatu sniegšanas instrumentiem tiks izmantoti pārskati par darba plānu izpildi un gada publiskie pārskati. Stratēģijas izpilde tiks kontrolēta sadarbībā ar ministrijas Iekšējā audita nodaļu.

2007.gadā ministrija turpinās darbu pie ārpolitikas prioritāro uzdevumu samērošanas ar budžeta plānošanu. Šajā procesā tiks formulēti diplomātiskā un konsulārā dienesta darbības plānošanas cikli un veikta atbilstoša finanšu analīze. Tas ļaus sekmīgāk piemēroties Latvijas valstī iecerētajai vidēja termiņa budžeta plānošanai.

Ņemot vērā to, ka ārpolitikas pamatnostādnes un stratēģija daļēji nesakrīt darbības laika ziņā, ir jāizstrādā plāns, kas nosaka atbildību par nākamo dokumentu - stratēģijas 2010.-2013.gadam un ārpolitikas pamatnostādņu pēc 2010.gada (nosacīts dokumenta nosaukums) - izstrādi, kā arī minēto dokumentu projektu izstrādes kārtību (nosakot, kādā veidā un secībā tas darāms).

Šobrīd nav iespējams paredzēt, kad jāsāk izstrādāt jaunais dokuments - ārpolitikas pamatnostādnes pēc 2010.gada. Varam pieņemt, ka to izstrādāšanai būs nepieciešami vismaz divi gadi, tādēļ darbu vajadzētu sākt 2008.gadā.

Ārlietu ministra vietā - kultūras ministre H.Demakova

 

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Ārlietu ministrijas darbības stratēģiju 2007.-2009.gadam Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 216Pieņemts: 20.04.2007.Stājas spēkā: 27.04.2007.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 66, 24.04.2007.
Saistītie dokumenti
  • Politikas plānošanas dokuments
156220
27.04.2007
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)