Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Pašvaldību revīzijas departaments

Kolēģijas lēmums Nr.5.1-2-259/99 Rīgā 1999.gada 23.novembrī

Par rīcību ar pašvaldības un valsts mantu (arī finansu līdzekļiem) Valkas rajona Ēveles pagasta padomē

Valsts kontroles Pašvaldību revīzijas departamenta kolēģija šādā sastāvā: padomes locekle, departamenta direktora pienākumu izpildītāja Dz.Ceihnere un kolēģijas locekļi J.Rumkovskis, A.Svirido un A.Zuitiņa izskatīja revīzijas rezultātus par rīcību ar pašvaldības un valsts mantu (arī finansu līdzekļiem) 1997. un 1998.gadā Valkas rajona Ēveles pagasta padomē un

konstatēja:

1. Ēveles pagasta padomē nav ievērotas likuma "Par pašvaldībām" prasības - revīzijas komisija nav veikusi nevienu finansiāli saimnieciskās darbības revīziju, finansu revīziju veikšanai un finansu pārskatu sagatavošanai nav uzaicinājusi auditorfirmu vai zvērinātu revidentu.

2. Pagasta padome nepilnīgi ievēro likuma "Par sociālo palīdzību" prasības. Plānojot izdevumus sociālajai nodrošināšanai, nav noteikti sociālā pabalsta veidi un izsniedzamā pabalsta apmērs.

3. Ēveles pagasta padomes grāmatvedības kārtošanā nav ievērotas likuma "Par grāmatvedību" un citu tiesību aktu prasības:

• grāmatvedības reģistri netiek kārtoti divkāršā ieraksta sistēmā;

• nav izstrādāts grāmatvedības kontu plāns;

• 1998.gada grāmatvedības pārskatā nav uzrādīti pamatlīdzekļi par summu Ls 103 706, tajā skaitā zeme un mežs 202,7 ha platībā;

• 1998.gada grāmatvedības pārskatā zembilances kontā nav uzrādīts z/s "Čamatas" bezcerīgais debitoru parāds Ls 4 566,54;

• kases ieņēmumu un izdevumu orderi netiek reģistrēti orderu reģistrācijas žurnālā;

• nav veiktas pēkšņās kases revīzijas.

4. No 1992.gada līdz 1998.gada 1.februārim par Ēveles pagasta padomes galveno grāmatvedi, vienlaikus pildot kasieres pienākumus, strādāja S.Baldiņa. No 1998.gada 1.februāra S.Baldiņa strādāja tikai par kasieri. Revīzijas laikā kasē konstatēts naudas līdzekļu iztrūkums Ls 782,40. Ēveles pagasta padomes priekšsēdētāja ar 1999.gada 30.jūlija rīkojumu Nr.15-k atbrīvoja kasieri S.Baldiņu no darba. 1999.gada 24.augustā S.Baldiņa padomē iesniegusi skaidrojumu, ka viņa apņemas atmaksāt iepriekš minēto iztrūkumu līdz 2001.gada 1.janvārim.

Pārējie pārkāpumi, kuri pieļauti rīcībā ar pašvaldības un valsts mantu (arī finansu līdzekļiem) un minēti revīzijas atzinumā, novēršami, sakārtojot grāmatvedības uzskaiti un veicot citus pasākumus.

Kolēģijas sēdē piedalījās un paskaidrojumus sniedza Ēveles pagasta padomes priekšsēdētāja I.Gaumane.

Pamatojoties uz likuma "Par Valsts kontroli" 32.pantu un likuma "Valsts kontroles revīzijas reglaments" 59. un 64. pantu, Pašvaldību revīzijas departamenta kolēģija

nolēma:

1. Ieteikt revīzijas rezultātus izskatīt Valkas rajona Ēveles pagasta padomes sēdē un novērst pārkāpumus, kādi konstatēti, rīcībā ar pašvaldības un valsts mantu (arī finansu līdzekļiem). Par veiktajiem pasākumiem konstatēto trūkumu novēršanā informēt Valsts kontroli līdz 1999. gada 31. decembrim.

2. Slēgt revīziju lietā Nr.5.1-2-259/99.

Lēmumu var pārsūdzēt Valsts kontroles padomē mēneša laikā no lēmuma paziņošanas dienas, iesniedzot sūdzību Pašvaldību revīzijas departamentā.

Padomes locekle, departamenta direktora pienākumu izpildītāja Dz.Ceihnere

Kolēģijas locekļi: J. Rumkovskis, A.Svirido, A. Zuitiņa

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par rīcību ar pašvaldības un valsts mantu (arī finansu līdzekļiem) Valkas rajona Ēveles pagasta .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Valsts kontrole Veids: lēmums Numurs: 5.1-2-259/99Pieņemts: 23.11.1999.Stājas spēkā: 23.11.1999.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 446/451, 30.12.1999.
15063
23.11.1999
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"