Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta rīkojums Nr.602

Rīgā 1999.gada 23.decembrī (prot. Nr. 71, 14.§)

Par Latvijas Universitātes un Latvijas Medicīnas akadēmijas reorganizācijas programmas īstenošanu

1. Uzsākt nepieciešamās juridiskās un administratīvās darbības saskaņā ar Augstskolu likuma 11.pantu notiekošajā Latvijas Medicīnas akadēmijas (turpmāk - akadēmija) pievienošanā Latvijas Universitātei (turpmāk - universitāte) un abu augstskolu reorganizācijā, ņemot par pamatu ar Ministru kabineta 1999.gada 20.augusta rīkojumu Nr.388 "Par Latvijas Universitātes un Latvijas Medicīnas akadēmijas reorganizācijas komisiju" izveidotās reorganizācijas komisijas izstrādāto Latvijas Medicīnas akadēmijas pievienošanas Latvijas Universitātei un abu augstskolu reorganizācijas programmu (turpmāk - reorganizācijas programma).

2. Lai detalizēti izstrādātu universitātes attīstības programmu, universitātes Senāta veidotajā Attīstības komisijā iekļaut akadēmijas Senāta deleģētus pārstāvjus.

3. Lai saskaņotu ar akadēmijas pievienošanu universitātei un ar abu augstskolu reorganizāciju saistītos darbus, izveidot universitātes Senāta komisiju. Komisijā iekļaut akadēmijas Senāta deleģētus pārstāvjus atbilstoši adekvātām universitātes Satversmē paredzētajām pārstāvniecības normām.

4. Pēc akadēmijas juridiskās pievienošanas universitātei papildināt universitātes Satversmes sapulces sastāvu un Senātu ar akadēmijas pārstāvjiem atbilstoši universitātes Satversmē paredzētajām pārstāvniecības normām.

5. Universitātes organizatorisko struktūru veidot saskaņā ar reorganizācijas programmā paredzēto universitātes fakultāšu integrāciju lielās funkcionālās vienībās ar kopīgu bibliotēku un centralizētām apkalpojošajām struktūrām. Funkcionālo vienību nosaukumus apstiprināt universitātes Satversmes sapulcē.

6. Akadēmijai tiek saglabāts universitātes Senāta apstiprināts publisko tiesību juridiskās personas statuss. Par pārējo lielo funkcionālo vienību juridisko statusu lemt universitātes Satversmes sapulcē. Funkcionālo vienību sastāvā esošie zinātniskie institūti var saglabāt juridisko patstāvību.

7. Funkcionālās vienības vadītāju ievēlēt atbilstošās funkcionālās vienības domē un apstiprināt universitātes Senātā un Izglītības un zinātnes ministrijā.

8. Latvijas Universitātes un Latvijas Medicīnas akadēmijas reorganizācijas komisijai sadarbībā ar universitātes Senāta komisiju izstrādāt un līdz 2000.gada 31.janvārim iesniegt izglītības un zinātnes ministram detalizētu rīcības plānu akadēmijas pievienošanai universitātei un abu augstskolu reorganizācijai, kurā:

8.1. līdz 2000.gada 15.martam izstrādāt Latvijas Universitātes uzņemšanas noteikumus 2000./2001.akadēmiskajā gadā;

8.2. nodrošināt akadēmijas darbinieku un studējošo pārstāvju pilntiesīgu piedalīšanos universitātes rektora vēlēšanās 2000.gada maijā;

8.3. līdz 2000.gada 20.augustam nodrošināt akadēmijas pievienošanu universitātei un visu universitātes fakultāšu un zinātnisko institūciju integrāciju lielajās funkcionālajās vienībās;

8.4. sagatavot priekšlikumus par grozījumiem likumā "Par valsts budžetu 2000.gadam", kuros paredzēt, ka akadēmijas finansēšanai piešķirtie līdzekļi ar 2000.gada 1.septembri pārdalāmi starp Labklājības ministriju un Izglītības un zinātnes ministriju;

8.5. norādīt juridisko, organizatorisko, tehnisko un finansiālo pasākumu izpildes termiņus un atbildīgās personas.

9. Izglītības un zinātnes ministram saskaņot ar labklājības ministru rīcības plānu akadēmijas pievienošanai universitātei un abu augstskolu reorganizācijai un iesniegt to Ministru kabinetā.

10. Lai novērstu studiju programmu sadrumstalotību un dublēšanos:

10.1. Augstākās izglītības padomei izstrādāt studiju programmu noteikumus augstskolām un līdz 2000.gada 31.janvārim iesniegt apstiprināšanai Izglītības un zinātnes ministrijā;

10.2. universitātes Senāta komisijai saskaņā ar reorganizācijas programmā paredzētajiem pārstāvniecības principiem izveidot ekspertu darba grupas, lai izskatītu universitātes un akadēmijas studiju programmas, kuras dublējas, izvērtētu to atbilstību Augstākās izglītības padomes izstrādātajiem noteikumiem un, ja nepieciešams, tās apvienotu, un, sākot ar 2000./2001.akadēmisko gadu, pārtraukt studentu uzņemšanu noteikumiem neatbilstošajās studiju programmās;

10.3. universitātes Senātam organizēt universitātes studiju programmu analīzi, noteikt to atbilstību Augstākās izglītības padomes izstrādātajiem noteikumiem, apvienot studiju programmas, kuras dublējas, un, sākot ar 2000./2001.akadēmisko gadu, pārtraukt studentu uzņemšanu noteikumiem neatbilstošajās studiju programmās;

10.4. nodrošināt iespēju turpināt un pabeigt studijas uzsāktajās studiju programmās universitātē un akadēmijā studējošajiem.

 

Ministru prezidents A.Šķēle

Izglītības un zinātnes ministrs M.Vītols

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Latvijas Universitātes un Latvijas Medicīnas akadēmijas reorganizācijas programmas īstenošanu Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 602Pieņemts: 23.12.1999.Stājas spēkā: 23.12.1999.Zaudē spēku: 06.11.2002.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 443, 28.12.1999.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
14914
23.12.1999
85
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"