Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeimas Prezidija lēmums

Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem

2000. gada 14. decembrī pulksten 17

Saeimas Prezidijs nolemj:

Izziņot jautājumus, uz kuriem tiks sniegtas atbildes 2000. gada 14. decembrī pulksten 17.

1. Dokuments, reģ. Nr. 79

Deputātu B.Cileviča, M.Lujāna, J.Sokolovska, A.Klementjeva un J.Plinera jautājums

LR Ministru prezidentam A.Bērziņa kungam:

Par nelikumīgo atteikumu dzīvokļu privatizācijai un Satversmes tiesas 2000. gada 31. oktobra sprieduma izpildi

Augsti godātais A.Bērziņa kungs!

Š.g. 31. oktobrī Satversmes tiesa ar savu spriedumu atzina par likumam neatbilstošiem un spēkā neesošiem no izdošanas brīža Ministru kabineta rīkojumus Nr. 128 (1999. gada 18. martā) un Nr. 717 (1995. gada 23. novembrī). Līdz ar šā sprieduma pieņemšanu tika novērsti jebkuri formāli šķēršļi dzīvokļu privatizācijai valsts dzīvojamā mājā Rīgā, Elizabetes ielā 57. Neskatoties uz šo Satversmes tiesas spriedumu, valsts akciju sabiedrības "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadība joprojām atsakās izsniegt šīs mājas iedzīvotājiem izziņas, kas ir nepieciešamas privatizācijas procedūras uzsākšanai, atsaucoties uz nepieciešamību pieņemt kādu speciālu MK lēmumu. Šī atruna ir tikpat nelikumīga kā VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" iepriekšējā rīcība, ko Satversmes tiesa atzina par likumam neatbilstošu. Saskaņā ar likuma "Par valsts un pašvaldību dzīvojamo māju privatizāciju" normām nekādi speciāli MK lēmumi nav vajadzīgi, lai nodotu valsts daudzdzīvokļu mājās esošos dzīvokļus īpašumā līdz dzīvojamās mājas privatizācijai. Tādējādi VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadība turpina pārkāpt mājas Rīgā, Elizabetes ielā 57, iedzīvotāju tiesības, ignorējot Satversmes tiesas spriedumu.

Šajā sakarā lūdzam Jūs atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Vai Jūs esat informēts par Satversemess tiesas spriedumu un VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadības tālāko rīcību šajā jautājumā?

2. Vai Jūs neuzskatāt par vajadzīgu, izmantojot savas pilnvaras, panākt, lai VAS "Diplomātiskā servisa aģentūra" vadība ievērotu likumā paredzētās Latvijas iedzīvotāju tiesības (piem., ar minētās VAS pilnvarnieku palīdzību), kā arī tiktu sodītas amatpersonas, kas ir vainīgas cilvēktiesību pārkāpumos?

3. Vai jūs atbalstāt praksi, ka neizīrētie un speciāli no īrniekiem atbrīvotie dzīvokļi valsts īpašumā esošajās dzīvojamās mājās tiek piešķirti nevis maznodrošinātām personām, bet augsti stāvošām amatpersonām (piem., mājā Elizabetes ielā 57 - ārlietu ministram I.Bērziņam)? Vai tiek plānota citu dzīvokļu piešķiršana šajā mājā citām valdības amatpersonām vai Saeimas deputātiem?

 

2. Dokuments, reģ. Nr. 81

Deputātu I.Burvja, E.Baldzēna, L.Bojāra, O.Zvejsalnieka, V.Lauska jautājums

Latvijas Republikas ekonomikas ministram Aigaram Kalvītim:

Par VAS "Latvenergo" valsts pilnvarnieku izvēli

Pamatojoties uz masu saziņas līdzekļos iegūto nepilnīgo informāciju, lūdzam atbildēt uz šādiem jautājumiem:

1. Kāds ir likumīgais pamats VAS "Latvenergo", kas ir valsts, nevis valdības partiju īpašums, veidot politisku pārvaldi valsts pilnvarnieku un padomes personā? Atbildē lūdzam norādīt konkrētas likuma normas, kas to nosaka.

2. Kāpēc šīs personas tiek izraudzītas pēc partijiskās piederības valdības koalīcijai, nevis pēc profesionālisma principiem atklāta konkursa rezultātā?

3. Kāpēc par valsts pilnvarniekiem tiek ieceltas personas, kuras neievēro likumus: nevar pierādīt savu deklarēto skaidras naudas uzkrājumu izcelsmi, ir pārkāpušas Korupcijas novēršanas likumu, kā arī agrāk nolaidīgi slēgušas darījumus ("Lattelekom"), ar ko valstij nodarīti ievērojami zaudējumi?

Saeimas priekšsēdētāja vietā

Rīgā 2000. gada 11. decembrī Saeimas priekšsēdētāja biedrs R.Pīks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par atbilžu sniegšanu uz deputātu jautājumiem Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeimas Prezidijs Veids: lēmums Pieņemts: 11.12.2000.Stājas spēkā: 11.12.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 452/453, 14.12.2000.
13591
11.12.2000
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"