Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.2

Rīgā 2006.gada 3.aprīlī

Par instrukcijas apstiprināšanu

 

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju "Par balsošanas pa pastu organizēšanu Saeimas vēlēšanām".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

APSTIPRINĀTA

ar Centrālās vēlēšanu komisijas 2006.gada 3.aprīļa lēmumu Nr.2

Instrukcija
"Par balsošanas pa pastu organizēšanu Saeimas vēlēšanām"

1. Balsošanu pa pastu organizē tajās Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās (turpmāk - pārstāvniecības), kurās pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma Centrālā vēlēšanu komisija izveidos vēlēšanu iecirkņus, kuros varēs balsot arī pa pastu.

2. Vēlētājs, kas vēlas balsot pa pastu, iesniedz iesniegumu par balsošanu pa pastu attiecīgajā pārstāvniecībā. Iesniegumā vēlētājs norāda savu vārdu, uzvārdu, personas kodu un adresi ārvalstī, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli. Vienlaicīgi ar iesniegumu uzrādāma Latvijas pilsoņa pase.

3. Vēlētājs var pieteikties balsošanai pa pastu 5 mēnešus pirms vēlēšanu dienas, bet ne vēlāk kā 3 nedēļas pirms vēlēšanu dienas attiecīgās pārstāvniecības noteiktajā darba laikā.

4. Saņemot iesniegumu par balsošanu pa pastu, pārstāvniecības darbinieks:

1) pēc uzrādītās pases pārbauda tās derīguma termiņu, to, vai iesniedzējs ir Latvijas pilsonis, kurš vēlēšanu dienā ir sasniedzis 18 gadu vecumu, un pārliecinās, ka pasē nav atzīmes par dalību attiecīgās Saeimas vēlēšanās;

2) reģistrē iesniegumu vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu, kurā norāda kārtas numuru, iesnieguma iesniegšanas datumu, vēlētāja vārdu, uzvārdu, personas kodu un adresi ārvalstī, uz kuru nosūtāmi vēlēšanu materiāli;

3) izdara vēlētāja Latvijas pilsoņa pases 9. lappusē (1992.gada parauga pasē -14.lappusē, bet, ja tajā nav vietas atzīmes izdarīšanai, - 12. vai 13.lappusē) atzīmi par attiecīgās Saeimas vēlēšanām;

4) izsniedz iesniedzējam parakstītu izziņu par to, ka attiecīgais vēlētājs ir reģistrēts sarakstā balsošanai pa pastu, kurā norāda vēlētāja vārdu, uzvārdu, reģistrācijas datumu, kārtas numuru, ar kādu vēlētājs reģistrēts, un pārstāvniecības nosaukumu, darbinieka amatu, vārdu un uzvārdu.

5. Ja iesniegums par balsošanu pa pastu iesniegts, neievērojot šajā instrukcijā noteikto termiņu un kārtību, vai iesniedzējs nav vēlētājs, vai arī vēlētāja pasē jau ir atzīme par attiecīgās Saeimas vēlēšanām, pārstāvniecības darbinieks ar motivētu lēmumu atsaka vēlēšanu dokumentu nosūtīšanu.

6. Ja vēlētājam 3.punktā noteiktajā termiņā nav iespējams personiski ierasties pārstāvniecībā, viņš var pieteikties balsošanai pa pastu ar citas personas starpniecību, kura nogādā pārstāvniecībā attiecīgā vēlētāja iesniegumu par balsošanu pa pastu un Latvijas pilsoņa pasi. Šādā gadījumā, reģistrējot vēlētāju sarakstā balsošanai pa pastu, pārstāvniecības darbinieks attiecīgajā ailē sadaļā "piezīmes" ieraksta iesniedzēja vārdu, uzvārdu un viņa personu apliecinošā dokumenta nosaukumu, valsti, kurā tas izdots, dokumenta sēriju un numuru.

7. Vēlētājs, kurš ir reģistrēts balsošanai pa pastu, var mainīt vēlēšanu materiālu saņemšanas adresi, ne vēlāk kā trīs nedēļas pirms vēlēšanu dienas iesniedzot par to iesniegumu attiecīgajā pārstāvniecībā. Pārstāvniecības darbinieks iesniegumā norādīto vēlēšanu materiālu saņemšanas adresi ieraksta vēlētāju saraksta balsošanai pa pastu attiecīgajā ailē sadaļā "piezīmes".

8. Beidzoties termiņam, kad vēlētāji var pieteikties balsošanai pa pastu, pārstāvniecības darbinieks noslēdz vēlētāju sarakstu balsošanai pa pastu.

9. Kad darbu uzsāk vēlēšanu iecirkņa komisija, pārstāvniecības darbinieks tai nodod vēlētāju reģistrācijas dokumentus (vēlētāju sarakstu balsošanai pa pastu, iesniegumus par balsošanu pa pastu, iesniegumus par vēlēšanu materiālu saņemšanas adreses maiņu, pasu spiedogus un citus vēlēšanu dokumentus un materiālus, ja tādi ir).

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

 

 

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par instrukcijas apstiprināšanu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija Veids: lēmums Numurs: 2Pieņemts: 03.04.2006.Stājas spēkā: 06.04.2006.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 56, 06.04.2006.
132277
06.04.2006
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)