Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Centrālās vēlēšanu komisijas lēmums Nr.1

Rīgā 2006.gada 3.aprīlī

Par instrukcijas apstiprināšanu

 

Centrālā vēlēšanu komisija nolemj:

apstiprināt instrukciju "Par vēlēšanu iecirkņu un vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu ārvalstīs Saeimas vēlēšanām".

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

 

APSTIPRINĀTA

ar Centrālās vēlēšanu komisijas 2006.gada 3.aprīļa lēmumu Nr.1

Instrukcija
 "Par vēlēšanu iecirkņu un vēlēšanu iecirkņu komisiju izveidošanu ārvalstīs Saeimas vēlēšanām"

1. Vēlēšanu iecirkņus ārvalstīs pēc Ārlietu ministrijas priekšlikuma Centrālā vēlēšanu komisija izveido Latvijas Republikas diplomātiskajās un konsulārajās pārstāvniecībās (turpmāk - pārstāvniecības).

Saskaņojot ar Ārlietu ministriju, Centrālā vēlēšanu komisija var izveidot vēlēšanu iecirkņus arī citās šim nolūkam piemērotās telpās.

2. Priekšlikumus par to, kurās pārstāvniecībās izveidojami vēlēšanu iecirkņi, kuros varēs balsot arī pa pastu, Ārlietu ministrija iesniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā sešus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanu dienas.

Priekšlikumus par pārstāvniecībām un citām telpām, kurās izveidojami vēlēšanu iecirkņi, bet netiks organizēta balsošana pa pastu, Ārlietu ministrija iesniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā divus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanu dienas.

3. Vēlēšanu iecirkņu komisijas ārvalstīs ieceļ Centrālā vēlēšanu komisija no attiecīgo pārstāvniecību ieteiktajiem Latvijas pilsoņiem. Par vēlēšanu iecirkņa komisijas (turpmāk - iecirkņa komisija) skaitlisko sastāvu Centrālā vēlēšanu komisija vienojas ar attiecīgo pārstāvniecību, tomēr iecirkņa komisijā nedrīkst būt mazāk par trim un vairāk par septiņiem locekļiem.

4. Priekšlikumus par iecirkņa komisijas skaitlisko sastāvu un komisijas locekļu kandidātiem pārstāvniecība ar Ārlietu ministrijas starpniecību iesniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai ne vēlāk kā 50 dienas pirms vēlēšanām.

5. Par iecirkņa komisijas locekļa kandidātu var ieteikt vēlētāju:

1) kurš nav Saeimas deputāts;

2) kurš nav pieteikts par deputāta kandidātu un nav pilnvarots iesniegt deputātu kandidātu sarakstu;

3) kurš nav citas vēlēšanu komisijas vai iecirkņa komisijas loceklis;

4) kurš prot latviešu valodu;

5) kuram ir vismaz vispārējā vidējā izglītība;

6) kurš piekritis darboties iecirkņa komisijā un ir parakstījis 6.punktā minēto pieteikumu.

6. Iecirkņa komisijas locekļa kandidāta pieteikums iesniedzams attiecīgās pārstāvniecības vadītājam. Pieteikumā norādāms iecirkņa komisijas locekļa kandidāta vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese, fiksētā un mobilā tālruņa numurs, faksa numurs, e - pasta adrese, darbavieta un profesija (nodarbošanās), kā arī ziņas par piedalīšanos Latvijas vēlēšanu sagatavošanā un sarīkošanā agrāk. Pieteikumam pievienojams kandidāta parakstīts rakstveida paziņojums, ka viņš:

1) iepazinies ar Saeimas vēlēšanu likumu un likumu "Par pilsētu, rajonu, novadu un pagastu vēlēšanu komisijām un vēlēšanu iecirkņu komisijām" un piekrīt savas kandidatūras pieteikšanai, kā arī savu personas datu apstrādei, kas veicama saskaņā ar šīs instrukcijas prasībām;

2) iecelšanas gadījumā iecirkņa komisijas locekļa pienākumus pildīs saskaņā ar likumiem, Centrālās vēlēšanu komisijas instrukcijām, lēmumiem un rīkojumiem.

7. Kandidatūras iesaka pārstāvniecība gan pēc savas iniciatīvas, gan arī ņemot vērā to vēlētāju priekšlikumus, kuri pārstāvniecības noteiktajā termiņā izteikuši vēlēšanos darboties iecirkņa komisijā. Priekšlikumu par iecirkņa komisijas sastāvu pārstāvniecība ar Ārlietu ministrijas starpniecību iesniedz Centrālajai vēlēšanu komisijai, norādot arī šīs instrukcijas 6. punktā minētās ziņas par katru kandidātu.

8. Iecirkņa komisijas sastāvu Centrālā vēlēšanu komisija ar Ārlietu ministrijas starpniecību paziņo attiecīgajai pārstāvniecībai.

9. Pirmo iecirkņa komisijas sēdi sasauc pārstāvniecības vadītājs vai viņa pilnvarota persona. Tajā tiek ievēlēts iecirkņa komisijas priekšsēdētājs un sekretārs. Par iecirkņa komisijas priekšsēdētāja un sekretāra ievēlēšanu, norādot viņu vārdu un uzvārdu, pārstāvniecības vadītājs ar Ārlietu ministrijas starpniecību paziņo Centrālajai vēlēšanu komisijai.

10. Iecirkņa komisijas priekšsēdētājs ir atbildīgs par iecirkņa komisijas darbu un balsošanas procesa norisi atbilstoši likumam, balsošanas rezultātu pareizu noteikšanu un attiecīgās komisijas rīcībā nodoto materiālo vērtību saglabāšanu, kā arī vēlēšanu organizēšanai piešķirto finanšu atbilstošu izlietojumu, finanšu dokumentu un atskaišu noformēšanu un iesniegšanu.

11. Iecirkņa komisijas sekretārs ir atbildīgs par iecirkņa komisijas protokoliem un pārējo dokumentāciju.

12. Iecirkņa komisijas loceklis pilda pienākumus, ko tam uzdevis iecirkņa komisijas priekšsēdētājs.

Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs A.Cimdars

Centrālās vēlēšanu komisijas sekretāre K.Kurzemniece

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par instrukcijas apstiprināšanu Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Centrālā vēlēšanu komisija Veids: lēmums Numurs: 1Pieņemts: 03.04.2006.Stājas spēkā: 06.04.2006.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 56, 06.04.2006.
132276
06.04.2006
136
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)