Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Rīgas domes saistošie noteikumi Nr.32

Rīgā 2005.gada 29.novembrī (prot. Nr.28, 6.§)

Par vienreizēju pabalstu dzīvojamās telpas īres maksas un maksas par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu, daļējai samaksai

Izdoti saskaņā ar likuma "Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā" 25.pantu un Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 35.panta trešo un ceturto daļu

1. Vispārīgie noteikumi

1.1. Pabalsts tiek piešķirts ar mērķi sniegt vienreizēju materiālu atbalstu bērniem, invaliditātes un vecuma pensiju saņēmējiem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm dzīvojamās telpas īres maksas, kā arī maksas par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu, daļējai samaksai.

1.2. Noteikumi nosaka pabalsta apmēru un saņemšanas kārtību.

2. Pabalsta apmērs

2.1. Pabalsta apmērs vienai personai - bērnam, invaliditātes un vecuma pensijas saņēmējam - Ls 15.

2.2. Pabalsts tiek izmaksāts no Rīgas pilsētas budžeta programmas "Palīdzība maznodrošinātiem iedzīvotājiem" līdzekļiem.

3. Pabalsta piešķiršanas un izmaksas kārtība

3.1. Lēmumu par pabalsta piešķiršanu pieņem Rīgas priekšpilsētas (rajona) Sociālais dienests (turpmāk tekstā - Sociālais dienests) atbilstoši personas deklarētajai dzīvesvietai Rīgas administratīvajā teritorijā.

3.2. Pabalsts tiek piešķirts, nepieprasot iesniegumu, atsevišķi dzīvojošām personām vai personām, kuras dzīvo ģimenēs, ja tām 2005.gada otrajā pusgadā ir trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statuss.

3.3. Pabalsts tiek pārskaitīts nama apsaimniekotājam vai, ja nepieciešams, ieskaitīts pabalsta pieprasītāja norādītajā kontā.

3.4. Ja pabalsta pieprasītājam vai viņa ģimenei nav piešķirts trūcīgas vai mazno­drošinātas ģimenes (personas) statuss, pabalsta pieprasītājs vai viņa pilnvarotā persona līdz 2006.gada 20.janvārim iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu un aizpilda iztikas līdzekļu deklarāciju. Sociālais dienests divu nedēļu laikā izvērtē ģimenes (personas) atbilstību iepriekšminētajam statusam un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai pamatotu atteikumu.

3.5. Sociālais dienests piešķirtos pabalstus izmaksā līdz 2006.gada 31.janvārim. Ja piešķirtais pabalsts nav pārskaitīts noteiktajā termiņā Sociālā dienesta vai nama apsaimniekotāja vainas dēļ, pabalstu izmaksā bez termiņa ierobežojuma.

4. Sociālā dienesta lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzības kārtība

4.1. Sociālais dienests rakstveidā informē pabalsta pieprasītāju par lēmumu nepiešķirt pabalstu, pamatojot atteikumu, kā arī norādot lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzēšanas kārtību.

4.2. Pabalsta pieprasītājs lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt mēneša laikā var apstrīdēt Rīgas domes Labklājības departamentā, bet tā lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā likumā noteiktajā kārtībā.

Noslēguma jautājumi

1. Saistošie noteikumi publicējami laikrakstos "Latvijas Vēstnesis" un "Rīgas Balss" un stājas spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

2. Rīgas domes Labklājības departaments ir atbildīgs par noteikumu izpildes novērošanu un analīzi.

Rīgas domes priekšsēdētājs A.Aksenoks

Rīgā 2005.gada 29.novembrī

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Rīgas dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 32Pieņemts: 29.11.2005.Stājas spēkā: 30.12.2005.Zaudē spēku: 10.11.2007.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 209, 29.12.2005.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Citi saistītie dokumenti
124739
30.12.2005
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva